Головна / НОВИНИ / Оголошення / Загальноунівеситетські / Х Всеукраїнські драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий і освітній дискурс»

Х Всеукраїнські драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий і освітній дискурс»

    19 березня 2019 року на історичному факультеті Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулися організовані кафедрою джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін Х Всеукраїнські драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий і освітній дискурс».

    Онлайн-конференція проходила в форматах пленарного та секційних засідань.

X chitanya istorykiv 1

    Модератором пленарного засідання читань виступила декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент Тетяна Мелещенко.

    На початку пленарного засідання з вітальним словом до учасників і гостей конференції звернулися проректор з наукової роботи НПУ імені М. П.Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Торбін та проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів, кандидат історичних наук, професор Ігор Вєтров, а також заступник голови Оргкомітету конференції, її організатор, доктор історичних наук, професор Олександр Потильчак.

X chitanya istorykiv 4 X chitanya istorykiv 3

    В роботі пленарного засідання конференції взяли участь відомі українські вчені-історики: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Даниленко, доктор історичних наук, професор Олександр Лисенко (Інститут історії України НАН України), доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал (Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України), доктор історичних наук, професор Ігор Гирич (Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С.Грушевського), а також їх молодші колеги, кандидати історичних наук Тетяна Пастушенко та Олександр Алфьоров (Інститут історії України НАН України).

X chitanya istorykiv 2 X chitanya istorykiv 5 X chitanya istorykiv 7
X chitanya istorykiv 6 X chitanya istorykiv 8 X chitanya istorykiv 10
X chitanya istorykiv 11 X chitanya istorykiv 15 X chitanya istorykiv 18

    З доповідями на пленарному засіданні конференції також виступили вчені та викладачі історичного факультету, доктори історичних наук, професори Михайло Журба та Петро Чернега.

    Роботу конференції було продовжено в форматі 5-ти секційних онлайн-засідань, модераторами яких були викладачі кафедри-організатора. Роботою секції 1 (Археологія, медієвістика та ранній новий час) модерувала кандидат історичних наук, доцент Алла Курзенкова. В секції 2 (Історія України та всесвітня історія ХІХ – поч. ХХ ст.) працювала доктор історичних наук, професор Ірина Жиленкова. Секцією 3 (Україна і світ на початку 1920-х – у першій половині 1940-х рр.) модерував доктор історичних наук, професор Віктор Шарпатий. У секції 4 (Україна і світ у другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.) працював кандидат історичних наук, доцент Олег Шевченко. Нарешті 5-та секція (Історія мистецтв, музеєзнавство, джерелознавство, спеціальні історичні дисципліни, методика навчання) працювала під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Наталії Руденко.

    Поряд із студентами-драгоманівцями, учнями-старшокласниками шкіл Києва та області, членами МАН України, учасниками цьогорічного наукового форуму стали студенти та аспіранти з «Києво-Могилянки», університетів Одеси та Житомира.

X chitanya istorykiv 20 X chitanya istorykiv 19 X chitanya istorykiv 16
X chitanya istorykiv 14 X chitanya istorykiv 13 X chitanya istorykiv 17

    Конференція, що відбулася, є десятою – ювілейною. Перша такий науковий форум молодих істориків був організований та проведений кафедрою ще у лютому 2007 року. Відтоді пройшло 13 років, а традиція прижилася. Нині ми провели вже Х Всеукраїнські Драгоманівські читання.

 

Історичний факультет

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter