Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / "Пісня не має кордонів"

"Пісня не має кордонів"

25 листопада 2007 року в Національній філармонії України була презентована концертна програма "Пісня не має кордонів", організована Міністерством культури і туризму, Міністерством освіти і науки України, НПУ ім.М.П.Драгоманова, Національним заслуженим академічним народним хором України ім. Г.Г.Верьовки та Національною філармонією України. Концертна програма включала пісні і танці народів світу, озвучення та презентація яких мала на меті показати єдність та дружбу різних країн під єдиним стягом мистецької творчості та краси.

Із вітальним словом до всіх присутніх звернувся ректор Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова академік В. П. Андрущенко. Віктор Петрович зазначив, що культура кожного народу несе в собі певний глибинний зміст і таїнство, які можна пізнати лише через пісню та мову. Ректор НПУ ім.М.П.Драгоманова закликав всіх присутніх єднатися та шануватися як  через українську народну пісенну традицію, так і через    пісенні  доробки різних народів світу.

Окрасою і гордістю українського мистецтва, діамантом української хорової культури є Національний заслужений академічний народний хор України, що носить ім'я свого засновника - відомого українського композитора і хорового диригента Григорія Гурійовича Верьовки. Де  б не виступав хор Г.Верьовки, - на рідних теренах, чи в країнах близького зарубіжжя, в Європі, чи на далеких континентах, - скрізь українська народна пісня й танець полонять душу глядачів.

По смерті Г.Верьовки, - ось уже 41 рік, - ці традиції успішно продовжує і удосконалює видатний талановитий музикант, митець, закоханий у рідний народ і його пісенну культуру, - Герой України, народний артист СРСР та України, лауреат державної премії СРСР та Національної премії України ім.Т.Г. Шевченка, Голова Всеукраїнської музичної спілки, Голова музичної ради (ЮНЕСКО), директор-проректор Інституту мистецтв при НПУ ім.М.П.Драгоманова, завідувач кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування, професор, Почесний доктор університету, академік АПН та АМ України Анатолій Авдієвський. 56-річна самовіддана творча діяльність А.Авдієвського підняла на височінь хорове мистецтво.  Анатолій Тимофійович пізнав душу і серце народної пісні, для нього мистецтво стало не професією, а покликанням і ціллю сьогоднішнього і завтрашнього дня.

Хор Г.Верьовки озвучив польські, французькі, словацькі, чеські, сербські, хорватські, корейські, румунські, іспанські, португальські, бразильські, венесуельські, мексиканські, колумбійські та білоруські народні мотиви в обробці А.Авдієвського, О.Доніча, А.Широкова, Г.Цітовіча, Є.Савчука. У концертній програмі відзначились мішані хорові колективи Інституту мистецтв при НПУ ім.М.П.Драгоманова (керівники - заслужений діяч мистецтв України, професор НПУ ім.М.П.Драгоманова Зиновій Корінець, ст.викладач - Л.Яременко, канд.мистецтвознавства, доцент - П.Ковалик). Хормейстром святкового дійства була заслужений діяч мистецтв України Ірина Мельниченко, головним балетмейстром - кандидат мистецтвознавства, доцент НПУ ім.М.П.Драгоманова Валерій Шкоріненко.

Спражнє    видовище  багатства барв творчості народів світу дивували різноманітністю мелодійних мотивів пісень та танцю й воз'єднувалися у душах глядачів в чуттєвий і такий, що надихає на життя, потік прекрасного.

На прощання А.Авдієвський зазначив: "Не співають лише лихі та злі люди, назавжди позбавлені відчуття мистецької краси!". Анатолій Тимофійович закликав українців впевнено подавати свій гучний голос у вселенському хорі народів світу.

Переглянути фото