Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Канадсько-українське співробітництво

Канадсько-українське співробітництво

 Пример изображения

           3-12 травня 2007 року відбулася робоча поїздка української делегації у складі ректора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова професора В.Андрущенка та президента АПН України академіка В.Кременя до м.Едмонтон(Канада).                                      

        Метою поїздки стало укладання трьохсторонньої угоди про співробітництво між Академією педагогічних наук України, Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова та Університетом Альберти, Коледжем імені  Грента МакЮена Провінції Альберта у Канаді. Керуючись положеннями  Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Урядом Канади та Урядом України в галузі освіти від 28 січня 1999 року та прагнучи розвивати та поглиблювати взаємовигідне співробітництво з метою ефективного використання світового досвіду в розбудові демократичної освіти, педагогічної і психологічної наук, сторони домовилися про таке:

  • сприяти поглибленому вивченню української мови в Провінції Альберта і англійської мови в Україні, в тому числі шляхом підвищення кваліфікації вчителів цих мов у країнах - носіях мов, відповідно, та здійснювати обмін, розробку і придбання навчально-методичних матеріалів: програм, підручників, посібників, наочних та аудіо-візуальних засобів навчання;
  • проводити спільні дослідження з проблем інклюзивної освіти дітей з особливостями психофізичного розвитку та лінгвістики жестової мови для глухих учнів;
  • здійснювати видання спільних збірників та наукових праць, словників українською та англійською мовами, обмін студентами, аспірантами і молодими вченими, науково-методичними працівниками та сприяти проведенню досліджень в рамках проекту "ВСІ РАЗОМ: ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ОЗНАЧАЄ ВИБІР ТА ІНКЛЮЗІЮ";
  • розширювати співробітництво в галузі освіти, педагогіки і психології в рамках програм ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Ради Європи, ЄС та інших міжнародних організацій та фондів.

      Це перший проект подібного типу у світі, який сприятиме впровадженню інклюзивної освіти та сучасних західних систем навчання на теренах України.

       "Одна з проблемних сфер освіти - це виховання дітей із особливими потребами та підготовка нової генерації вчителів, сприйнятливих до впровадження технічних інновацій в освіті і здатних адаптуватися до сучасних вимог життя", - відмітив В.П.Андрущенко в ході обговорення пунктів угоди, підкресливши важливість цих домовленостей на сучасному етапі розвитку освіти в Україні.

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter