У НПУ відкрили аудиторію-музей Миколи Ярмаченка

DSC 0210Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова не зраджує своїм традиціям, продовжуючи увіковічнювати імена талановитих вчених-педагогів, роблячи їх ближчими драгоманівському студентству. На цьому загострив увагу ректор НПУ, академік Віктор Андрущенко 11 вересня 2013 року під час відкриття музею імені Першого Президента Академії педагогічних наук України Миколи Ярмаченка у стінах вишу.

Аудиторія 13-8 в гуманітарному корпусі НПУ тепер носитиме ім’я вченого завдяки ініціативі й роботі кафедри сурдопедагогіки, Інституту корекційної педагогіки та психології Драгоманівського вишу. Для педагогічного флагмана країни це особливо знаково, бо ж Микола Дмитрович понад 20 років пропрацював у цьому навчальному закладі. Починав як студент, аспірант, потім кандидат педагогічних наук, доцент, надалі доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри сурдопедагогіки та логопедії КДПІ імені О. М. Горького, проректор з наукової роботи, в. о. ректора КДПІ імені О. М. Горького, директор науково-дослідного інституту педагогіки Міністерства освіти УРСР, президент-організатор АПН України, перший президент АПН України (нині НАПН України). Крім того, він виступив в своїй кращій ролі – ролі Вчителя: докторів і кандидатів наук, директорів інститутів, ректорів університетів, які сьогодні представляють науково-педагогічну еліту незалежної України.

DSC 0170

DSC 0174

«Для нас за честь те, що ми не просто будемо відвідувати цей музей, але й матимемо змогу вчитися в цій аудиторії, надалі досліджувати творчість великого педагога та продовжувати його справу, - розповідають студенти Інституту корекційної педагогіки та психології, - бо це ж тепер не просто аудиторія, а частина історії».

DSC 0216

DSC 0220