Головна / СК "Оліпм" / Історія спортивного клубу “Олімп”

Історія спортивного клубу “Олімп”

   Спортивний клуб “Олімп” був створений за рішенням Вченої ради університету (30 жовтня 1997 року) та конференції студентів, викладачів та співробітників університету, яка відбулась 26 лютого 1998 року.
Офіційно спортивний клуб “Олімп” НПУ імені М.П.Драгоманова, як громадська організація зареєстрований в управлінні Юстиції м. Києва 16 квітня 1998 року.
   З моменту свого утворення спортивний клуб “Олімп” тісно співпрацює з ППО студентів На першому етапі створення СК “Олімп” профспілкова організація студентів прийняла активну участь у його розбудові надавши допомогу в організації та проведенні установчої конференції, сприяла у розробці ескізу та придбанні квитків члена спортивного клубу. що дозволило в короткий строк оформити всі необхідні документи, які подавалися на реєстрацію в управління юстиції м. Києва. Також, в перший місяць функціонування СК, профспілкова організація студентів надала фінансову допомогу для відрядження викладача кафедри “Фізвиховання і спорту” Гоголенко Лариси Володимирівни на чемпіонат Європи з боротьби дзюдо на якому вона виборола срібну медаль, виконавши норматив майстра спорту міжнародного класу. В подальшому зв’язки СК з профспілковою організацією студентів ставали все тіснішими.
   Здійснюючи свою роботу в тісній співпраці ректорату, деканату фізвиховання, кафедр “Фізвиховання і спорту”, “Фізвиховання і “Здоров’я”, деканату фізичного виховання та дирекції спортивного комплексу була створена гарна матеріальна база, організовані різноманітні змагання, Спартакіада університету та підготовлено багато спортсменів з різних видів спорту. Так, вперше в 1998 році були організовані змагання з футболу на кубок СК “Олімп” серед студентів, аспірантів, докторантів, викладачів та співробітників університету. Ці змагання стали традиційними і проводилися спортклубом на протязі восьми років. В цьому ж році стало можливим відрядження ряду провідних спортсменів та збірних команд університету на змагання різного рівня. Так, на чемпіонаті України серед студентів (м.Ужгород) з боротьби самбо Наталія Виноградова (48 кг) та Л.В.Гоголенко (78 кг) зайняли перші місця. Вони стали і переможцями Кубку України з дзюдо (м. Луцьк).
Студенти Олена Рибак, Ул’яна Чернова, Інна Кононова, в складі збірної команди “Інтерспорт” у змаганнях , які відбувся в м. Львові завоювали Кубок України з водного поло.
   З кожним роком здобутки студентів-спортсменів університету ставали ще вагомішими. В 1999 році відзначилися Максим Невмержицький (1-е місце на чемпіонаті України з спортивного карате (особисте куміте), Марина Дуброва на міжнародних змаганнях з легкої атлетики виконала норматив майстра спорту, Ігор Горбоконь (підготовче відділення) зайняв шосте місце на чемпіонаті світу серед студентів (Чехія) та друге місце на Всесвітній студентській універсіаді (Іспанія) з боротьби дзюдо, Сергій Морозенко зайняв друге місце на чемпіонаті світу з волейболу. Брати Ігор і Євгеній Грона в м. Познань (Польща) стали двукратними чемпіонами Європи серед юніорів по карате-до.
   В цьому ж році ЦСК “Гарт” Міносвіти України (лист № 284/02 від 19.05 1999 р.) визнав спортивний клуб “Олімп” НПУ імені М.П.Драгоманова одним з найкращих спортивних клубів м. Києва.
   В період з 2001-2002 н. р. значних успіхів досягли : студенти післядипломної освіти Руслан Анікін та Віктор Сіренко, які стали срібними призерами чемпіо-нату Європи з боротьби сумо, студент фізико-математичного факультету Вадим Кубов посів третє місце в чоловічому парному розряді на Міжнародному турнірі Європейської Ліги в місті Римі (Італія). На міжнародному турнірі “Стара фортеця” в м. Білгород-Дністровському В.В.Кубов виборов перше місце серед спортсменів-опорників до 20-ти років.
   Найважливіші і найбільш масові змагання в НПУ імені М. П. Драгоманова – це Спартакіада НПУ імені М.П.Драгоманова серед збірних студентських команд факультетів і інститутів, яка включає 11 видів спорту і є традиційною. Вона проводиться спортивним клубом “Олімп” та кафедрами фізичного виховання. У Спартакіаді в середньому за навчальний рік приймає участь близько 3000 юнаків і дівчат.
За період з 1998 до 2003 року членами спортивного клубу “Олімп” НПУ імені М.П.Драгоманова стало близько 7500 чоловік.

2003-2004 н.р.
Завдяки ініціативі ректора університету В.П.Андрущенка спорт, спортивно-масова робота та фізкультурно-оздоровчі заходи набули нового змісту. Зокрема ректор став ініціатором проведення змагань з міні-футболу на Кубок ректора університету, запропонував провести легкоатлетичний пробіг “Заради миру на землі”, став ініціатором зустрічі колективу університету з видатними боксерами сучасності братами Кличко та ін. Також, В.П.Андрущенко підтримав і розширив міжнародні спортивні зв’язки. Навесні 2004 р. відбулась поїздка спортивної делегація університету до м. Кракова (Польща).
Правління спортивного клубу за вагомий внесок у розвиток та пропаганду фізкультурно-оздоровчої, спортивно-масової роботи та спорту вищих досягнень в університеті обрало ректора, академіка АПН України, доктора філософських наук Віктора Петровича Андрущенка почесним членом спортивного клубу “Олімп”.
В 2003 р. згідно календарного плану змагань під керівництвом спортивного клубу було проведено 21 змагання з 16 видів спорту. Більшість з них ввійшла в Спартакіаду НПУ імені М.П.Драгоманова. Це маленькі Олімпійські ігри для студентів різних Інститутів, які займаються в основній фізкультурній групі. Найбільш масові з них це легкоатлетичний крос, плавання, футбол та ритмічна гімнастика, яка проводиться в дні свят. Наприклад, в легкоатлетичному кросі, який відбувся в квітні місяці 2003 року в гідропарку прийняли участь близько 500 осіб.
Традиційним стало проведення змагань з футболу на Кубок СК “Олімп”, в якому взяли участь 10 збірних команд студентів, збірна команда викладачів та співробітників університету та збірна команда випускників минулих років.
Серед студентів в 2003 році значних спортивних результатів досягли:
- студент фізико-математичного факультету (31 мф групи) Кубов
Вадим ( 1-е місце серед спортсменів-опорників на міжнародному
турнірі “Стара фортеця”, який відбувся в м. Білгород-Дністровському).
Збірна команда університету, в складі студентів фізико-математичного факультету Гончарової Наталії (2-й курс), Полтавця Олександра (2-й курс), Данилова Костянтина (1-й курс) та Кубова Вадима (4-й курс) посіла третє командне місце в 3-му міжнародному студентському шаховому фестивалі пам’яті Анатолія Єрмака (10 – 12 жовтня 2003 року, м. Київ).
Серед досягнень студентів факультету фізвиховання слід відзначити:
- Закладний Геннадій посів перше місце на міжнародному турнірі з настільного тенісу в м. Дніпропетровську, виконавши норматив майстра спорту України. На Чемпіонаті Європи, який відбувся в м. Будапешті (Угорщина) він посів І-є місце в особистому заліку та виконав норматив майстра спорту України міжнародного класу.
- Куликовський Ярослав посів 2 місце в змаганнях чемпіонату України з бойового самбо серед чоловіків у ваговій категорії 82 кг, що відбувся 1-2 березня 2003 р. у м. Львові.
- Колосов Олег переможець та призер першостей України, чемпіон України 2003 року .
- Шевченко Олена на Універсіаді України з вільної боротьби посіла
І місце, виконавши норматив майстра спорту України.
- Грона Євгеній виборов срібну медаль на чемпіонаті світу з карате,
який відбувся у вересні місяці в Південноафриканській республіці.
- Попов Сергій став володарем кубку України зі спортивної
акробатики, який відбувся 07 – 09.10. 2003 року у м. Вінниці.
На першості вищих навчальних закладів м. Києва збірна чоловіча команда університету з дзюдо посіла ІІ місце, а жіноча І місце.
Чоловіча студентська збірна команда посіла 3 місце у першості м. Києва з футзалу. Збірна університету з плавання посіла 4 місце серед збірних команд вузів м.Києва. Чоловіча збірна команда університету з баскетболу посіла 3 місце в першості профспілок м.Києва;
Окрім студентів значних успіхів добилися і викладачі нашого університету.
Збірна команда викладачів та співробітників університету зайняла 1 місце у турнірі з міні-футболу серед професорсько-викладацького складу вищих закладів освіти м. Києва. Вона ж двічі одержала перемогу у товариських зустрічах з переможцями Кубку ректора, викладачами та співробітниками Дрогобицького педагогічного університету. В складі команди виступали проректор-директор дистанційного навчання, доцент Кудін Анатолій Петрович, аспірант дистанційного навчання Жабєєв Георгій Дмитрович, декан факультету фізвиховання Тимошенко Олексій Валерійович, голова спортивного клубу Питомець Олександр Петрович, викладачі кафедр фізвиховання Лях Віталій Петрович, Беца Василь Михайлович, Мішаровський Руслан Миколайович, Подгаєцький Андрій Валерійович.
Старший викладач кафедри фізвиховання і спорту Розум Інна Андріївна посіла 1-е місце в Європейському ветеранському фестивалі спортивного орієнтування, який проходив у м. Києві.
Співробітник університету Пивовар Олександр Євгенійович став срібним призером чемпіонату Європи серед ветеранів в триатлоні (Туреччина).
Ректор університету В.П.Андрущенко підтримав і розширив міжнародні спортивні зв’язки. Завдяки його ініціативі навесні 2004 року відбулась поїздка спортивної делегації університету до Кракова (Польща).

2004-2005 н.р.
За період 2004-2005 н.р. в НПУ імені М.П.Драгоманова фізкультурно-оздоровча, спортивно-масова робота та спорт вищих досягнень набули нового якісного рівня розвитку. Цей рівень був забезпечений спільними зусиллями ректорату, Інституту фізичного виховання та спорту, профспілковими організаціями, кафедрами фізичного виховання та дирекцією спортивного комплексу.
Керівництво університету на чолі з ректором, доктором філо -софських наук, академіком АПН України, заслуженим діячем науки і культури, професором Андрущенком Віктором Петровичем, пер-шим проректором, професором Бехом Володимиром Павловичем, проректором з економіки та організації навчально-виховної роботи, професором Падалкою Олегом Семеновичем, директором Інституту ФВ та спорту, доцентом Тимошенко Олексієм Валерійовичем, головою первинної профспілкової організації Цибіним Станіславом Григоровичем найбільш тісно співпрацює з спортивним клубом в питаннях фінансування, організації і проведення спортивно-масових заходів та розвитку спорту в університеті. Безпосередню ж участь в організації та про-веденні перерахованих заходів беруть викладачі, які працюють під керівництвом завідувача кафедрою “Фізвиховання і здоров’я”, професора Дубогай Олександри Дмитрівни, завідувача каф. “Фізвиховання і спорту”, професора Похоленчука Юрія Тимофійовича та завідувача каф. “ФВО і МВС”, професора Арзютова Генадія Миколайовича. Викладачі, які працювали під керівництвом завідувача кафедрою ТМФВіС , професора Арефьева Валерія Георгійовича та завідувача кафедрою фізичної реабілітації, професора Сущенко Людмили Петрівни здійснювали теоретичну підготовку студентів-спортсменів Інституту фізичного виховання та спорту. Керівництво спортивно-го комплексу на чолі з директором Мотовиловцем Іваном Павловичем забезпечило належний рівень підготовки місць проведення занять з фізичного виховання та навчально-тренувального процесу. Активним учасником навчально-тренувального процесу з міні-футболу та волейболу в команді викла-дачів та співробітників університету став проректор –директор Інсти-туту дистанційного навчання, професор Кудін Анатолій Петрович. Він також є організатором проведення традиційного турніру з волей-болу присвяченого пам’яті Юрія Костура.

За 2004 – 2005 н.р. в університеті під керівництвом спортивного клубу проведено більше 30-ти заходів фізкультурно – оздоровчого та спортивного спрямування.
Найбільш визначні з них наступні:
1. Міжнародні спортивні змагання “Студентська спортивна осінь – 2004” з легкоатлетичного бігу, плавання, баскетболу (жінки) та міні-футболу (чоловіки). В цих змаганнях прийняли участь збірні команди таких вищих навчальних закладів: НПУ імені М.П.Драгоманова, Краківська Педагогічна Академія (м. Краків, Польща), НТУУ „Київський політехнічний інститут” (м. Київ), Національний авіаційний університет (НАУ) м. Київ, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г.Сковороди, Харківський Національний університет ім. В.Н. Каразіна (м. Харків), Київський технічний університет будівництва і архітектури (КТУБА), вище професійне технічне училище № 40 (м. Київ).
2. Кубок ректора НПУ ім. М.П.Драгоманова з міні-футболу.
3. Легкоатлетичний пробіг “За ради миру на землі”, в якому
прийняли участь міністр Кабінету міністрів України А. В. Толстоухов, міністр освіти та науки В.Кремень, ректор НПУ ім. М.П.Драгоманова В.П.Андрущенко, ректор Харківського Національного університету імені Каразіна, проректори, директори, декани, співробітники та студенти НПУ ім. М.П.Драгоманова;
4. Зустріч колективу університету з відомими боксерами братами
Володимиром та Віталієм Кличками;
5. Свята під керівництвом завідувача кафедри “ФіЗ” майстра спорту СРСР, професора Дубогай Олександри Дмитрівни , які мають назви “Свято руху, краси і здоров’я “ та “Свято весни, краси і здоров’я” серед студентів 1-3 курсів, в яких щорічно беруть участь понад 500 осіб.
6. Кубок ректора з боротьби Сумо.
7. Спартакіада НПУ ім. М.П.Драгоманова та інші.
З ініціативи та сприяння ректора університету Андрущенка В. П. в університеті було введено в дію положення “Про ректорське заохочення студентів НПУ імені М. П. Драгоманова, які є переможцями та призерами міжнародних, всеукраїнських та міських змагань”.
Згідно цього Положення ректорська стипендія за виконання нормативів МАЙСТРА СПОРТУ УКРАЇНИ чи МАЙСТРА СПОРТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНОГО КЛАСУ в 2004 - 2005 н.р. була надана наступним студентам:
1. Куликовському Ярославу МС бойове самбо (Ін. ФВ та С ).
2. Шевченко Олені МС вільна боротьба (дзюдо)(ІнФВ та С )
3. Закладному Геннадію МСУМК наст. Тен. ІнФВ та С )
4. Кубову Вадиму МС нас. тен. (фізико-мат. ф-т),
5. Онищенко Нелі МСУМК бокс (Інст істор. Освіти)
6. Шеремет Катерині МС міні-футбол (ІнФВ та С )
7. Стрижаку Артему МС (ІнФВ та С )
8. Попову Сергію ЗМС Укр. з сп. Акроб (ІнФВ та С )
9. Щербаку Миколі ЗМС Укр. сп. Акр. (ІнФВ та С )
Вище перераховані студенти - спортсмени та багато інших в 2004 – 2005 н.р. досягли видатних успіхів в змаганнях від міського рівня до різноманітних міжнародних змагань. Прославили університет і викладачі та співробітники університету. Так, викладач кафедри ФВОіМВС Діхтяр Роман Володимирович став чемпіоном України у змаганнях з Шотокан Карате-до та посів ІІІ місцє у міжнародному турнірі “Кубок Фунакоші” ( м. Тихорецьк, Росія). Завідуючий лабораторією відділу ТЗН Пивовар Олександр Євгенійович, майстер спорту з веслування, чемпіон Європи з триатлону 2002 р.(Угорщина), призер чемпіонату Європи з триатлону 2003 р.(Туреччина), призер Всеукраїнських змаганнь з триатлону та учасник чемпіонату Європи 2005 року, на яких зайняв 8 місце серед більше ніж 200 ветеранів –учасників.
