Кожен має знати, як захистити свої права
Домашнє насильство – найнебезпечніше. Чому? Бо воно проявляється там, де ми його найменше очікуємо. Так стверджує Христина Кіт, львівська гостя Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, адвокат, кандидат юридичних наук, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», експерт з протидії домашньому насильству. На запрошення факультету політології та права 18 вересня 2018 року вона провела інтерактивну лекцію «ОСНОВНІ АСПЕКТИ ЗАХИСТУ ПРАВ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА В УКРАЇНІ» для студентів та викладачів нашого університету.
У ході розмови Христина Кіт разом зі слухачами різних факультетів відзначила відмінності між конфліктом та насильством, не оминула згадки статистичних даних, які просто жахають: минулого року надійшло 120 тис. звернень про випадки домашнього насильства, 1,5 тис. з яких – від дітей. І це лише офіційна статистика, а скільки таких випадків замовчується…
Основною причиною, чому жертви терплять таке ставлення до себе, за словами лектора, – синдром набутої безпорадності, що поступово формується на основі так званого «колеса насильства». Проте у наш час виникає все більше способів та можливостей, аби вирватися з цього кола. В цьому можуть допомогти спеціальні притулки для осіб, що постраждали від домашнього насильства, а також заборонні приписи та профілактичний облік осіб, які це насильство вчиняють. Проте якщо жертва відмовляється від допомоги, говорить пані Христина, то ніхто тут вже нічим зарадити не зможе.
Студенти активно включалися в дискусію, відкрито ділилися своїми думками та порушували важливі й серйозні питання. Адже, й справді, кожній людині важливо знати, як захистити себе та своїх рідних. Ми маємо пам’ятати, що є відповідні установи й люди, які здатні надати необхідну підтримку. І, врешті-решт, маємо вміти вчасно зреагувати, коли така допомога потрібна комусь іншому.
Прес-служба університету