Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Краса мистецтва у витворах студентів

Краса мистецтва у витворах студентів

На кафедрі образотворчого мистецтва Інституту педагогіки і психології з 14 по 28 січня 2008 р. пройшли виставки екзаменаційних переглядів осінньої сесії з фахових дисциплін – живопису, малюнку, композиції, прикладного мистецтва, скульптури і художньої кераміки. Художня рада кафедри з приємністю відзначила зростання академічної майстерності та творчого потенціалу студентів спеціальності «Образотворче мистецтво».

Переглянути фото

Плідним результатом професійної співпраці викладачів і студентів кафедри стали повітряні акварелі студенток I курсу Бакаєвої Н (клас ст. викл. Гармати В.М.) і Чоні П. (клас викл. Труша В.М.), насичені емоційністю натюрморти студенток II курсу Курінської Н. (клас викл. Власюка Р.Я.) і Оксанич Г. (клас викл. Власюка Р.Я.). Пристрасною життєвою силою вразив олійний живопис студентів III курсу Удодова К., Кабіної О., Бебес У. (клас викл. Труша В.М.), Розсуканого В. (клас викл. Власюка Р.Я.).

Значний творчий потенціал студентів виявив себе в роботах з композиції: гаряча дика сила чорного континенту віддзеркалилась у творах Горбачук Н. «Африка» і Цибенко О. «Африканська маска» (клас ст. викл. Шалварової К.С.), ірраціональна примхливість сновидінь – в «Морфеї» Сирого Т. (клас ст. викл. Шалварової К.С.), безпосередність гри з лінійними ритмами – у «Тукані» та «Загадці» Ваградян Л. (клас ст. викл. Шалварової К.С.), ніжне радісне вдивляння в оточуючий природний світ – у «Пейзажі» Кияниці О. (клас ст. викл. Шалварової К.С.). Студенти сміливо беруться за вирішення складних композиційних побудов – «Орнамент» Оксанич Г. (клас доц.. Плазовської Л.В.), а також колористичних завдань – «Кавовий натюрморт» Гуріної Ю., «Оптимістичний колаж» Удодова К. (клас ст. викл. Шалварової К.С.).

Оригінальність творчого мислення проявили студенти III курсу і в роботах з декоративно-прикладного мистецтва (клас викл. Соломко І.П.). Звичайні природні матеріали (пелюстки квітів, листя, насіння, лушпиння цибулі тощо) в їх руках перетворювались на чарівне обличчя жінки («Обличчя» Кабіної О.), мрійливий пейзаж («Пейзажний мотив» Єжель Г.) або ніжний натюрморт («Ваза» Бебес У.). Аристократичною елегантністю вирізняється «Венеціанська маска» Гуріної Ю., натомість легким гумором – її ж декорування звичайної пляшки «Жираф». Професійним виконанням вразив «Африканський вітраж» Єжель Г.

Креативний потенціал студентів виявили також виставки з художньої кераміки студентів II курсу (клас доц. Красноголовця О.С.). Експресивна пластика образів прочитувалась у роботі «Мотив» Вербицької П., стримана декоративна умовність – у творах «Обійми» та «Кіт» Конюх К., примхлива фантазія – у роботах «Ящірка» і «Риба» Чоні П., іронічний погляд на життя – у дрібній пластиці Волинець І., Бакаєвої Н. та ін.

Фонтан креативних ідей студентів-образотворців, втілених з достатньою професійністю, ще і ще раз підтверджує необхідність відкриття в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова мистецької галереї, про яку вже багато років мріють викладачі кафедри.

Завідувач кафедри образотворчого мистецтва

НПУ ім.М.П.Драгоманова, мистецтвозначець,