ДРУЖНЯ ЗУСТРІЧ ДВОХ НАЦІОНАЛЬНИХ
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова до 170 річниці від дня народження видатного українського культурного діяча, чиє ім’я носить виш, започаткував серію поїздок педагогічними університетами країни. Першим 16-17 червня 2011 р. драгомановців приймав Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка.
Ректор вишу Віктор Андрущенко, проректори, директори інститутів і професори, академіки завітали на Сумщину, щоб поспілкуватися з колегами, запозичити їхні методики навчання та поділитися власними. Програма перебування передбачала проведення наукової конференції «Основні напрями модернізації вищої освіти в контексті викликів епохи», майстер класи академіків Любові Мацько, Володимира Бондаря, а також різноманітні екскурсії Глуховом і університетом безпосередньо. Викладачі Глухівського НПУ запропонували гостям перегляд експозицій університетського музею, в якому тісно переплелись експонати пов’язані з історією міста й університету, освітянського простору Сумщини взагалі. На довго запам’ятаються драгоманівцям стежки затишних парків Глухова, які колись сходили гетьмани і меценати, родові садиби і будинки, відбудовані церкви та загадковий чоловічий монастир за містом посеред соснових борів.
Як зазначив ректор Глухівського національного педагогічного університету імені О. Довженка Олександр Курок, колектив вишу доклав усіх зусиль, щоб продемонструвати потенціали своєї alma mater. Незважаючи на провінційність та віддаленість від столиці, ГНПУ має глибоку історію, власні наукові школи і своїх видатних вчених. Серед них Микола Вашуленко, за книгами якого навчається вся початкова школа України, всесвітньовідомий математик Михайло Богданович та інші. Така подія, як зустріч із колективом Драгомановського університету вселяє сподівання на тіснішу співпрацю двох педвиші, можливість їх інтенсивного розвитку.
Привітати київських науковців у стінах Глухівського університету приїхав, його колишній випускник, народний депутат Сумської обласної ради Олег Бояринцев та почесний громадянин Глухова, директор Інституту держави і права імені В. Корецького НАН України, академік Юрій Шемчушенко. ГНПУ імені О. Довженка, на думку народного обранця, вже давно і впевнено тримає позицію головної «кузні» кадрів для цілої області та є інтелектуальним і науковим центром краю. А тепер ще завдяки цьому вишу на Сумщину приїхала ціла плеяда українських науковців, академіків на чолі з таким титаном педагогічної і філософської думки як Віктор Петрович.
Очільник НПУ імені М. П. Драгоманова подякував приязним глухівчанам за теплий прийом, адже особливо приємно побувати Віктору Петровичу на своїй справдешній батьківщині. Драгомановці привезли у подарунок для колег понад сотню книг із власної бібліотеки, а також вручили подяки за плідну співпрацю з вишем у справі формування гуманітарної освіти України викладачам ГНПУ. Медаллю за наукові досягнення Костюка було удостоєно за згодою Вченої ради НПУ імені М. П. Драгоманова ректора Олександра Курка. Бо ж не дивно, що саме від ректора залежить духовний клімат та наукові настрої у вищому навчальному закладі.
Віктор Петрович розповів про історію Драгомановського університету, його поступовий розвиток, досягнення, інтелектуальний та матеріальний рівень, а також запропонував глухівчанам співпрацю, адже тільки спільними зусиллями, спрямованими на розбудову й розквіт нашої держави, ми зможемо досягнути успіху, переконаний академік.
Прес-служба університету
Людмила КУХ