Замок-музей «Радомисль» вітав драгоманівців у своїх стінах
Цієї дощової (за погодою, проте не за настроєм екскурсантів!) суботи драгоманівці відвідали Житомирський край, завітавши до замку «Радомисль», який завдяки відомому лікарю та громадському діячеві Ользі Богомолець уже десятий рік поспіль працює музеєм. Вона зібрала унікальну колекцію домашніх ікон, одну із найбільших у Східній Європі, яка на сьогодні налічує близько 5000 домашніх образів з усіх куточків країни.
А замок вважається перлиною стародавнього королівського шляху Via Regia, що з’єднував 8 європейських країн (Іспанію, Францію, Бельгію, Німеччину, Польщу, Литву, Білорусь та Україну).
Зведений він на місці першої у центральній Україні папірні (фабрики з виготовлення паперу) у ХІХ ст., оточений прекрасним ландшафтним парком зі скелями, ріками та водоспадами. Родзинкою замкової території є невеличкі кам’яні скульптурки, які насправді, мабуть, оберігають її.
Музей демонструє не лише унікальну експозицію українського домашнього іконостасу, виготовленого за різними технологіями та з різного матеріалу (вони вирізані з дерева, відлиті з металу, вишиті, написані на склі), але й містить цікаву колекцію старожитностей, різноманітного домашнього начиння – старовинних скринь, прасок, колисок, антикварних меблів, рушників, плетених українських амфор.
Проте, мабуть, найбільше усіх вразила обрядова зала, де зазвичай проводять урочисті події,
та звичайно ж процес ручного виготовлення паперу, на який, як виявилось, потрібно витратити немало зусиль.
Драгоманівська делегація була приємно вражена знайти в районному центрі Житомирщини таке явище національної культури, такий потужний духовний та культурний пласт нашого народу.
І все це завдяки нашій профспілковій організації, і зокрема її голові Івану Тихоновичу Горбачуку, який разом з Анною Коваленко, Оксаною Грищенко та Василем Єфименком невтомно працюють над ознайомленням своїх співробітників із надзвичайними куточками України.
Прес-служба університету