Молоді вчені пропонують, як зробити українську науку відкритою
У рамках тижня науки Драгоманівського університету молоді вчені долучилися до розробки політики реформування української науки та вищої освіти відповідно до глобальної концепції «Відкритої науки».
Насамперед, йдеться про вплив концепції «Відкрита наука» на освіту і науку в Європі та Україні, публікації молодих вчених у міжнародних журналах, проблеми академічної мобільності молодих вчених та проекти ЄС «Еразмус+», а також нові вимоги до здобувачів вчених звань та наукових ступенів. Цим проблемам був присвячений міжуніверситетський круглий стіл «Відкрита наука» в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.
Учасники круглого столу мали можливість подискутувати на такі теми:
- «Вплив концепції «Відкрита наука» на освіту і науку у Європі та Україні»
Доповідач: Романенко Ольга Анатоліївна, доцент кафедри фінансового аналізу та аудиту Київського національного торговельно-економічного університету, член Ради молодих вчених при МОН, координатор Асоціації наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ВНЗ м. Києва.
- «Міжнародні журнали та наукометричні бази: міфи і реальність»
Доповідач: Савенкова Людмила Василівна, доцент кафедри інформаційних систем і технологій, директор наукової бібліотеки НПУ імені М.П.Драгоманова
- «Академічна мобільність: види, типи, умови»
Доповідач: Свириденко Денис Борисович, професор кафедри методології науки та міжнародної освіти, заступник декана факультету магістратури, аспірантури і докторантури НПУ імені М.П.Драгоманова
- «Підготовка і реалізація міжнародних проектів «Еразмус +»
Доповідач: Матусевич Тетяна Володимирівна, доцент кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики, начальник Відділу міжнародних зв’язків НПУ імені М.П.Драгоманова.
Круглий стіл відкрив проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук Торбін Григорій Мирославович, який зазначив: «Хочу привітати з прийдешнім Днем науки, 19 травня. Науковець без науки стає функціонером. Наука – це «наркотик» для тих, хто відчув смак власного відкриття. Але займатися нею «для галочки» – це глухий кут і для людини, і для науки. Я хочу привітати саму ідею такого міжуніверситетського круглого столу. Cподіваюсь, що це перше засідання, але не останнє, з метою, по-перше, розповсюджувати позитивний досвід, а по-друге, виробляти спільні пропозиції для Міністерства освіти і науки України та Наукового комітету, бо вони потребують зворотного зв’язку з науковцями. Я вітаю вас в стінах нашого університету і бажаю плідної праці».
Участь в обговоренні взяли державні експерти Міністерства освіти і науки України, представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту математики НАН України, Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН України.
Захід організували Рада молодих вчених Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (голова – Сергій Терепищий), Асоціація наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених міста Києва (координатор – Ольга Романенко) за сприяння Ради молодих учених при МОН (голова – Юрій Кращенко) та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз обдарованої молоді» (голова – Вадим Герасимович).
Рада молодих вчених НПУ