Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські

Коли дивлюсь глибоко в любі очі,

в душі цвітуть якісь квітки урочі,

в душі квітки і зорі золотії,

а на устах слова, але не тії,

усе не ті, що мріються мені,

коли вночі лежу я у півсні.

Либонь, тих слів немає в жодній мові,

та цілий світ живе у кожнім слові,

     Щиро вітаємо нашого студента Єфимовича Андрія Володимировича, який став Чемпіоном України з боксу.

     Ми пишаємося твоїми перемогами! Бажаємо тобі міцного здоров’я, нових спортивних досягнень, витримки й, без сумніву, нової перемоги!

     В переддень вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні керівництво університету спільно з викладачами та студентами всьоме прийшли до пам’ятного знаку-козацького хреста, встановленого на честь Героїв Небесної Сотні на вул. Тургенєвська, 11, щоб покласти квіти та згадати ті страшні події 2014 року та тих, хто віддав своє життя на Майдані за свободу, гідність, справедливість та свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Так, ми заплатили тоді надто високу ціну і платимо її щодня ось уже сьомий рік поспіль, втрачаючи найкращих синів і дочок на передовій війни на Сході України. Проте ми віримо в перемогу, а героїчний вчинок майданівців пам’ятатимемо завжди. У своїх промовах на цьому наголосили і проректор з наукової роботи Григорій Торбін, і декан факультету політології і права Богдан Андрусишин.

     17 лютого 2021 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова, який цьогоріч є базовим для проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році з української мови, літератури (з методикою їх викладання), відбулася нарада членів галузевих комісій. До участі в роботі галузевих комісій долучилися науковці різних університетів країни та наукових закладів, зокрема Інституту української мови АН України та Інституту літератури АН України.

     27-29 січня 2021 року на базі університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНА ОСВІТА І НАУКА: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ІННОВАЦІЇ». Захід урочисто відкрив проректор з наукової роботи НПУ імені М. П. Драгоманова доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Мирославович ТОРБІН.

До складу експертних рад за рішенням Наглядової Ради Українського культурного фонду увійшли:

  1. Дерман Лілія Миколаївна - кандидат філософських наук, завідувач кафедри дизайну та реклами
  2. Мєднікова Галина Сергіївна - доктор філософських наук, професор, професор кафедри культурології та філософської антропології
  3. Гурова Інна Володимирівна - кандидат історичних наук, доцент, докторант кафедри культурології та філософської антропології
  4. Русаков Сергій Сергійович - кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри культурології та філософської антропології

    Колектив Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова щиро вітає народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України,  професора  кафедри методики викладання української мови та літератури Андрія Демиденка, який цьогоріч став лауреатом Міжнародної літературної премії імені Джека Лондона.

Формат роботи конференції – дистанційний (із використанням платформ Google Meet та Zoom). Робочі мови конференції – українська, російська, англійська. Форми участі в конференції – дистанційна, заочна. Обговорення за основними тематичними напрямами конференції відбудеться 27 січня з 11.00 до 12.00 (платформа Google Meet).

     Програма конференції передбачає роботу 2 круглих столів із міжнародною участю:  «Інноваційний характер інституційно-аудитних практик у дошкільній освіті» (28 січня з 11.00 до 13.00, платформа Zoom);  «Актуальні проблеми навчання фізики у школі та ЗВО» (29 січня з 11.00 до 12.00, платформа Google Meet). Запрошення будуть розіслані на електронну адресу учасників у переддень проведення заходу.

  10 років плідної співпраці на  благо освіти молоді. Такий ювілей спільної праці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова і Національного природного парку «Синевир» виповнюється цими днями. На початку січня 2011 року ректор ЗВО, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко та директор нацпарку, кандидат філософських наук Микола Дербак підписали угоду про співпрацю. З того часу на околиці села Колочава започатковано Науково-навчальний центр «Синевир». Тут було   проведено реконструкцію головного корпусу, побудовано ще два додаткові корпуси для викладачів і студентів, заклад для харчування у карпатському стилі – так звана колиба. Одночасно база може прийняти понад 70 осіб. Не забули й про оздоровлення студентів. Оскільки поряд знаходиться природне джерело з мінеральною водою, яка має лікувальні властивості, поблизу бази обладнано купіль, де можна поліпшити своє здоров’я.

    24 грудня 2020 року о 14:00 відбулась Конференція трудового колективу НПУ імені М. П. Драгоманова у вже традиційному для цього року онлайновому форматі. Учасники засідання заслухали звіт ректора університету, доктора філософських наук, професора, члена-кореспондента НАН України, академіка НАПН України  В.П.Андрущенка про роботу за 2020 рік.

   24 грудня 2020 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбулось засідання Вченої ради. На порядку денному було обговороено питання про виклики і перспективи розвитку міжнародного співробітництва нашого ЗВО у поточному навчальному році. Доповідала начальниця відділу міжнародних зв’язків доцент Тетяна Матусевич.

Звітна доповідь ректора НПУ імені М.П.Драгоманова

професора Віктора Андрущенка за роботу університету в 2020 р.

 

ВИКЛИКИ ПАНДЕМІЇ – ВІДПОВІДІ УНІВЕРСИТЕТУ

Сторінка 1 із 15