ПОПЕЛЮШКА ХОЧЕ БУТИ… КУЛЬТУРОЛОГОМ?!
В інститутах Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова під гучні оплески, сміх та з позитивними емоціями проходять уже традиційні для вишу «дебюти першокурсників». Стартували святкування в Інституті філософської освіти та науки.
У нестримному часовому потоці, трансформацій зазнає все: події, люди і навіть… казки! Наразі складно повірити в те, що всім відома Попелюшка, яка мріє про красеня-принца, у сучасному трактуванні постане в образі запальної красуні, яка незважаючи на все хоче бути культурологом. Думаю про такий сюжет цієї історії свого часу не здогадувалися навіть брати Грімм та Шарль Перро. Але студенти 1-КУ групи Інституту філософської освіти та науки здатні на подібні вигадки. Саме завдяки римейку відомої усім з дитинства казки, їм вдалося отримати перше місце в «Дебюті Першокурсника», який відбувся 6 жовтня в актовому залі гуманітарного корпусу університету імені М. П. Драгоманова.
Зазначимо, що змагання було чесним і складним, а суперники – гідними поваги. Для того аби виграти, новачки доклали максимум старанності та фантазії, а визначало найкращі виступи журі, до складу якого входили директор Інституту філософської освіти і науки, професор Іван Дробот, заступник директора з соціально-виховної роботи доцент Віталій Хромець, директор Центру культури і мистецтв університету, доцент Ірина Савченко, керівник прес-центру університету Людмила Кух, викладач кафедри культурології, головний редактор газети «Педагогічні кадри» Сергій Русаков та викладач кафедри філософської антропології Антон Дробович.
Першими, хто постав перед очима суворого журі та нетерплячої публіки, була 11 група філософів. «Сценка» про видатних античних мислителів Сократа і Платона, які, розплутуючи складну детективну справу, уявили себе Шерлоком Холмсом та доктором Ватсоном, не залишила нікого з присутніх байдужими. Глядачі з непідробною цікавістю спостерігали за тим, що відбувається на сцені, а студенти у свою чергу намагалися постійно підігрівати їхній інтерес. Саме таємничість та інтрига, присутні у виступі 11 групи, сприяли встановленню тісного контакту спудеїв із залом, що і стало прекрасним початком «Дебюту Першокурсника».
Наступний номер демонструвала 12 група – філософи. У своєму виступі вони спромоглись яскраво зобразити студентські будні, а саме складання іспиту з історії України. До болю знайома ситуація, приправлена неповторним гумором, викликала у глядачів масу позитивних емоцій, і зал вибухнув аплодисментами.
Приводом для пожвавлених розмов та широких посмішок у присутніх стали два незрозумілі предмети помаранчевого кольору, що вибігли на сцену. Ними виявилися… Колобок із своєю дівчиною! Саме так цікаво і головне креативно вирішили презентувати себе дизайнери. І не прогадали. Тема кохання двох кругленьких хлібців припала аудиторії до душі, і група заслужила любов публіки.
Історія відчайдушного прагнення Попелюшки за будь-яку ціну бути культурологом стала несподіванкою цьогорічного «Дебюту». Звичайно ж родзинкою номеру 1-КУ групи, які настільки нестандартно обіграли відому казку, стала фея, яку зіграв Денис Бабченко. Цей номер, сповнений доброти та чарів, повернув усіх на мить у дитинство, і саме тому був дуже тепло сприйнятий публікою.
У перервах між виступами студентів, глядачі не нудьгували. Ірен Зінов’єва, студентка ІІІ курсу зачаровувала всіх своїм співом, команда КВК ІФОНу «Халтура» розважали присутніх гострими жартами, а першокурсниці Анна Яценко та Марія Ключко виконали пісню «American Boy», яку присвятили голові Студентської Ради Павлові Селіванову. Також на «Дебюті Першокурсника» була презентована ІФОНівська версія відомого голлівудського фільму «Володар перстнів».
Після довгого обговорення, зваживши усі «ЗА» і «ПРОТИ», журі визнало переможцями групу культурологів.
Побажаємо цьогорічним тріумфаторам удачі, натхнення і побільше хороших балів під час навчання. А ще ніколи не переставайте мріяти і прагнути до чогось нового. Головне мати бажання, і тоді все у вас вийде, адже навіть Попелюшка, якщо дуже захоче, зможе стати культурологом.
Юлія СУХЕНКО