Найбільш вагомих внесків в 2004 – 2005 н.р. досягли наступні студенти –спортсмени університету:
1. Студентка Інституту історичної освіти Онищенко Неля
виконала норматив МС України МК по боксу, стала чемпіонкою України 2005р., посіла 3-є місце на чемпіонаті Європи в Норвегії
(8-15 травня) та виборола 2-е місце в міжнародних змаганнях в Угорщині (10-14 серпня).
2. Студенти. Інституту фізичного виховання та спорту Попов
Сергій та Щербак Микола виконали нормативи МС України МК, а пізніше стали ЗМС Укр. з сп. акроб . Вони виграли Універсіаду м. Києва, стали переможцями Всесвітніх ігор, які відбулися в м. Дуйсбург (Німеччина) та зайняли І –е місце на чемпіонаті Європи, який проходив у м. Салоніки (Греція).
3. Студент інст. Фіз. вих. та сп. Закладний Геннадія, в 2005 р. на
Дефлімпійських ігорах в м. Мельбурн (Австралія) виборов одну срібну та дві бронзові медалі з настільного тенісу, за що був нагороджений Президентом України орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
4. Студент Інст. Фіз. вих. та спорту Квартич Віктор виконав
норматив МС України по боротьбі на поясах та став срібним призером чемпіонату Европи , який проходив у Греції.
В період 2004-2005 н.р. в університеті вже навчалося понад 30 студентів майстрів спорту України.
ППО студентів університету по можливості на протязі навчального року надає студентам - спортсменам певну кількість матеріальних допомог та тало-ни на пільгове харчування.
Велика увага приділяється фізкультурно – оздоровчій та спортивно – масовій роботі з студентами, які проживають в гуртожитках. В жовтні місяці Університетом закуплений спортивний інвентар для студентів на суму 10 000 грн. Під керівництвом інструктора по спорту в гуртожитках Шалієвського Володимира Івановича були проведені змагання з міні-футболу, шахів та інші.
На протязі 2004-2005 н.р. згідно календарного плану були проведені змагання з баскетболу, волейболу, міні-футболу, настільного тенісу, плавання, силового триборства та кульової стрільби, які ввійшли в програму Спартакіади НПУ імені М.П.Драгоманова.
Характерною особливістю результатів змагань було те, що студенти-переможці нагороджувалися дипломами спортклубу, медалями та цінними призами. Збірні команди університету по видам спорту мали чудову спортивну форму з логотипом університету та необхідний спортивний інвентар.

2005-2006 н.р.
Спортивні здобутки студентів-спортсменів тісно пов’язані з навчально-тренувальним процесом, який забезпечувався кваліфіко-ваним професорсько-викладацьким складом Інституту фізичного виховання та наявністю матеріально-технічної бази, яка на цей час створена в спортивному комплексі.
Високий рівень розвитку спорту вищих досягнень, спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи в 2005 – 2006 н.р. був забезпечений спільними зусиллями керівництвом університету, Інституту Фізичного виховання та спорту, кафедрами Фізичного виховання та спорту, Фізичного виховання і Здоров’я”, первинною профспілковою організацією студентів та керівництвом спортивного комплексу.
Найбільш визначні фізкультурно – оздоровчі, спортивно-масові заходи та спортивні змагання проведені в 2005 – 2006 н.р. в університеті наступні:

1. Вшанування 60-річниці від дня заснування кафедри фізичного
виховання та 20-річниці побудови спортивного комплексу університету.
2. Студент Інституту фізичного виховання та спорту Закладний
Геннадій на Дефлімпійських іграх 2005 р. в м. Мельбурн (Австралія) виборов одну срібну та дві бронзові медалі з настільного тенісу, за що був нагороджений Президентом України орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
3. Вперше в історії існування спортивних кафедр університету за
підсумками результатів УІІ УНІВЕРСІАДИ м. Києва НПУ ім. М.П.Драгоманова по І групі вузів посів І місце, випередивши Національний університет фізичного виховання і спорту України, Національний технічний університет України (КПІ), Київ. націон. Універс. ім. Тараса Шевченко та інші в.н.з.
4. Кубок ректора НПУ ім. М.П.Драгоманова з міні-футболу.
5. Фізкультурно-спортивний легкоатлетичний захід, який включав легкоатлетичний пробіг “За ради миру на землі”, в якому прийняли участь керівництво університету, директори Інститутів, професорсько – викладацький склад та співробітники університету, а також легкоат-летичну естафету та легкоатлетичний крос серед студентів.
6. Зустріч колективу університету з відомими студентами –спортсменами учасниками зимової Універсіади Гончаровим та Оленою Грушиною
7. Свята під керівництвом завідувача кафедри “ФіЗ” майстра спорту СРСР, професора Дубогай Олександри Дмитрівни , які мають назви “Свято руху, краси і здоров’я “ та “Свято весни, краси і здоров’я” за участю студентів 1-3 курсів, які віднесені за станом здоров’я до спе-ціальної медичної групи
8. Кубок ректора НПУ ім. М.П.Драгоманова з боротьби Сумо.
9. Спартакіада НПУ ім. М.П.Драгоманова.
10.Фізкультурно-спортивне свято СК «Олімп».
Серед спортивних досягнень студентів спортсменів 2005-2006 навчального року слід відзначити наступні:

1. Збірна команда зі спортивного орієнтування посіла 1 місце в загальному заліку першості України.
2. Баскетбольна чоловіча збірна команда виборола 1 місце в чемпіонаті м. Києва та посіла 2-е місце за Кубок СПА.
3. Жіноча команда університету з софтболу посіла 2-е місце Чемпіонаті України.
4. Студент 4-го курсу Інституту ФВ та спорту Скляренко Сергій виборов 1 місце першості України з веслування на байдарках.
5. Студентка 1-го курсу Інституту ФВ та спорту Щербатих Ольга – МС України МК зі спортивної гімнастики стала бронзовий призер етапу Кубку світу у вільних вправах (Ліон, Франція, 16-19 квітня 2006) та срібним призером Чемпіонату Європи з опорних стрибків (м. Волос, Греція, 30 квітня 2006).
6. Студентка 1-го курсу Інституту ФВ та спорту Костюченко Марина МС України зі спортивної гімнастики посіла 5-е місце на етапі Кубку світу у вільних вправах (Ліон, Франція, 16-19 квітня 2006) , 5-е місце на Чемпіонату Європи у вільних вправах (м. Волос, Греція, 30 квітня 2006) та 1-е місце у вільних вправах на Молодіжних іграх (м. Афіни, Греція). На чемпіонаті світу (м. Архус, Данія 13-21 жовтня 2006 р. посіла 5-е командне місце виконавши норматив МСУМК.
7. На чемпіонаті світу серед молоді з боротьби на поясах студенти Покорний Євген (Інс. ФВ та спорту) Зембицький Владислав (Інститут ФВ та спорту) та Остроконь Ігор (Інститут Іноземної філології) завоювали бронзові медалі.
8. Жіноча команда з міні-футболу перемогла у міжнародному турнірі серед 11 збірних студентських команд, який проходив у м. Ендховен (Голандія).
9. Студент 2-го курсу Інституту ФВ та спорту Коваленко Олександр завоював 1-е місце на чемпіонаті України з рукопашного бою (м. Чегнігів (09.11.-11.11.2006 р.)).
10. Студентка Інституту Історичної освіти Онищенко Неля Григорівна виконала норматив МС України МК з боксу.
11. Аспірант (Випускник Інституту фізико-математичної та інформатичної освіти і науки Кубов Вадим Віталійович на чемпіонаті світу з настільного тенісу серед спортсменів-параолімпійців здобув бронзову нагороду.
12. Майстри спорту міжнародного класу з фігурного катання на ковзанах (студентка 1-го курсу Інституту ФВ та спорту ) Білоглазова Юлія та Бех Андрій (магістр) взяли участь в Олімпійських іграх в м. Туріні, де посіли 18 місце.
13. Заслужені майстри спорту України (студенти Інс. ФВ та спорту) Попов Сергій та Щербак Микола посіли 1-е місце на чемпіонаті світу зі спортивної акробатики (Португалія).
В цей період в університеті навчалось 2-а заслужених майстра спорту, 8 – майстрів спорту України міжнародного класу та 50 – МС України.
Велику допомогу студентам-спортсменам постійно надавала первинна профспілкова організація студентів університету виділивши їм певну кількість матеріальних допомог та талони на пільгове харчу-вання.
Під керівництвом інструктора по спорту Шалієвського Володимира Івановича були проведені різноманітні змагання серед студентів які проживають в гуртожитках.
Характерною особливістю результатів змагань в університеті стало те, що студенти переможці нагороджуються дипломами спорт-клубу, медалями, цінними призами та отримують нагороди і цінні подарунки від керівництва університету. Збірні команди університету по видам спорту мають спортивну форму та необхідний спортивний інвентар.
За період з 1998 до 2006 року членами спортивного клубу “Олімп” НПУ імені М.П.Драгоманова стало близько 16 500 чоловік.

Кількість студентів, яким назначена ректорська стипендія значно виросла:
1. Куликовському Ярославу МС бойове самбо (Ін. ФВ та С ).
2. Шевченко Олені МС вільна боротьба (дзюдо)(ІнФВ та С )
3. Закладному Геннадію МСУМК наст. Тен. ІнФВ та С )
4. Кубову Вадиму МС нас. тен. (фізико-мат. ф-т)
5. Онищенко Нелі МСУМК бокс (Інст істор. Освіти)
6. Шеремет Катерині МС міні-футбол (ІнФВ та С )
7. Стрижаку Артему МС (ІнФВ та С )
8. Попову Сергію ЗМС Укр. з сп. Акроб (ІнФВ та С )
9. Щербаку Миколі ЗМС Укр. сп. Акр. (ІнФВ та С )
10. Даукшене Інні Василівні – 2 курс, Інст. іноземної філології
11. Єфременко Анастасії Петрівні – 2 курс, Інст.Фіз.мат. осв.
12. Бризицькій Олені Сергіївні – 2 курс, Фіз. математ. факультет
13. Запісочній Олені Анатоліївні – 2 курс, Інст. Фізв., 22 ост
14. Чорномаз Марині Василівні – 2 курс, Інст. Фізв.,25 фф
15. Чорномаз Оксані Василівні – 2 курс, Інст. Фізв., 23 сп
16. Ємельяновій Анні Олексіївні – 2 курс, Інст. Фізвих., 22 оц
17. Щербатих Ользі Констянтинівні-Інс.Фізв, 2 курс, 26 оц група.
18. Скляренко Сергію Вікторовичу – Інст. Фізв., 3 курс, 31група.
19. Дубицькому Павлу Івановичу - Інст. ФВ, 42 гр.
20. Зембіцкому Владиславу Анатолійовичу-ФВ, 25- група.
21. Бунцеву Олександру Сергійовичу-ФВ, 27- група
22. Душці Тетяні Миколаївні-ФВ, 27- група
23. Титарчуку Олександру Миколайовичу-ФВ, 27- група
24. Майстренко Аліні Василівні- Інст. педаг. та псих., 23- група
25. Чахвадзе Нодарі Юрійовичу-Інст. прир. Геогр.осв. і екол.
26. Кунику Андрію Миколайовичу-Інст. пол., соц. та права- 14 гр.
27. Мотруничу Олегу Володимировичу- Інст. пол., соц. та пр.- 24
28. Бондаренко Дар’ї Валеріївні - Інст. Фіз. вих. та сп., 22 оц

2006-2007 н.р.
Серед найбільш значимих спортивно-масових заходів та змагань, проведених в Університеті на протязі 2006-2007 н.р. були наступні:
1. Кубок ректора НПУ ім. М.П.Драгоманова з міні-футболу.
2. День працівника фізичної культури і спорту.
3. Свята проведені кафедрою “Фізвиховання і здоров’я” під керів-ництвом завідувача кафедрою, майстра спорту СРСР, професора Дубогай Олександри Дмитрівни були проведені свята , які мали назви “Свято руху, краси і здоров’я “ та “Свято весни, краси і здоров’я” та спортивні змагання з плавання серед тих, хто навчився плавати на протязі навчального року за участю студентів 1-3 курсів, які віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.
4. Свята “Козацька слава” приурочене Покрові та “Свято захисника Вітчизни” проведені кафедрою ФВО і МВС, якою керує завідуючий, володар VІ дану, Заслужений тренер України, Арзютов Геннадій Миколайович.
5. Фізкультурно-спортивний легкоатлетичний захід, який включав легкоатлетичний пробіг “За ради миру на землі”, в якому прийняли участь проректори, директори Інститутів, професорсько –викладаць-кий склад та співробітники університету, а також легкоатлетичну естафету за участю студентів.
6. Кубок ректора НПУ ім. М.П.Драгоманова з боротьби Сумо.
7. Спартакіада НПУ ім. М.П.Драгоманова.
8. Фізкультурно-спортивне свято СК «Олімп».
Серед досягнень студентів-спортсменів університету найбільш визначними в 2006-2007 навчальному році були наступні:

1. Морозов Станіслав(магістр 5 курс) та Тетяна Волосожар – 2 місце на ХХІУ зимовій Всесвітній універсіаді в м. Турин (Італія) та 4 місце в чемпіонаті світу з фігурного катання на ковзанах.
2. Чемпіонат України з міні-футболу серед вищих навчальних закладів (10-16 лютого 2007р., м. Черкаси) – чоловіча збірна НПУ імені М.П.Драгоманова – 5 місце.
3. Першість м. Києва з шашок– НПУ імені М.П.Драгоманова – 4 місце.
4. Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування на лижах серед юніорів м. Іваново (Росія) 28.02 – 2.03.2007- Яременко Євгенія 1курс, Інститут ФВ та спорту – 6 місце в естафеті.
5. Універсіада м. Києва з волейболу серед студентів (чоловіки) – НПУ імені М.П.Драгоманова – 2 місце
6. Збірна жіноча команда з міні-футболу “Біличанка – НПУ” переможець міжнародного турніру кращих клубних команд СНД “Кубок Євразії” 2007 р. м. Москва та володар Кубку України по футзалу серед жіночих студентських команд – 2007 р. “Біличанка – НПУ” вперше в історії України протягом 24-х годин провела матч більше ніж з 30-ма командами різних регіонів України.
7. Чемпіонат України зі спортивного орієнтування в естафетах (м. Цюрупинськ, 13-15 квітня 2007 р.):
1) Забаєв Денис (ФВ) в складі збірної м. Києва здобув звання чемпіона України і виконав норматив МС України;
2) Чумаченко Владлена (ФВ) в складі збірної м. Києва – 1 місце серед юніорів.
Збірна команда НПУ імені М.П.Драгоманова набрала 288 очок і посіла 1-е місце у УІІІ Універсіаді м. Києва зі спортивного орієнтування (09 квітня 2007 р.).
8. Чемпіонат м. Києва з баскетболу серед спортивних колективів міста – збірна чоловіча команда НПУ імені М.П.Драгоманова – 1 місце.
9. Студенти Інституту фізичного виховання та спорту Хруленко Антоніна, Душка Тетяна, студентка Інституту української філології Мацелюх Вікторія і студентка Інституту соціології, політології та права Куркова Анастасія стали переможцями Універсіади м. Києва з боротьби дзюдо.
10. Заслужені майстри спорту України (студенти Інституту ФВ
та спорту) Попов Сергій та Щербак Микола стали переможцями ІІІ літніх Всеукраїнських спортивних ігор та посіли 1-е місце у VІІІ літній Універсіаді України зі спортивної акробатики серед чоловічих пар у І і ІІ вправах та багатоборстві ( м. Вінниця, 17-21 травня 2007 р.).

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter