Шануємо українські традиції
Україна здавна славилася самобутнім народним мистецтвом – писанкарством. Українці споконвіку вірили в магічну силу писанки та були переконані, що вона приносить щастя, добро, достаток, захищає людей від зла. Після довгої холодної зими люди завжди чекали на повернення сонця, яке споконвіку давало світло, а тепло сприяло пробудженню природи, тому найважливішим зображенням на писанці було Сонце.
Орнамент писанки – своєрідний зашифрований текст у вигляді знаків, стилізованих малюнків квітів, тварин, пташок, які несуть у собі розповідь про природу всесвіту та місце людини в ньому. Святий знак – хрест – символ всесвіту, знак чотирьох пір року, сторін світу, оберіг від хвороб і нещастя; знак вічності – безконечник – сонячний рух; квадрат – символ засіяного лану; квіти символізують любов, красу, доброзичливість, радість, достаток, збереження життя; птахи – перші вісники весни, символи відновлення життя та природи.
Важливі також і кольори писанки: блакитний символізує безхмарне небо, чисте повітря, космічний простір, майбутнє; зелений – воскресіння природи, молодість, красу та радість, добробут, червоний – сонце, радість, ранішню зорю, любов і надію, літнє тепло, зрілість, жовтий – Сонце, зорі, Місяць, урожай, приріст покоління.
Ми пропонуємо вам долучитися до челенджу студентів факультету педагогіки і психології «Створи писанку – запали весняне сонце» і розмалювати свою унікальну писанку, розмістити її фото у фейсбуці на сторінці університету чи факультету.
І допоможуть вам у цьому майстер-класи з традиційних і нетрадиційних технік писанкарства, які підготували для вас магістри кафедри образотворчого мистецтва факультету педагогіки і психології Тетяна Михайліченко, Анастасія Чернявська, Ольга Лакізюк і Анастасія Сухенко.
Доєднуйтесь до нас, запрошуйте тепло до своїх осель і запалюйте весняне сонце!
Відео майстер-класів:
Факультет педагогіки і психології