Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Гостини праонучки Михайла Драгоманова Аріадни Бартаї у НПУ імені М.П. Драгоманова

Гостини праонучки Михайла Драгоманова Аріадни Бартаї у НПУ імені М.П. Драгоманова

    З нагоди 180-річчя Михайла Петровича Драгоманова до студентів нашого університету завітала праонучка Михайла Петровича, донька Наталії Драгоманової-Бартаї, заслуженої членкині Товариства української культури в Угорщині та редколегії часопису «Громада», Аріадна Бартаї з чоловіком. На зустрічі були також голова Товариства культури українців Угорщини Ярослава Хортяні та перекладач Вікторія Рудник.

 

dragoman zast

dragoman 1

dragoman 2

    Пані Ярослава розповіла про ту надзвичайно колосальну роботу, яку проводить українська діаспора в Угорщині з підтримки українців.

   Аріадна Бартаї, акомпаніатор і композитор, яка написала 20 акомпанементів до пісень Лесі Українки,  розпочала свою розповідь з презентації  невеликої книжечки, яку привезла з собою. По смерті матері вона отримала архів, ознайомившись з яким по-справжньому зрозуміла усю цінність того, з якої сім’ї походить і який культурний спадок їй дістався. Серед тієї бібліотеки вона знайшла унікальну збірочку з 250 пісень, наспіваних Лесею Українкою і записаних Климентом Квіткою. Саме ця книжечка пробудила в ній бажання написати акомпанементи для фортепіано до кожної пісні. Саме цю книжечку Аріадна Бартаї привезла з собою і показала драгоманівським студентам.

dragoman 3

    А потім з задоволенням відповідала на десятки запитань про особисте, родинне, суспільне, розкриваючи деталі життя родин Драгоманових-Косачів, свого дитинства, подружнього життя, тож студенти дізнались багато цікавого й нового.

dragoman 4

dragoman 5

dragoman 6

   Учасники зустрічі були надзвичайно щасливі познайомитися з частинкою Драгоманова, яка хоч і перебуває далеко, проте серцем завжди з Україною, завжди з нашим університетом. І ми з нетерпінням чекатимемо наступної зустрічі, щоб поспілкуватися з пані Аріадною рідною Михайлові Драгоманову українською мовою.

 

dragoman 7

dragomanov 12

dragoman 8

    Проректор з міжнародних зв’язків Володимир Лавриненко вручив від імені ректора ювілейні медалі «НПУ імені М.П. Драгоманова 185 років»  правнучці М. Драгоманова Аріадні Бартаї та голові Товариства культури українців Угорщини Ярославі Хортяні.

dragoman 9

dragoman 10

dragoman 11

Пресслужба університету

 

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter