Жити за постулатами Драгоманова
У Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова втретє пройшли Драгоманівські читання, що кожного року збирають найвідоміших науковців у різноманітних галузях науки з цілого світу. І не відомо чи то постать великого мислителя щораз змушує вчених замислюватися над його постулатами, а щирих громадян – за цими постулатами жити.
На пленарному засіданні виступили ректор НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік В. Андрущенко, академік-секретар НАПН України, доктор філософських наук, професор О. Сухомлинська, доктор філологічних наук, професор В. Погребенник, доктор історичних наук, професор Б. Андрусишин та інші поважні науковці.
Бажаючі змогли відвідати секції:
- Михайло Драгоманов у контексті педагогічної думки ХІХ-ХХ ст.;
- Філософський та культурологічний аспект у творчій спадщині М. Драгоманова;
- Етнополітичні, історичні та соціальні дослідження у творчості М. Драгоманова;
- Українська словесність у спадщині М. Драгоманова;
- Освітні вимірювання та технології в умовах інтеграції освітніх систем і теоретична спадщина М. Драгоманова.
Як зауважив на відкритті конференції ректор вишу Віктор Андрущенко, завдяки таким заходам для світу відкривається обличчя «велета думки, педагогічної дії, державотворчих процесів. Діалоги навколо особистості Драгоманова вибудовують конструктивні місточки в наше сьогодення, бо проблем, особливо щодо модернізації педагогічної освіти, дуже багато».
Віктор Петрович переконаний, що вивчення досвіду та спадщини українських подвижників-мислителів, у числі яких чи не першим стоїть і Михайло Драгоманов, дасть сучасним науковцям відповіді на питання особливо актуальні сьогодні.
Та й чи ж треба виокремлювати тут сфери й галузі до яких дотичний Драгоманов. І культура, й освіта, й політика осмислені в його науковому доробку, а за цим спадком треба виховувати нові покоління, оновлюючи свідомість українців.
Людмила КУХ,
прес-служба університету