Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна освіта і наука: проблеми, перспективи, інновації»
27-29 січня 2021 року на базі університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНА ОСВІТА І НАУКА: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ІННОВАЦІЇ». Захід урочисто відкрив проректор з наукової роботи НПУ імені М. П. Драгоманова доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Мирославович ТОРБІН.
Іноземними учасниками конференції стали представники Куби, Мексики, Франції, Білорусі, Китаю та усі без винятку регіони України. Надзвичайно цінним є той факт, що чисельність небайдужих представників нашого заходу об’єднала близько двохсот колег із різних інституцій. Науковою традицією стало проведення щоквартальних науково-практичних конференцій за міжнародною участю з метою обговорення нагальних проблем та вироблення конкретних рекомендацій щодо їх розв’язання.
Захід передбачав роботу пленарного засідання конференції (27 січня) та двох круглих столів з міжнародною участю: 1. «Інноваційний характер інституційно-аудитних практик у дошкільній освіті» у співпраці з Управлінням державної служби якості освіти у Київській області (28 січня); 2. «Актуальні проблеми навчання фізики у школі та ЗВО» (29 січня).
У межах наукових заходів діяли секційні засідання за тематичними напрямами:
- Історико-педагогічна репродукція освітньої реальності.
- Зарубіжний та вітчизняний досвід навчання дітей шкільного віку.
- Формування та розвиток особистості в умовах адаптивного навчання.
- Психолого-педагогічний супровід професійної підготовки фахівців.
- Сучасна наука та інновації: шлях від теорії до практики.
Учасники конференції не лише проаналізували сучасні тенденції розвитку освіти та науки, але й у форматі круглого столу обговорили дискусійні моменти, протиріччя та перспективи розвитку інституційного аудиту як ефективного механізму реформування системи загальної середньої освіти. На порядку денному кожної без винятку держави є підвищення якості та рівня життя громадян, подальше зростання добробуту, забезпечення миру і злагоди. У пошуку відповідей на сьогоденні загрози і виклики надзвичайно цінним став досвід колег із інших міст і країн. Конференція дозволила здійснити обмін думками та знаннями із багатьох актуальних питань і проблем на рівні тих галузей, які є визначальними у контексті забезпечення національної безпеки.
Інноваційний акцент у розглянутій тематиці круглого столу «Інноваційний характер інституційно-аудитних практик у дошкільній освіті» був зроблений не випадково, оскільки рухаючись траєкторією освітнього реформування у проекті нового закону України «Про дошкільну освіту» зазначається, що інституційний аудит логічно торкнеться й системи дошкільної освіти, а тому найближчі перспективи повинні обговорюватися освіченою спільнотою і аналізуватися вже сьогодні.
За результатами конференції підготовлені іменні сертифікати, програма та збірник тез доповідей учасників.