Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / У НПУ імені М.П. Драгоманова відбулось заняття з медіаграмотності

У НПУ імені М.П. Драгоманова відбулось заняття з медіаграмотності

Про одну з чи не найактуальніших на сьогодні тем – медіаграмотність  та як не стати жертвою маніпуляцій в умовах інформаційної війни – розповідали на онлайновому занятті для студентів та викладачів НПУ імені М.П. Драгоманова 18 лютого 2022 року фахівці  кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти історико-філософського факультету – заступник декана з наукової роботи, професор Тетяна Мелещенко, доцент Тамара Бакка та  асистент кафедри Оксана Богомаз.

mediagramot zast

На занятті визначали якими джерелами користується авдиторія та скільки часу в день витрачає на їх споживання. Виявилось, це час мінімум ¼ доби, а то і більше. Дійшли висновку, що медіа дуже часто формують нашу картину світу, впливають на емоції, інтелект та поведінку. Забруднене медіасередовище призводить до дестабілізації та поляризації в суспільстві.

mediagramot 1

Крім цього:

• розкрили такі актуальні питання, як інформаційна війна, мова ворожнечі, пропаганда, маніпуляція, дезінформація; з’ясували їх мету та завдання – здійснювати психологічний вплив, залякувати, вводити в оману, сіяти паніку, страх, ненависть, зневіру, підкорити собі авдиторію, заволодіти її увагою, розумом, голосом, здійснювати масовий вплив, мати свої вигоди,
  • продемонстрували як працюють фейки та як вони готуються;
  • наголосили на важливості перевірки інформації, верифікації джерел,
  • озброїли слухачів питаннями медіаграмотної людини, яка перевіряє новини «Хто?», «Що?», «Де?», «Коли?», «Чому?», «Як?»,
  • поділилися інструментами перевірки фактів та ресурсами з медіаосвіти і медіаграмотності,
  • запропонували питання для аналізу медіаповідомлень.

mediagramot 2

Отримана інформація, за відгуками учасників, була цікавою, корисною, практичною та дуже важливою в нинішній час.

mediagramot 3

Закликаємо перевіряти інформацію, мати холодний розум, розвивати навички медіаграмотності та практикувати їх щодня!

Пресслужба університету