Старт у науку

alt

15 листопада 2011 р. відулися збори аспірантів Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова першого року навчання. Свої настанови майбутнім великим науковцям давали досвідчені та відомі вчені зі світовими іменами:

ректор університету, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України Віктор Андрущенко, проректор з наукової роботи, доктор філософських наук, професор Григорій Волинка, директор Інституту соціології, психології та управління, доктор історичних наук, професор Володимир Євтух й директор Інституту соціальної роботи та управління, доктор філософських наук, професор Алла Ярошенко.

Це були перші та урочисті збори, які кожен аспірант-драгоманівець запам’ятає на все життя. Актова зала головного університетського корпусу не часто збирає такі аудиторії молодих і талановитих випускників відмінного навчання. Позаду безтурботні студентські роки та міцний фундамент базових фахових знань, попереду – тяжка інтелектуальна праця, творчість, самовираження.

Очільник вишу побажав аспірантам творчих успіхів, подякував за те, що обрали таку складну дорогу у житті як наукова діяльність. Віктор Петрович розповів і про кілька складових успішності цієї роботи, виведених на власному досвіді. Серед них чітке окреслення теми, що обов’язково стане важливою для дослідника, наукової установи, в якій він працює, держави, на благо якої творить, та, звичайно, суспільству, в якому живе. З визначенням такої тематики допоможе мудрий наставник. Ректор переконаний, що Драгоманівський університет має хороший викладацький корпус, широку мережу профільних часописів, затверджених ВАК України, тісні міжнародні зв’язки з науковими установами світу. Тому для перспективного молодого науковця тут відкриваються чудові можливості інтелектуального й духовного розвитку. До того ж не варто забувати про громадську діяльність. Віктор Петрович закликав молодь відчувати повноцінне життя й насолоджуватися ним.

Кілька слів з настановчою метою аспірантам подарував проректор з наукової роботи Григорій Волинка. Він був дещо прозаїчнішим та зосередився на серйозних питаннях поетапної підготовки дослідження, його контекстного звучання, теоретичної наповненості. Але водночас Григорій Іванович зауважив, що чи не найголовнішим у всій роботі є «небайдужість» до обраної тематики. Тоді вдається багато й значно меншими зусиллями. Професор побажав молодим науковцям терпіння та плідної роботи.

Людмила КУХ,

 прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter