2011
7.03010201 Психологія, Кримський гуманітарний факультет
6.030103 Практична психологія, Кримський гуманітарний факультет
6.030102 Психологія, Кримський гуманітарний факультет
6.010201 Фізичне виховання, Кримський гуманітарний факультет
2012
9.020105 Документознавство та інформаційна діяльність
8.18010022 Освітні вимірювання
7.03010301 Практична психологія (за нозологіями), Кримський гуманітарний факультет
7.01020101 Фізичне виховання, Кримський гуманітарний факультет
2014
6.020106 Менеджмент соціокультурної діяльності
2016
6.010104 Професійна освіта (Готельно-ресторанна справа)
2017
8.18010015 Управління проектами
8.18010015 Консолідована інформація
6.040106 Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування
2018
6.130102 (231) Соціальна робота
015 Професійна освіта (Деревообробка)
ОНП Соціальна психологія та психотерапія
ОПП Дошкільна освіта та психологія
ОПП Видавнича справа та редагування
ОПП Докум_інформ_супровід_ кадров_роботи
ОПП Дошкільна освіта та іноземна мова
ОПП Дошкільна та інклюзивна освіта
ОПП Комп_технол_управлінні_ та_навч_бак
ОПП Образотворче мистецтво_бак
ОПП Образотворче мистецтво_маг
ОПП Початкова освіта та дошкільна освіта
ОПП Початкова освіта та іноземна мова
ОПП Початкова освіта та практична психологія
ОПП Редагування в ЗМІ та видавнича діяльність_ маг
ОПП Релігійні та богословські медіа_маг
ОПП С.о. (Труд_навч_технології)_комп_графікою
ОПП С.о. (Труд_навчан_технології)_позашкільн_освіта
ОПП С.о. Укр_мова_літ_редагування
ОПП С.о. Укр_мова_практична_психологія
ОПП Соціальний захист населення_ бак
ОПП Управління екоризиками та біозахист_ маг
Про центр
Координатор центру: доктор педагогічних наук, професор Яшанов Сергій Микитович.
Директор центру: кандидат педагогічних наук Андрій Анатолійович Братанич
Контакти: (e-mail) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; тел.: (044) 234-14-50; (044) 239-30-19
Історія створення Центру
Інформаційно-обчислювальний центр
НПУ імені М. П. Драгоманова
Інформаційно-обчислювальний центр (ІОЦ) є структурним підрозділом університету, який забезпечує його діяльність з організації та підтримки технологічного, технічного й інформаційного забезпечення освітньо-продуктивної діяльності відповідно до концепції інформатизації НПУ імені М.П. Драгоманова.
Свій родовід ІОЦ веде від технічного центру КДПІ імені О.М. Горького, який здійснював упровадження технічних засобів навчання в освітній процес кафедр інституту й обладнання лекційних аудиторій комплексами технічних засобів навчання. У різні роки ним керували кандидати педагогічних наук, доценти Р.О. Захарченко та Є.О. Перепелиця.
Вагомий внесок у розбудову інформаційно-освітнього середовища НПУ імені М.П. Драгоманова, комп’ютерного забезпечення освітньої й управлінської діяльності здійснив проректор з комп’ютеризації, професор І.Г. Трегуб. Під його керівництвом у 1993 році був створений відділ комп’ютеризації та технічних засобів навчання, який очолював Л.М. Полешко.
У зв'язку зі зміною завдань тв функцій інформаційно-технологічного забезпечення підрозділів університету в 2004 році відповідно до наказу ректора на основі відділу комп’ютеризації та споріднених підрозділів було створено Центр комп'ютеризації та інформаційного забезпечення (ЦКІЗ), який очолив доктор педагогічних наук, професор С.М. Яшанов, а з 2016 року – кандидат педагогічних наук А.А. Братанич.
У 2016 році Центр комп'ютеризації та інформаційного забезпечення було перейменовано на Інформаційно-обчислювальний центр (ІОЦ). Нині до складу ІОЦ належать експлуатаційно-технологічний відділ і відділ інформаційно-програмного забезпечення.
Метою створення ІОЦ були розробка, впровадження та забезпечення підтримки сучасних інформаційних технологій в усіх сферах діяльності університету. Відповідно до цієї мети на працівників ІОЦ було покладено виконання таких основних завдань: формування мережі Інтранет університету; розробка проектів поступової розбудови інформаційної мережі та забезпечення умов для їх упровадження; виконання програм і планів розвитку комп’ютерних технологій для підтримки освітнього процесу в університеті, надання інформаційних та комунікаційних послуг усім користувачам корпоративної мережі; розв’язання проблем інформатизації та комп’ютеризації освітнього процесу, забезпечення технологічних умов для застосування сучасних інформаційних технологій та впровадження їх у практику діяльності різних підрозділів університету.
Для виконання цих завдань упродовж свого існування ІОЦ здійснював комплекс робіт з розширення інформаційної інфраструктури університету, комп’ютеризації навчальних та управлінських підрозділів, забезпечення їх ліцензійними програмними продуктами, організації технологічної підтримки освітнього процесу та культурно-масових заходів університету.
За короткий проміжок часу було здійснено й упроваджено в освітній процес університету низку масштабних і дуже важливих проектів, а саме: створено віртуальний інформаційний простір, власний оптичний канал для центрального вузла операторів телекомунікаційних послуг та побудовано мультисервісну оптоволоконну інформаційну магістраль, за допомогою якої до кампусової мережі під’єднано 5 корпусів університету. Для під’єднання до мережі деяких віддалених корпусів університету було впроваджено проект доступу на основі технології цифрової абонентської лінії та наявних телефонних ліній зв’язку. З метою збільшення пропускної спроможності комп’ютерної мережі здійснено модернізацію магістрального обладнання з переходом на гігабітні технології.
Потужна телекомунікаційна багатофункціональна мережа протяжністю понад 20 кілометрів об’єднує понад тисячу комп’ютерів на факультетах і кафедрах, у комп’ютерних класах усіх навчальних корпусів університету та комп’ютерів студентів, які мають безпроводовий доступ до мережі. Створена мережа є універсальним середовищем обробки, передавання і збереження інформаційних ресурсів. Вона потенційно може забезпечити будь-які сучасні та перспективні інформаційні послуги. Вже нині на основі мультисервісної оптоволоконної інформаційної магістралі всі користувачі мають доступ до низки комунікаційних послуг, серед яких: автоматизація управлінської діяльності; послуги електронної пошти; доступ до сайту бібліотеки, електронного бібліотечного каталогу та репозитарію електронних видань; доступ до сайту НПУ та ресурсів мережі Інтранет; допоміжні й обслуговуючі послуги тощо. Працівники ІОЦ активно підтримують мережну роботу електронної бібліотеки університету і планують нові можливості у зв’язку з розширенням спектра її інформаційних послуг.
Нині до функцій працівників ІОЦ належать: розробка єдиної стратегії інформатизації та комп’ютеризації НПУ; впровадження сучасних програмних засобів і пакетів прикладних програм, комп'ютерних інформаційних технологій для забезпечення освітнього процесу й адміністративно-господарської діяльності НПУ; організація діяльності та програмно-технічне забезпечення інформаційної мережі НПУ й забезпечення її безпеки; інформаційно-методична підтримка користувачів програмних технічних комп’ютерних засобів у мережі НПУ; підготовка комп'ютерних технологічних засобів для застосування в освітній, науковій та господарській діяльності; організація, впровадження та програмно-технічна підтримка системи електронного документообігу НПУ; здійснення контролю за використанням комп'ютерної техніки й інформаційної мережі в освітньому процесі й у структурних підрозділах НПУ.
Колектив ІОЦ докладає чимало зусиль для розробки перспективних напрямків розвитку корпоративної мережі університету, що розширюють галузі її застосування. Розробка новітніх сервісно- й акаунтно орієнтованих систем, що мають забезпечувати можливість постійного доступу суб’єктів освітнього й адміністративно-господарського процесів до необхідних сервісів, матеріалів та засобів з відповідним розподілом прав доступу, навчання на основі мобільного зв’язку (м-навчання) зі створенням освітнього wap-сайту університету, яким можуть безпосередньо послуговуватися користувачі мобільного зв’язку, система відеоспостереження, корпоративний мережевий телефонний зв’язок й інші сучасні напрямки розвитку – це першочергові та невідкладні завдання, що вирішуються працівниками ІОЦ сьогодні.
Панченко Леся Миколаївна
Кандидат філософських наук, доцент,
вчений секретар НПУ імені М.П. Драгоманова,
вчений секретар експертної ради з філософських, політичних та соціологічних наук ДАК МОН України,
член Центрально-европейського товариства філософії освіти (CEUPES),
член Товариства філософської педагогіки ім. Б.Ф.Трентовського (Польща).
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Коло наукових інтересів: соціальна філософія, філософія історії, філософія освіти, філософія культури.
Panchenko Lesya
PhD, Associated Professor, senior researcher, academic secretary National Dragomanov Pedagogical University;
academic secretary of expert board on philosophical, political and sociological sciences at Sate Accreditation Commission of Ministry of Education and Science of Ukraine;
member of Central European Philosophy of Education Society (CEUPES);
member of B.F.Trentowsky Society of Philosophical Pedagogy (Poland).
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Research interests: philosophy of education, social philosophy, philosophy of history, philosophy of culture.
З 30 травня до 2 червня 2017 року молоді вчені Драгоманівського університету Сергій Терепищий та Денис Свириденко перебували з робочим візитом в Опольському університеті (м. Ополе, Республіка Польща).
Під час візиту була підписана угода про співпрацю з Педагогічним Інститутом, яка передбачає стажування, проведення спільних наукових досліджень, мобільність викладачів та студентів тощо.
Окрім того відбулась зустріч-лекція із студентами педагогами, в ході якої відбувся обмін інформацією про наші університети, зокрема щодо співпраці в рамках програми Еразмус.