Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Тут усе про Драгоманова

Тут усе про Драгоманова

alt

2011-ий проходить під знаком Драгоманова. На державному рівні відбуваються наукові й мистецькі заходи, присвячені великому мислителю. Національний педагогічний університет, що носить ім’я вченого з особливим трепетом ставиться до цієї постаті, ревно зберігаючи усі пам’ятки та документи пов’язані з життєвим і творчим шляхом Михайла Петровича. Завдяки науковцям кафедри історії України Інституту історичної освіти НПУ у виші з’явився кабінет-музей М. Драгоманова.

«Драгоманов як особа, політичний діяч, науковець, був дуже багатогранною особистістю і часто його ідеї знаходилися у протиріччі одна до одної… Може, велич Драгоманова і полягала у тому, що він був саме такою людиною», – розповідає завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Володимир Борисенко. Натхненники ідеї створення такого музею в університеті хотіли якнайширше відобразити усі грані вченого.

Історик, філософ, соціолог, політик і громадський діяч, культуролог, релігієзнавець, етнолог і літератор – далеко не повний список зацікавлень Михайла Драгоманова, що демонструють десяток стендів в одній із аудиторій інституту.

alt

Фактично, як запевняють організатори, ідея створення з’явилася ще, коли педагогічний університет отримав ім’я Драгоманова. Відкриттю передувала велика робота за участю науковців, професійних музеєзнавців. Викладачі НПУ «перерили» масив архівних матеріалів та різноманітних довідок, щоб кожен факт був засвідчений документально. Тут далася взнаки наукова точність та прискіпливість дослідників.

Відкриття кабінету планувалося до 170-річного ювілею М. Драгоманова, та ентузіазм викладачів пришвидшив процес. Сьогодні кабінет-музей Михайла Драгоманова працює уже другий рік. Він завжди готовий приймати відвідувачів не лише наукової плеяди України, але й учителів загальноосвітніх шкіл, учнів, студентів. Побудована за проблемно-хронологічним методом експозиція не випадково виявляється цікавою історикам, філологам-літераторам, філософам, соціологам. Завдяки змістовному наповненню, непримітна на перший погляд, кімната може конкурувати з відомими музейними установами держави. Матеріали експозиції висвітлюють сторінки громадсько-політичної діяльності вченого, аналізують наукову та науково-видавничу спадщину Михайла Драгоманова, демонструють унікальні світлини життєпису письменника.

За словами Володимира Борисенка, найбільше хотілося, щоб дидактичною місією музею стало виховання майбутніх педагогів-істориків у дусі гордості й поваги до мислителя світового рівня. «Ця особа по праву вважається одним з найталановитіших вчених усієї Європи», – наголошує професор. Сьогоднішні викладачі та студенти-драгоманівці рівняються на свого Вчителя. Тому напевно, музей М. Драгоманова ніколи не спорожніє, адже у планах істориків розширення виставкових матеріалів та глибоке вивчення спадщини Михайла Петровича.

Людмила КУХ

прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter