Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Молоді вчені пропонують, як зробити українську науку відкритою

Молоді вчені пропонують, як зробити українську науку відкритою

Vidk nauka zast     У рамках тижня науки Драгоманівського університету молоді вчені долучилися до розробки політики реформування української науки та вищої освіти відповідно до глобальної концепції «Відкритої науки».

     

 

Vidk nauka 1      Насамперед, йдеться про вплив концепції «Відкрита наука» на освіту і науку в Європі та Україні, публікації молодих вчених у міжнародних журналах, проблеми академічної мобільності молодих вчених та проекти ЄС «Еразмус+», а також нові вимоги до здобувачів вчених звань та наукових ступенів. Цим проблемам був присвячений міжуніверситетський круглий стіл «Відкрита наука» в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

Vidk nauka 2    Учасники круглого столу мали можливість подискутувати на такі теми:

  • «Вплив концепції «Відкрита наука» на освіту і науку у Європі та Україні»

Доповідач: Романенко Ольга Анатоліївна, доцент кафедри фінансового аналізу та аудиту Київського національного торговельно-економічного університету, член Ради молодих вчених при МОН, координатор Асоціації наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ВНЗ м. Києва.

romanenko 1

  • «Міжнародні журнали та наукометричні бази: міфи і реальність»

Доповідач: Савенкова Людмила Василівна, доцент кафедри інформаційних систем і технологій, директор наукової бібліотеки НПУ імені М.П.Драгоманова

Vidk nauka 4

  • «Академічна мобільність: види, типи, умови»

Доповідач: Свириденко Денис Борисович, професор кафедри методології науки та міжнародної освіти, заступник декана факультету магістратури, аспірантури і докторантури НПУ імені М.П.Драгоманова

Vidk nauka 5

  • «Підготовка і реалізація міжнародних проектів «Еразмус +»

Доповідач: Матусевич Тетяна Володимирівна, доцент кафедри соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики, начальник Відділу міжнародних зв’язків НПУ імені М.П.Драгоманова.

    Круглий стіл відкрив проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук Торбін Григорій Мирославович, який зазначив: «Хочу привітати з прийдешнім Днем науки, 19 травня. Науковець без науки стає функціонером. Наука – це «наркотик» для тих, хто відчув смак власного відкриття. Але займатися нею «для галочки» – це глухий кут і для людини, і для науки. Я хочу привітати саму ідею такого міжуніверситетського круглого столу. Cподіваюсь, що це перше засідання, але не останнє, з метою, по-перше, розповсюджувати позитивний досвід, а по-друге,  виробляти спільні пропозиції для Міністерства освіти і науки України та Наукового комітету, бо вони потребують зворотного зв’язку з науковцями. Я вітаю вас в стінах нашого університету і бажаю плідної праці».

Vidk nauka 6      Участь в обговоренні взяли державні експерти Міністерства освіти і науки України, представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Національного університету водного господарства та природокористування, Інституту математики НАН України, Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН України.

Vidk nauka 7     Захід організували Рада молодих вчених Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (голова – Сергій Терепищий), Асоціація наукових товариств студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених міста Києва (координатор – Ольга Романенко) за сприяння Ради молодих учених при МОН (голова – Юрій Кращенко) та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Союз обдарованої молоді» (голова – Вадим Герасимович).

Рада молодих вчених НПУ

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter