Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Позашкільна освіта – українські перспективи

Позашкільна освіта – українські перспективи

alt

Позашкільна освіта відіграє особливу роль у духовному, інтелектуальному і фізичному розвитку особистості, здобутті знань, умінь, навичок та задоволенні потреб у творчій самореалізації. Хто, як не педагог, повинен це розуміти? Саме тому, 25 листопада у Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова відбулась презентація результатів наукового дослідження «Розроблення змісту підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти в Україні», виконаного за грантом Президента України.

В обговоренні стратегічних напрямів підготовки педагогів для позашкільних навчальних закладів взяли участь представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної академії педагогічних наук, вчені, працівники органів управління освітою, вищих, позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Приємно, що на прес-конференцію завітали і гості із інших країн, зокрема, Росії, Польщі, Чехії, Словаччини, США. Вони поділилися своїм досвідом та розповіли про ситуацію з організацією вільного часу в їхніх кранах.

alt

Відкрив брифінг ректор університету Віктор Андрущенко. Він розповів про участь Національного педагогічного університету у розбудові європейських відносин у галузі освіти, про прагнення підготувати вчителя на «єдиній ціннісній платформі». «Тільки так у нас буде порозуміння та з’явиться можливість виховати нове покоління з пріоритетними якостями майбутнього. Такими якостями можуть бути толерантність, миролюбство, демократія, солідарність, права людини. Саме платформу високоморальних цінностей і принципів ми запропонували педагогічній освіті», - зауважив ректор.

alt

Про те, що позашкільну освіту треба модернізувати, підняти на новий рівень говорив і директор Інституту проблем виховання НАПН України Іван Бех. «Потрібно сформувати новий світогляд щодо позашкільної освіти, оскільки вона з часом набуде статусу центру інтеграції життєдіяльність дитини і, особливо, навчального процесу», - наголосив науковець.

alt

«Формально, середня школа забезпечує перебування дитини близько 4-6 годин на добу під своїм контролем. А що далі?» Таким болючим питанням розпочав свою доповідь член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор юридичних наук Михайло Костицький. Вчений переконаний: «Сьогодні десятки тисяч дітей, через те, що вони були залишені на самих себе, перебувають «за колючим дротом», ще десятки тисяч – на контролі у підрозділах департаменту МВС. Запобігти цьому можливо, зосередивши більше уваги на розвитку позашкільної освіти».

alt

Прес-конференція тривала кілька годин. За цей час кожен висловив свої думки щодо подальшого розвитку позашкільної освіти в Україні. Поглядів виявилося чимало, проблем багато, а варіантів їх вирішення - безліч. Єдине в чому зійшлися практично всі учасники – надзвичайно мала кількість працівників у цій сфері. Це пов’язано з низькою заробітною платою, відсутністю фінансування, застарілу матеріальну базу навчальних установ.

alt

Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова протягом 2011 року відповідно до Указу Президента України «Про призначення грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2011 рік» від 20.05.2011 р. № 592/2011 проводив наукове дослідження «Розроблення змісту підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти в Україні».

Під керівництвом ректора Інституту екології, економіки й права, професорки Олени Биковської дослідники науково обґрунтували та розробили структуру й зміст професійної підготовки педагогічних працівників для позашкільної освіти. У результаті присутнім було презентовано розроблений сайт «Позашкільна освіта», навчальну програму «Теорія і методика позашкільної освіти» і навчальний посібник «Основи позашкільної освіти».

Це стане вагомим першим кроком для розбудови сфери позашкільної освіти у першу чергу в Україні та звичайно ж у Європі.

Антон Юрченко,

прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter