Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / З вікон Драгоманівського університету вона слухала дзвони Володимирського собору

З вікон Драгоманівського університету вона слухала дзвони Володимирського собору

alt

Видатна письменниця зі світовим ім’ям, класик літератури, лауреат Шевченківської премії та просто чуттєва і ніжна жінка, яка цінує тепло і затишок в усьому тепер стала частинкою великої Драгоманівської родини. 20 вересня 2011 р. ввійде в історію НПУ як подія надзвичайної ваги – Почесним професором університету обрано Ліну Костенко.

Переповнена вщерть зала ще до початку дійства знову засвідчила, що таланти в нашій державі безмежно цінуються незалежно від економічних, політичних чи будь-яких інших криз. Студенти і викладачі, відомі науковці, професори, академіки, журналісти, видавці – усі з примірниками «Річки Геракліта» презентованої на зустрічі – усі шанувальники генія поетеси.

Акцентом заходу стала презентація книг Ліни Костенко, що вийшли друком у видавництві «Либідь» та прем’єра книги з посвятою для доньки Оксани Пахльовської «Мадонна перехресть». Це нове видання в подарунок донці Ліна Василівна зібрала з найвідвертіших віршів, а ілюстроване світлинами з родинного архіву, воно набуло особливої ваги.

alt

Кілька теплих і щирих слів для письменниці висловили її друзі і колеги директор видавництва «Либідь» Олена Бойко, письменник Валерій Шевчук, професор НПУ імені М. П. Драгоманова Володимир Погребенник, професорка Оксана Пахльовська. На дійство завітали художник Сергій Якутович, академік-секретар відділення професійно-технічної освіти НАПН України Неля Ничкало. А загалом, як сказав ректор університету Віктор Андрущенко, «говорили про смисли», про поезію у її чуттєвому вимірі, про таланти і геніїв, про «жрекинь честі у мистецтві», як означив особистість Ліни Василівни Валерій Шевчук.

Сама ж пані Костенко, що відзначається особливою скромністю і толерантністю, говорила мало, дозволивши собі згадати юність, бо ж навчалася в Педінституті імені Горького, що тепер має статус національного та носить ім’я Драгоманова; бо тут отримала першу «трійку», а з аудиторій слухала дзвони Володимирського Собору.

alt

Тодішня студентка Костенко й гадки не мала, що повернеться у рідні стіни альма матер, щоб отримати диплом і мантію Почесного професора. Тільки от між Педінститутом Горького й Національним педагогічним університетом імені Михайла Драгоманова велика різниця, переконана поетка. НПУ – це високий рівень інтелекту й порядності вільної від ідеологічних облуд.

Студентам Ліна Костенко розповіла про шістдесятників та їх «високовольтну лінію духу», яку наступні покоління так і не змогли підхопити, а також про «сонячну енергію молодих людей», що дивовижним чином здатна перепалювати усі негаразди.

Прикрасили мистецьку імпрезу виступи скрипальки Мирослави Которович та пісні у виконанні хору Інституту мистецтв НПУ.

alt

Тепер Драгоманівське студентство отримало можливість спілкуватися та слухати лекції-поради класика української і зарубіжної літератури. Ліна Василівна ж переконана, що з цих молодих людей, у яких із таким запалом палають очі, сформуються українці, які не боятимуться нічого окрім ганьби своєї держави.

Кілька годин вдячні читачі не відпускати письменницю із зали. Довжелезні черги шанувальників здавалось не зменшувалися, адже кожен поспішав не лише за автографом, а навіть за поглядом, посмішкою, щирим словом, а Ліна Василівна жодного не оминула увагою.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter