Міжнародна академічна мобільність — це можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі (науковій установі) на території України чи поза її межами. Суб’єктами академічної мобільності, згідно з програмними документами Болонського процесу, виступають студенти, викладачі, науковці та управлінський персонал.
Основними видами академічної мобільності в Україні є:
а) ступенева мобільність — навчання у ЗВО, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, для здобуття ступеня вищої освіти, що підтверджується документом (документами) про вищу освіту або про здобуття ступеня вищої освіти від двох або більше вищих навчальних закладів;
б) кредитна мобільність — навчання у ЗВО, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, для здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та / або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи), які будуть визнані у виші постійного місця навчання вітчизняного чи іноземного учасника освітнього процесу.
Формами академічної мобільності учасників освітнього процесу, що здобувають освітні ступені молодшого бакалавра, бакалавра, магістра та доктора філософії у вітчизняних ЗВО, є:
а) навчання за програмами академічної мобільності;
б) мовне стажування;
в) наукове стажування.
Найпопулярнішою програмою студентських обмінів є програма Еразмус+. Програма фінансується Єврокомісією і надає можливість протягом семестру (інколи двох) абсолютно безкоштовно реалізувати академічну мобільність в одному із європейських ЗВО-партнерів НПУ імені М.П.Драгоманова .
Також академічна мобільність може відбуватись в рамках діючих міжнародних проєктів в НПУ.
Основні види та форми академічної мобільності, організаційне забезпечення, визнання результатів програми академічної мобільності, механізм перезарахування отриманих кредитів Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС) та інші положення регулюються наступними документами:
- Постанова Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 року № 579 “Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність”.
- Положення про академічну мобільність студентів НПУ імені М.П.Драгоманова, від 25.06.2013
Можливості академічної мобільності на 2021-2022 н.р.
В межах проєкту Erasmus+ KA1. Академічна мобільність НПУ імені М.П. Драгоманова у 2020-2021 навчальному році має укладені договори про організацію міжнародної кредитної мобільності за обміном з такими іноземними закладами вищої освіти:
- Євангелістський теологічний університет (Бельгія)
- Університет Кобленц-Ландау (Німеччина)
- Університет імені Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (Польща)
- Державний університет прикладних наук у Плоці (Польща)
- Вища школа агробізнесу (Польща)
- Краківський педагогічний університет (Польща)
- Куявсько-Поморська Вища школа в Бигдоші (Польща)
- Західниий університет Тімішоари (Румунія)
- Банатський аграрний університет (Румунія)
- Університет Сапієнца (Італія)
- Педагогічний коледж «Mihailo Palov» (Сербія)
- Відкритий університет Кипру
- Бартинський університет (Туреччина)
- Університет Карабюка (Туреччина)
За подальшою інформацією про конкурсні відбори з академічної мобільності для викладачів та студентів слідкуйте у новинах відділу міжнародних зв’язків та на нашій сторінці в ФБ (https://www.facebook.com/PedagogicalDragomanovUniversityInternationalOffice/)
Крок 1. Слідкувати на сайті НПУ в розділі новини (https://npu.edu.ua/), сторінці у FB відділу міжнародних зв’язків (https://www.facebook.com/PedagogicalDragomanovUniversityInternationalOffice), telegram-каналі (https://t.me/NPU_ICO) за актуальними пропозиціями від партнерів.
Крок 2. Підготувати та надіслати необхідні документи до вказаного дедлайну конкурсу на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- Як заповнити Learning Agreement (посилання на окрему статтю)
- Як отримати Transcript of records (посилання на окрему статтю)
- Сертифікат про знання мов (Якщо в описі проєкту вказана обов’язкова наявність сертифікатів визнаних на міжнародному рівні (TOEFL, IELTS, TestDaf інше) –приймаються тільки ці сертифікати), якщо не вказано, знання іноземної мови можна підтвердити на співбесіді
Примітка 1. У конкурсі не можуть брати участь студенти першого семестру та випускного семестру навчання за першим рівнем вищої освіти.
Примітка 2. Якщо два студента набрали однакову кількість конкурсних балів, то перевага надається студенту з вищим середнім балом. Другим критерієм є мовна компетенція.
