Головна / НОВИНИ / Події / Обговорено перспективи розвитку фахових журналів університету

Обговорено перспективи розвитку фахових журналів університету

    На початку жовтня 2022 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України низку наукових журналів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова було включено до переліку фахових видань (категорія Б): «Вища освіта України», «Вісник аграрної історії», «Науковий часопис НПУ України імені М.П. Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти» та «Культурологічний альманах». У розмові на нещодавній зустрічі з молодими вченими університету було актуалізовано важливість публікуватись в авторитетних наукових журналах – як світових, так і університетських.

kul almanah

   Під час зустрічі з молодими вченими університету Віктор Андрущенко, Роман Вернидуб та Григорій Торбін обговорили перспективи розвитку наукового журналу «Культурологічний альманах», оскільки серед присутніх були автори та головний редактор цього видання. Очолив редакційну колегію журналу кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри богослов’я, релігієзнавства та культурології Сергій Русаков. Здобуття статусу фахового видання є результатом тривалої роботи над концепцією журналу та напрацюванням кола постійних авторів, адже під назвою «Культурологічний альманах» з 2016 року видавались збірники наукових культурологічних конференцій нашого університету. До речі, з попередніми випусками однойменних збірників конференції можна ознайомитись на сайті електронного репозитарію Наукової бібліотеки нашого університету.

zb konf

Наказом МОН України від 10.10.2022 № 894 (додаток 2) журнал «Культурологічний альманах» було включено до фахових видань зі спеціальностей: 031 – Релігієзнавство, 032 – Історія та археологія, 033 – Філософія, 034 – Культурологія. Тож видання стане цікавим для наукових, науково-педагогічних працівників, аспірантів, докторантів, практичних працівників, які цікавляться науковими досягненнями у галузях релігієзнавства, історії, археології, філософії та культурології.

В межах зустрічі було обговорено також нагальні питання, які постають перед редакцією журналу: залучення широкого кола європейських авторів-науковців, включення видання до авторитетних наукометричних баз даних, підтримка публікаційної активності молодих вчених Драгомановського університету.

Зазначимо, що до складу редакційної колегії запрошено провідних фахівців з України, Польщі, Литви та Китаю, які представляють авторитетні університети. Крім Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, там є Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв, Маріупольський державний університет, Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, а також  Ягеллонський університет, Вроцлавський університет, Латвійський Університет та  Південний університет науки і техніки Китаю.

Нагадаємо, що набір статей до нового випуску триває до 30-го листопада 2022 р. Всю детальну інформацію про умови подання статей можна знайти на офіційному сайті видання: https://almanac.npu.kiev.ua

kul almanah 1

 

 

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter