Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Університети покликані формувати національну еліту

Університети покликані формувати національну еліту

alt

Про особливості цьогорічної вступної кампанії в Україні, до закінчення якої фактично вже залишається кілька робочих днів, говорили під час круглого столу в редакції газети «Известия в Украине» представники провідних вишів держави та начальник відділу моніторингу вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Микола Фоменко.

Розповісти про перебіг вступної кампанії у своїх вишах для журналістів погодились перший проректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Володимир Бех, проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Володимир Бугров та заступник першого проректора Київського технічного університету (КПІ) Володимир Тимофеєв.

Найбільше, на чому зосередили свою увагу учасники круглого столу – експериментально запроваджена система електронного вступу. Як запевнив присутніх Микола Фоменко, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України доклало усіх зусиль, щоб вступна кампанія 2011 р. була максимально досконалою, прозорою та доступною для всіх абітурієнтів. Варто зауважити й те, що високою популярністю у вступників користується інформаційно-пошукова система «Конкурс» Велика увага приділена інформаційному супроводу, зокрема це п’ять потужних інформаційних систем, які працюють безперебійно із системою «Конкурс», де в автоматичному режимі здійснюється перевірка документів про освіту і сертифікатів українського центру оцінювання якості знань.

Представники київських університетів підтвердили доцільність та практичне застосування цьогорічних інновацій щодо вступної кампанії, адже робота приймальних комісій цих вишів задовольняє абітурієнта та забезпечує престиж вищого навчального закладу.

Проректор Драгомановського університету Володимир Бех зауважив: «Теперішні новітні технології дають можливість коректніше провести вступну кампанію для всіх навчальних закладів. Та й вступникам забезпечуються умови не мандрувати теренами України, а спокійно подати документи на бажану спеціальність, сидячи вдома та ще й слідкувати за власною позицією в рейтингу».

Учасникам круглого столу вдалося поспілкуватися з приводу самого перебігу вступної кампанії, можливостей та перспектив вишів щодо набору не лише відповідної кількості абітурієнтів та виконання державного замовлення, а й підбору абітурієнта, який розкриється саме у рамках певного вищого навчального закладу. За словами представників київських вишів, університети в будь-якому випадку покликані формувати національну еліту, тому для них особливо важливо набрати не просто абітурієнтів, а особистостей, які зможуть стати частиною української інтелігенції. Зокрема, це стосується й проблеми професійної орієнтації молоді на природничі напрямки, високі технології в освіті й виробництві. Адже зараз актуальним є дефіцит вступників саме на технічні спеціальності. Прикро, що колишній учень, переможець республіканських олімпіад з фізики, хімії чи математики, схильний обирати будь-яку спеціальність, лиш би отримати вищу освіту за державний кошт. Це перший крок до втрати цінних інтелектуальних кадрів держави.

Як зауважив начальник відділу моніторингу вищої освіти, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України закликає керівництво українських вищих навчальних закладів попри все «тримати марку» та відстоювати свій престиж, щоб набрати таких майбутніх студентів, які достойно зможуть опанувати бакалаврську програму своєї альма матер.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter