Презентація наукових магістерських програм
11 листопада об 11:00 год. у Драгоманівському університеті відбулась презентація наукових магістерських програм «Екологічні системи і екологічний менеджмент» та «Адміністративний менеджмент у сфері довкілля та сталого розвитку».
Зі вступним словом виступив перший проректор університету, професор Володимир Бех, який підкреслив, що настав час «підняти магістерську програму на новий щабель – дослідницький». «Саме 11.11.11. в нашому університеті започатковується практичний перехід для роботи в дослідницькому алгоритмі, – зазначив Володимир Павлович. – Суспільство функціонує на новому рівні, змінилась і парадигма освіти. І ми не маємо права ігнорувати ці зміни. Від фактологічної потрібно переходити до методологічної парадигми».
Презентували програми фахівці з екології, менеджменту та соціології Наталія Шульга, Юрій Скиба та Володимир Бех.
Метою програм є навчання через дослідницький процес, підготовка екологів-дослідників і управлінців широкого профілю, управлінців у сфері довкілля та сталого розвитку, створення гнучкої пропозиції обов’язкових і вибіркових курсів, відповідність з європейським і світовим досвідом. Особливостями програм є дворічний термін навчання, вибір теми досліджень у першому семестрі, викладання англійської мови для PublicSpeakingта Academicwriting, унікальні курси (наприклад «Робота в команді»).
Наталія Шульга у своєму виступі зауважила те, що бакалаврська програма, на відміну від магістерської, адаптована до вимог Болонського процесу. Презентовані програми, на її думку, для педагогічного вишу є вкрай актуальними і важливими. Результатами програм є перехід до трьох освітніх рівнів і запровадження науково-освітнього рівня Магістр наук, створення спільних дослідницьких програм, спільних міжнародних освітніх програм. Це сприятиме поширенню знань через проведення оригінальних досліджень, їх включення до університетської стратегії і політики, збільшення мобільності, впровадження нових форм підготовки.
На зустрічі були присутні директори інститутів, завідуючі кафедр та, головне, студенти. Саме на них розраховані експериментальні програми, тому спудеї уважно слухали про можливості, які перед ними відкриваються після закінчення наукових магістерських програм. Серед гостей були професори і фахівці з інших університетів, які також впроваджують подібні проекти. Вони побажали Драгоманівському колективу натхнення і наполегливості.
Сергій РУСАКОВ,
головний редактор газети «Педагогічні кадри»