Home / Відділ по роботі з іноземними студентами / Навчання іноземних студентів / Посвідка на тимчасове проживання в Україні

Посвідка на тимчасове проживання в Україні

Держави з візовим порядком в’їзду

Громадяни держав з візовим порядком в’їзду прибувають в Україну з візою типу D (D-13), отриманою в консульській установі України на батьківщині за запрошенням університету на навчання. Протягом п’яти робочих днів після прибуття до університету, але не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії візи, вони зобов’язані надати до Відділу по роботі з іноземними студентами паспорт та документи, необхідні для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні (далі - посвідка).

Держави з безвізовим порядком в’їзду (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Узбекистан)

Громадяни держав з безвізовим порядком в’їзду можуть перебувати в Україні до 90 днів у будь-який 180-денний період. Тобто для розрахунку дозволеного терміну перебування від дня подання документів відраховується 180 днів назад. Іноземець не порушуватиме правил, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував в Україні не більше 90 днів. Такі іноземці зобов’язані протягом п’яти робочих днів після прибуття до університету, але не пізніше ніж за 30 днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні, надати до підготовчого відділення паспорт та документи, необхідні для оформлення посвідки.

  • паспортний документ з візою типу D (D-13);
  • переклад українською мовою сторінки паспортного документа з особистими даними, засвідчений нотаріально в Україні;
  • дійсний поліс медичного страхування на період навчання оформлений на території України.

Порядок оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №322.

Іноземці, які прибули в Україну з метою навчання та отримали посвідку, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період навчання. Посвідки оформляються іноземцям та особам без громадянства, які досягли 16-річного віку.

Посвідка виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Посвідка є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні. Посвідка видається на період навчання, який визначається наказом університету про встановлення періодів навчання для іноземних студентів.

Документи для оформлення посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміну подаються особисто іноземцем або особою без громадянства до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, або територіального органу ДМС за місцем реєстрації.

Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.

У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими посвідка підлягає обміну (крім закінчення строку її дії), документи для її обміну подаються протягом одного місяця з дати виникнення таких обставин (подій).

У разі закінчення строку дії посвідки документи для її обміну можуть бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку її дії. У такому випадку посвідка, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нової посвідки.

Після отримання посвідки іноземець зобов’язаний протягом трьох робочих днів надати її до відділу по роботі з іноземними студентами (вул. Пирогова 9, кабінет 134) для здійснення реєстрації місця проживання в Україні.

Found a typo? Please select it and press Ctrl + Enter.