Головна / НОВИНИ / Оголошення / Співчуття / Відійшов у вічність Василь Михайлович Бровдій

Відійшов у вічність Василь Михайлович Бровдій

20 березня 2022 року на 87 році життя відійшов у засвіти Василь Михайлович БРОВДІЙ,  доктор біологічних наук, професор,  дійсний  член Української екологічної академії наук, академік  АН ВШ України, заслужений діяч науки і техніки України.

brovdij

Василь Михайлович – біолог-енциклопедист, науковець, викладач,  спеціаліст з багатьох напрямків біології, зоології, ентомології, екології та еволюції, автор понад 300 фундаментальних наукових і навчально-методичних праць, серед яких 5 монографій, близько 30 підручників, навчальних посібників і програм для закладів вищої освіти та закладів загальної середньої освіти. Серед фундаментальних наукових монографій – три випуски видання "Фауна України" (1973, 1977, 1983), присвячених жукам-листоїдам, а також два видання колективної монографії «Вредители сельскохозяйственных культур и лесных насаждений» (1974, 1988).  Підготував 6 кандидатів наук.

Народився 15 червня 1935 року в м. Іршава Закарпатської обл. в родині селянина. Закінчив біологічний факультет Ужгородського університету (1957). Працював учителем біології та хімії середньої школи в с. Дорожів на Львівщині (1957–1958), асистентом кафедри нормальної анатомії людини медичного факультету УжДУ (1958–1960), відповідальним секретарем Закарпатської обл. філії Українського товариства охорони природи (1960–1961). Протягом 1961–1987 рр. – аспірант, молодший, старший і провідний науковий співробітник Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України. У 1965 р. захистив кандидатську, а в 1985 р. – докторську дисертації за спеціальністю «Ентомологія». Протягом 1987 – 2016 рр. обіймав посаду завідувач кафедри зоології  НПУ імені М.П. Драгоманова. У 1991 р. Василь Михайлович отримав звання професора.

В. Бровдій виконував обов'язки члена науково-методичних рад МОН України та експертної ради ВАК України з біології та екології. Був членом Національної комісії з питань Червоної книги України, науковим консультантом Верховної Ради України з питань екополітики, членом контрольно-ревізійної комісії АН ВШ України з 2007 р.

Колектив університету – ректорат, професорсько-викладацький склад та студенти – висловлює щирі співчуття рідним і близьким Василя Михайловича. Добрий, світлий спомин про нього назавжди залишиться у наших серцях.

Вічна пам'ять та спокій його душі!

Ректор Віктор Андрущенко,

колектив НПУ імені М.П.Драгоманова