Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Мистецька виставка "Гра з Великими"

Мистецька виставка "Гра з Великими"

5 грудня 2007 р. в Інституті педагогіки і психології відкрито виставку „Гра з Великими”. В експозиції представлено творчі роботи студентів кафедри образотворчого мистецтва (курс завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, професора         Шевнюк О.Л.), виконані в процесі вивчення дисциплін „Історія образотворчого мистецтва” та „Практикум з історичного костюма”. Виставка відкрита в аудиторії 11-7 гуманітарного корпусу НПУ імені М.П.Драгоманова до 28 грудня       2007 р.  Запрошуємо всіх бажаючих оглянути мистецькі композиції.

Олена Леонідівна Шевнюк - завідувач кафедри образотворчого мистецтва - зазначає, що експоновані роботи є результатом запропонованого кафедрою інноваційного підходу до викладання історико-мистецьких дисциплін, в основі якого взаємодія теоретичних мистецтвознавчих знань із практичною роботою з копіювання та авторської інтерпретації творів відомих зарубіжних і вітчизняних художників. Методика, що відроджує традиції кращих світових академічних художніх шкіл, дозволяє студентам відчути особливості індивідуального стилю, манери письма, способу художнього мислення видатних майстрів. "Такий своєрідний „діалог-гра” з Великими творцями , - продовжує Олена Леондівна, - також відповідає сучасній постмодерній ситуації, естетика якої розглядає культурну цитату як спосіб співбуття різних картин світу, як модель зв’язку історичних часів, як пошук множинності смислів існування. Молоді творці сміливо вдивляються в безкінечність буття разом із давніми єгиптянами („Фреска” О.Моросюк), зберігають тремтливу духовність православної ікони („Богоматір” Г.Єжель, „Мініатюра” Ю.Гуріної, „Трійця” О.Моросюк), шукають ієрогліфічну стислість смислу з майстрами традиційного східного сувійного живопису („Чапля” К.Удодова, „Панда” В.Розсуканого, „Півень” О.Лимар, „Кіт” У.Бебес), переживають плинність миттєвостей життя на кінчику пензля імпресіоністів („Квіти” І.Додарчук, „Сезанівська сосна” П.Медончака, „Квіти” Ів.Торчило).

У ретроспекціях студентів оживає як холодний безтрепетний спокій вічного Риму („Рим” Г.Єжель), так і іграшкова оманливість пристрастей французького рококо („Лялька” О.Кабіної). Молоді таланти активно освоюють досвід культури через її іронічне, навіть гротескове, цитування („За мотивами Матісса” О.Моросюк, „Як Уорхолл” Г.Єжель, „Цифровий нарцисизм” Ю.Гуріної). Пропоновані студентами палімпсести значень на провокативних стиках часів, стилів, манер і образів є безперечною реабілітацією минулого, його вічної присутності у нашому сьогоденні".

Переглянути фото