Крок 3. Прийти на співбесіду з працівниками відділу міжнародних зв'язків та заступниками деканів з міжнародного співробітництва НПУ імені М.П.Драгоманова. Співбесіда відбувається англійською мовою. Мета співбесіди познайомитись зі студентом та перевірити чи дійсно студент відповідає наданим документам та має відповідні знання іноземної мови.
Результати співбесіди студенти отримають електронною поштою на наступний день. Контактні дані номінованих студентів направляються в приймаючий ЗВО.
Крок 4. Завантажити свої документи в електронну систему приймаючого ЗВО.
Як правило, студент, який успішно пройшов співбесіду, отримує логін та пароль для входу в електронну систему приймаючого ЗВО, туди потрібно завантажити всі необхідні документи, що вимагає приймаючий ЗВО для подальшого відбору.
Примітка 1. Як правило, приймаючий ЗВО вимагають зазначення в аплікаційній формі Academic/Faculty Coordinator на факультеті та Institutional Coordinator. Звертаємо Вашу увагу, що Academic/Faculty Coordinator це заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва на Вашому факультеті. Institutional Coordinator - начальник відділу міжнародних зв‘язків Матусевич Тетяна Володимирівна, тел.0442343760, email - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Примітка 2. У кого немає сертифікату про знання іноземної мови і якщо приймаючий ЗВО не вимагає конкретний сертифікат, Вам потрібно звернутись до свого викладача іноземної мови з формою, щоб він заповнив і поставив свій підпис.
Крок 5. Памятка для студентів, які беруть участь в міжнародній академічній мобільності.
Якщо Ви пройшли конкурсний відбір і отримали лист-підтвердження від приймаючого ЗВО зверніть увагу на пам'ятку для студентів, які беруть участь в міжнародній академічній мобільності (посилання і можливість завантажити)
ESN Kyiv – це некомерційна організація, мета якої допомогти іноземним студентам, які приїжджають вчитися до Києва.
Наша місія – представляти іноземних студентів, таким чином надаючи їм можливості для кращого культурного порозуміння та саморозвитку.
Наше кредо за яким ми працюємо «Студенти допомагають студентам».
ESN Kyiv стала офіційним членом Erasmus Student Network 2 червня 2019 року. Але ми святкуємо наш день народження 23 вересня, бо цього дня у 2018 році ми були зареєстровані як кандидатська секція. Спершу ESN Kyiv допомагала іноземним студентам Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Проте з огляду на те, що одним з наших ключових пріоритетів є розширення європейського нетворкінку серед українських університетів, ми вже співпрацюємо з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та підтримуємо зв'язок з іншими університетами Києва.
Хто ж ми такі?
Нині наша секція складається з 30 членів. Багато з нас - студенти, деякі - нещодавні випускники, але всі ми активні і натхненні волонтери. Багато членів беруть регулярно участь у різних міжнародних проектах, є членами інших молодіжних організацій або навіть керують власними ініціативами. Ви можете дізнатися більше про нашу команду на нашому сайті у розділі «Команда».
ESN Kyiv має чітку структуру, яка допомагає нам охопити всі аспекти перебування іноземних студентів у місті. Тому наша секція складається з чотирьох департаментів: комунікаційного, освітнього, проектного та партнерства.
Що ми робимо?
Ми прагнемо зробити перебування іноземних студентів у Києві найдивовижнішим часом у їхньому житті. Чотири департаменти працюють разом, аби забезпечити іноземних студентів якісними культурними заходами, допомогти з навчальним процесом, де це необхідно, або просто бути поруч. Дізнавайтесь більше про наші заходи на нашому фейсбуці, телеграмі та інстаграмі.
Як узяти участь у заходах ESN Kyiv?
Для участі немає особливих вимог: наші заходи абсолютно відкриті для кожного студента (по обміну, міжнародного або місцевого). Ви можете переглянути список майбутніх подій у наших соц мережах.
Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх подій - у нас є Facebook і Instagram. Побачимося!
Як приєднатися до ESN Kyiv?
Ми завжди раді вітати нових учасників у нашій секції. Неважливо, чи ви іноземець, що проживає у Києві, чи українець. Якщо ви активні та енергійні як ми, обов'язково дізнайтеся більше і станьте одним з членів ESN Kyiv!
Erasmus Student Network Kyiv
Наші ресурси:
Сайт http://esnkyiv.org
FB https://www.facebook.com/esnkyiv
insta : https://www.instagram.com/esnkyiv/
Telegramm: https://t.me/esnkyiv