Драгоманівці в гостях у Куліша
Хутір Мотронівка, що на Чернігівщині, де знайшов прихисток історико-меморіальний музей-заповідник «Ганнина Пустинь» – маєток Білозерських-Кулішів, радо зустрів делегацію з Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.
Завітати на святкування 192-ої річниці з дня народження Пантелеймона Куліша пощастило першому проректору з економіки та організації навчально-виховної роботи Олегу Падалці, проректору з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів Богдану Андрусишину та директорам інститутів Ірині Загарницькій, Аллі Ярошенко й Віталію Покасю.
Організатором дійства виступило головне управління культури, туризму й охорони культурної спадщини Чернігівської обласної державної адміністрації. У літературно-мистецькому заході також взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, народний депутат України, Герой України Іван Плющ, академік Петро Кононенко, голова Міжнародного Фонду імені П. Куліша Володимир Бортник, лауреат Шевченківської премії Дмитро Іванов, представники громадськості.
Керівництво області та почесні гості поклали квіти до могили Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок і родини Білозерських, після чого поминальне богослужіння відслужив благочинний священик церков Борзнянського району протоієрей Іоан.
Великий український громадський і культурний діяч, науковець і письменник, етнограф і критик Пантелеймон Куліш – неординарна особистість у нашій національній історії. Його погляди досі спричиняють дискусії серед вітчизняних і закордонних вчених, а спадщина письменника, на превеликий жаль, ще не опублікована в Україні повністю. Вітаючи Чернігівщину зі знаменним для цієї землі святом, Богдан Андрусишин від усього колективу та керівництва НПУ висловив ідею видання творів Пантелеймона Куліша у 25 томах до 200-річчя від дня народження митця. Це стане неабияким скарбом для української культури й виховання наших майбутніх поколінь на фольклорно-історичних і етнографічних працях дослідника. Національний педагогічний університету імені Михайла Драгоманова з радістю долучиться до цієї благородної справи. «Ми маємо велику честь бути запрошеними на таке поважне святкування, – зауважив Богдан Іванович, – адже сьогодні наше суспільство по-новому відкриває для себе Куліша. Як символ власної духовності, української індивідуальності, митця, що мріяв подарувати своїй державі Святе Письмо українською мовою. А це чи не найбільша його заслуга, бо ж нація, що рідною мовою читає Біблію – безсмертна».
Літературно-мистецьке свято прикрасили співи студентів Інституту мистецтв НПУ під керівництвом диригента Зіновія Корінця. Гості ж мали можливість оглянути експозиції і виставки музею-заповідника.
Людмила КУХ
прес-служба університету