Головна / НОВИНИ / Оголошення / Загальноунівеситетські / Нові можливості підготовки сучасних фахівців з культурології

Нові можливості підготовки сучасних фахівців з культурології

     11 березня 2021 р. відбулась онлайн-зустріч представників Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства цифрової трансформації України. Темою зустрічі стала співпраця у підготовці студентів-культурологів. 

     Зацікавленість у співпраці з Драгомановським університетом, зокрема з факультетом філософії та суспільствознавства висловив заступник міністра культури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артем Лезін. На думку представника Міністерства культури та інформаційної політики України нині наявна нагальна потреба у фахівцях, які втілюватимуть оцифрування культурної спадщини і розробку сучасних діджитальних проєктів у сфері культури.

     Під час обміну думками вдалось окреслити перспективні напрями співпраці, в тому числі для розробки нової освітньо-наукової програми з культурології та залучення нинішніх студентів-культурологів освітньо-професійної програми до діяльності центрального органу виконавчої влади у сфері культури. «Ми уважно стежимо за світовими тенденціями підготовки фахівців-культурологів і розуміємо важливість упровадження та використання цифрових технологій в культурі, тому готові підтримати цей напрям підготовкою високоякісних фахівців», - підкреслив декан факультету філософії та суспільствознавства профессор Іван Дробот і запропонував підписати договір про співпрацю. Ініціативу було підтримано всіма присутніми. 

     В обговоренні щодо посилення підготовки фахівців-культурологів взяли активну участь представники Міністерства цифрової трансформації України: головна спеціалістка відділу аналітичного та експертного забезпечення департаменту координації проєктів цифрової трансформації Тетяна Калита та координатор проєктів цифрової трансформації Валерій Штаба. Тетяна Калита активно співпрацює з кафедрою культурології Драгомановського університету і на власному досвіді знає про потенціал наших студентів. Також ідею співпраці підтримав присутній IT- підприємець Андрій Бахталовський

     «Вже у квітні ми зможемо залучити студентів 1-го курсу до проєктів Міністерства культури та інформаційної політики України в рамках культурологічної практики. Така активність нашої кафедри є прагненням підготовки фахівців, які зможуть вдало самореалізуватись у професійному плані після здобуття вищої освіти», - прокоментував присутній на онлайн-зустрічі культуролог, доцент Сергій Русаков

     Відзначимо, що тема цифрової трансформації нині займає чільне місце у світових наукових дослідженнях і актуальна щодо підготовки нових фахівців. Культурологічний аспект полягає у вивченні світоглядних змін, які втілюються у технологічних можливостях сьогодення. Таке поєднання людської думки та технічних винаходів формує новий культурний простір, який потребує глибокого аналізу та розуміння. 

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter