Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / НАШІ СТУДЕНТИ ПОВЕРНУЛИСЯ З ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З МЕДАЛЯМИ

НАШІ СТУДЕНТИ ПОВЕРНУЛИСЯ З ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З МЕДАЛЯМИ

alt

Студенти НПУ імені М. П. Драгоманова блискуче виступили у складі збірної України на Чемпіонаті світу з боротьби Ширим, що проходив у Південній Кореї. П’ятикурсник Валерій Комар виборов золоту медаль, а четвертокурсниця Ірина Приходько – срібну. Завдяки нашим спортсменам збірна України посіла другу позицію у загальному рейтингу змагань.

Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова вже давно визначив фізичну підготовку своїх студентів чи не головним елементом їх загального розвитку. Окрім традиційних занять з фізичної культури в університеті діють безліч різноманітних секцій та спортивних гуртків. Студенти НПУ неодноразово визнані одними з найкращих на всеукраїнських та світових змаганнях.

alt

Нещодавно з Південної Кореї повернулися наші студенти, які у складі Збірної України брали участь у Чемпіонаті світу з боротьби Ширим. Повернулися звичайно ж з перемогою. Кілька слів від керівника делегації Геннадія Арзютова, тренера Павла Чіжаєва та переможців Валерія Комара й Ірини Приходько.

- Як так трапилось, що ви увійшли до збірної України?

Геннадій Арзютов: Наші студенти і випускники давно зарекомендували себе професійними спортсменами на всеукраїнському просторі. Вони переможці численних вітчизняних змагань, а виступ у збірній України на Чемпіонаті світу це ще раз доводить. Боротьбою на поясах в університеті займаються з 2008 року. До речі, всі бажаючі студенти, це стосується не лише вихованців Інституту фізичного виховання та спорту, можуть долучитися до занять. Не випадково один з теперішніх переможців – студент Фізико-математичного інституту Валерій Комар.

alt

- Завдяки нашим спортсменам Україна посіла у загальному рейтингу змагань другу позицію. Які враження від такої потужної перемоги? Як це сприйняли корейці?

Павло Чіжаєв: Враження надзвичайні. Ми лишень повернулися зі змагань у Литві на Чемпіонаті Європи і відразу поїхали до Кореї. На Чемпіонаті були представлені 22 країни світу, а обійти нас змогла лише Південна Корея, яка виборола 2 золота. Особливо приємно, що обидві медалі нашій збірній принесли драгомановці. Для корейців це теж була неабияка подія. Уявіть, що центральна газета країни, яка дуже рідко висвітлює новини спорту, подає інформацію про Чемпіонат та фото з нашим спортсменом на цілу розгортку.

alt

- Окрім медалей та дипломів у Південній Кореї вам подарували дивовижну статуетку бика. Що це за символ?

Павло Чіжаєв: Для корейців бик – символ багатства, достатку у сім’ї. Справа в тому, що боротьбі на поясах Ширим понад 5 тисяч років. З давніх-давен переможцеві у цих змаганнях дарували живого бика. З часом, звичайно, дещо втратилось, але традиція і символ залишились. Усі чемпіони отримали у подарунок такі статуетки на знак поваги й з найкращими побажаннями. Окрім того, наш керівник делегації, заслужений тренер України, доктор педагогічних наук Геннадій Арзютов теж був нагороджений подякою Президента Міжнародної федерації Myung Sik YOON за розвиток боротьби Ширим у Східній Європі.

alt

- Для наших студентів це звичайно величезна перемога. Цікаво, чи плануєте ви пов’язувати своє майбутнє зі спортом, зокрема цим видом боротьби. Чи все це залишиться для Вас лише хобі?

Валерій Комар: Незважаючи на те, що я навчаюся у Фізико-математичному інституті, спорт залишати не збираюся. Це потрібно не лише для тіла, але й для душі. Тому в майбутньому неодмінно знайду спосіб поєднати спорт і математику.

alt

Ірина Приходько: Коли ти потрапляєш у середовище спортсменів, починаєш цим серйозно займатися, а у моєму випадку – обираєш собі таку професію, то вже пізніше відмовитись від цього просто неможливо. Та я переконана, що в житті це лише допомагає.

alt

Розмовляла Людмила КУХ

прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter