Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Студентка НПУ імені М.П. Драгоманова – майстриня петриківського розпису

Студентка НПУ імені М.П. Драгоманова – майстриня петриківського розпису

Петриківський розпис – славетна спадщина українського мистецтва, яка знайшла своїх продовжувачів і прихильників у нашому університеті. Сонячного зимового дня галерея гуманітарного корпусу ЛАУНЖ гостинно відчинила двері для персональної виставки третьокурсниці кафедри образотворчого мистецтва факультету педагогіки та психології Ірини Петрик. Вона є спадкоємницею й вихованкою відомої майстрині петриківського розпису Пелагеї Глущенко, заслуженого майстра народної творчості України.

petrikivka 1

Ірина з дитинства вбирала в себе магію вишуканих візерунків народних рушників, які щедро вишивала її бабуся; у шкільні роки із захопленням наполегливо відтворювала особливі рухи й доторки пензлю відомих майстрів петриківського живопису.

petrikivka 3             petrikivka 2

За час навчання в університеті вона створила численні композиції, де традиційні мотиви тісно переплелися з їх сучасним осмисленням. Її візерунки наповнені сонцем – в них є щось наївне, чисте й чарівне, родом із дитинства.

petrikivka 4

Куратор мистецького проєкту виставки магістр кафедри образотворчого мистецтва Анна Шовкопляс представила найкращі роботи молодої художниці. На відкритті також прозвучали теплі слова Ірині, її шкільним педагогам, університетським викладачам, друзям і прихильникам творчості.

Емоційну атмосферу вечора підтримали народні мелодії у виконанні тріо бандуристок факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського.

petrikivka 5

Родзинкою виставки став майстер-клас Ірини Петрик, під час якого всі охочі змогли спробувати виконати основні елементи петриківського розпису. Тож запрошуємо всіх долучитися до магії цього виду мистецтва. Українським традиціям жити!

petrikivka 6

Факультет педагогіки та психології