Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Ще один крок до співпраці

Ще один крок до співпраці

alt

Делегація Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова у складі ректора Віктора Андрущенка, проректора з міжнародних зв’язків Володимира Лавриненка, директора Інституту соціології, психології та управління Володимира Євтуха та директора Інституту іноземної філології Володимира Гончарова разом з екс-президентом Леонідом Кравчуком взяла участь у святкуванні 20-річчя незалежності України у Франкфурті на Майні.

Тепла зустріч та гостинні прийоми стали запорукою укріплення дружніх стосунків між двома державами, налагодження тісніших культурних і наукових зв’язків. Леонід Макарович та Віктор Петрович виступили на урочистому вечорі з вітальними промовами та вдячністю за проведення таких заходів німецькою стороною.

alt

Ректор НПУ звернув особливу увагу на плідну співпрацю вищих навчальних закладів України та Німеччини, що вже давно презентувала високі результати. За вагомий особистий внесок у розвиток міжнародного співробітництва у цій сфері та у зв’язку з 20-річчям незалежності України нагородив орденами вишу Президента Німецько-українського товариства економіки і науки Ганса-Юрген Досса та професора Моріца Гунцінгера.

alt

Програмою офіційного візиту були передбачені зустрічі української делегації з президентом Гьоте університету, професором Вернером Мюллером-Естерль, що зокрема включали обговорення можливих напрямків співробітництва. Німецька сторона зацікавилась науковими розробками вчених НПУ імені М. П. Драгоманова у галузі підготовки педагогів, які займаються реабілітацією, адже драгоманівці славляться потужними науковими школами Віктора Синьова та Володимира Бондаря. Вагомою на думку обох сторін стане співпраця університетів у сфері математики і великий досвід Гьоте університету з цієї дисципліни буде поштовхом до інновацій у галузі на Україні.

У рамках співпраці передбачається обмін викладачами та студентами, підготовка спільних студентських наукових робіт, що особливо важливо для нашого університету. Німецькі колеги погоджуються навіть фінансувати переклад та видавництво кращих наукових досліджень наших спудеїв. А також це хороша перспектива майбутнього стажування українських вчених в наукових структурах Німеччини.

alt

З цікавістю німецькими науковцями була сприйнята пропозиція Віктора Петровича, що стосувалася підготовки нового вчителя ХХІ століття для об’єднаної Європи. Вони погодились відвідати Україну та взяти участь у Форумі ректорів.

Цікавлячись структурою та методикою управління освітніми закладами Німеччини, українська делегація зустрілась з керівником департаменту Міністерства освіти землі Гессен Даніелем Кофер. Зокрема, хорошим здобутком стане запозичення німецького досвіду систем і шляхів фінансування навчальних закладів, підтримки наукових галузей. Німецькі колеги готові сприяти драгоманівцям у налагодженні зв’язків з дослідницьким педагогічним інститутом у Франкфурті, науковими центрами і лабораторіями.

alt

За словами професора Володимира Євтуха, такий офіційний візит української сторони – перший, але дуже вагомий крок до співпраці. Наступним етапом стане укладання листів-пропозицій, чимало зустрічей і обговорень, а головне – підписання договору. Освітній досвід європейських країн – це довговіковий здобуток, і особливо приємно, що ми знайшли підтримку та розуміння у німецьких колег, адекватне сприйняття нашого прагнення співпраці, особливо на рівні президента і ректора університету.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter