Головна / НОВИНИ / Оголошення / Загальноунівеситетські / Вшановуємо пам'ять Героїв битви під Крутами

Вшановуємо пам'ять Героїв битви під Крутами

На Аскольдовій могилі

Поховали їх —

Тридцять мучнів-українців,

Славних молодих...

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! —

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

Павло Тичина

kruty

Щороку 29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Цього дня 1918 року 300 юнаків вийшли на бій проти чотиритисячної армії радянських більшовиків, щоб не пустити ворога до Києва. Цей героїчний вчинок звичайних київських курсантів увійшов в історію України як вияв незламності й мужності, самовідданого патріотизму й жертовної любові до рідної землі.

Бій під Крутами став символом героїзму, стійкості та самопожертви молодого покоління в боротьбі за свободу України.

Ми бережемо в пам’яті цю трагічну й водночас легендарну сторінку української історії, ми пам’ятаємо, якою ціною Україна здобула свою незалежність…

Пресслужба університету