Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

konf foto    22-23 травня 2019 року кафедра культурології та філософської антропології НПУ імені М. П. Драгоманова у черговий раз виступила академічною платформою плідного обміну думками науковців-гуманітаріїв у межах VI Міжнародної науково-практичної конференції «Майбутнє особистості та сім’ї: контексти філософської антропології, психоаналізу, арт-терапії та філософської публіцистики. Підхід філософської антропології як метаантропології».

 

    В організації та проведенні конференції також взяли участь Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Софійський університет імені К. Охридського (м. Софія, Болгарія), Центр гуманітарної освіти НАН України, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Асоціація філософського мистецтва. Авторитетний міжнародний статус конференції переконливо засвідчили представники академічних наукових спільнот з Польщі, Чехії, Болгарії, Німеччини, Австрії, Великої Британії, Індії, України (Київ, Одеса, Чернігів). Широке представництво європейських науковців стало інтелектуальною відповіддю на актуальну проблематику, заявлену тематичним ядром конференції – «Майбутнє особистості та сім’ї: контексти філософської антропології, психоаналізу, арт-терапії та філософської публіцистики», і підтвердило визначальне місце антропологічної проблематики в сучасному філософсько-гуманітарному дискурсі.

  Глибокий аналіз проблем особистості та сім’ї як контексту її становлення, реалізації та поліваріантності їх трансформацій у різних культурних контекстах презентували доповіді учасників пленарного та секційних засідань, що акцентували наступні вектори дослідницької уваги:

а) особистість та сім’я в новітніх соціокультурних умовах: реалії, перспективи, загрози (д.ф.н., проф. Н.Хамітов; д.ф.н., Я.Любивий (Київ); Й.Дрешер (Німеччина); д.ф., проф. С.Мінєва (Болгарія); д.ф.н., проф. В.Калуга (Київ);

б) духовно-ціннісні виміри особистісного та сімейного буття (д.ф.н., проф. С.Крилова; д.ф.н., проф. Л.Шашкова; д.ф.н., проф. М.Бойченко; к.ф.н., доц.. І.Цимбалій; к.ф.н. Г.Ковадло (Київ); д.ф. В.Кочергін (Німеччина));

в) перспективи буття особистості та сім’ї крізь призму національно-культурної специфіки (д.ф. О.Васильєв (Польща); д.ф.н., проф. В.Личковах (Чернігів); к.ф.н., доц.. В.Жулай);

г) психолого-педагогічні та психоаналітичні виміри особистості та сім’ї (проф. П.Штегер (Австрія); д.м.н., проф. В.Самохвалов (Чехія); д.к., доц. Є.Більченко; к.ф.н., доц. Є.Миропольська; к.п.н., доц.. Л.Ханзерук; к.ф.н., доц.. Л.Гармаш (Київ); к.ф.н., доц. Ю.Азарова (Харків));

д) духовний потенціал християнства як чинник творення особистості та сім’ї (д.ф.н., проф. В.Матвєєв; д.ф.н., проф. А. Морозов  (Київ));

е) гендерні аспекти сімейно-особистісної проблематики (д.к., проф.. П.Герчанівська (Київ); д.ф. О.Довжик, д.ф., проф. Д.Саттон (Велика Британія));

є) соціокультурні форми буття людини у вимірах філософського мистецтва та арт-терапії (к.ф.н., доц. Л.Шкіль; к.ф.н., доц.. В.Слюсар);

ж) культурологічні виміри особистості та сім’ї (д.ф.н., проф. Ю.Юхимик; д.к., доц. Кирилова О.О.; к.і.н., доц. Гурова І.В.; к.е.н., доц.. Т.Калита; к.ф.н., доц. С.Русаков; к.ф.н., доц.. О.Коннов;  к.ф.н. Є.Ворожейкін (Київ)).

   Конференція традиційно продемонструвала різні формати наукової комунікації – доповіді та їх обговорення на пленарному та секційних засіданнях, жвава і зацікавлена дискусія учасників Круглого столу «Авторитарна, відчужена та партнерська сім’я в майбутньому», майстер-клас д.ф.н., проф.Н.Хамітова та д.ф.н., проф. С. Крилової «Арт-терапія філософською новелою: вектори трансформації особистості та сім’ї», презентація наукових видань 2017–2019 рр. д.ф.н., проф. Н. Хамітова та д.ф.н., проф. С.Крилової. Варто особливо відзначити науково-творчу активність, фаховість та нестандартність філософського мислення магістрів, здобувачів та аспірантів НПУ імені М.П.Драгоманова, які взяли щонайактивнішу участь у роботі конференції. Глибоке усвідомлення кафедрою культурології та філософської антропології важливості ретельної та різнобічної новітньої фахової підготовки молодих науковців продемонструвала презентація кафедральних магістерських програм «Філософська антропологія та психоаналіз» та «Філософська публіцистика, філософське мистецтво і арт-терапія».

    Традиційно дружня, доброзичлива та водночас високофахова творча аура супроводжували усі етапи роботи конференції, яка стала гідним підсумком різнобічної наукової роботи кафедри культурології та філософської антропології протягом навчального 2018–2019 року та безумовним стимулом до подальших творчих звершень.

Ю.В. Юхимик,

доктор філософських наук,

професор кафедри культурології та

 філософської антропології

НПУ імені М.Драгоманова

   

Короткі новини

Запрошуємо на концерт «Під Покровою твоєю, Богородице...»

    konz zastЩиро запрошуємо Вас на концерт «Під Покровою твоєю, Богородице...», який відбудеться 23 жовтня 2019 року о 18:00 в Патріаршому соборі УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 5, метро Лівобережна, біля Експоцентру). 

      Концерт вже став традиційним і проходить щороку, але саме цього року він приурочений також до визначної дати – 185-річчю від заснування нашого університету.

      Вхід, як завжди, вільний, а програма цікава й насичена. Тож ласкаво просимо!

Деталі на https://www.facebook.com/events/428794407780875/

Пресслужба університету 

Лабораторія інтелектуального розвитку в НПУ імені М.П. Драгоманова

    lab zastЗапрошуємо всіх зацікавлених учнів 5-6 класів м. Києва та області взяти участь у роботі Лабораторії інтелектуального розвитку. Заняття будуть проводитися у формі гуртків з математики, фізики та астрономії, інформатики та роботехніки, де діти отримають цікаві та корисні експериментальні знання.

Детальніше...

Оголошено конкурс на заміщення посад науково-педагогічних працівників

ogoloshennya 1    На виконання вимог п. 11 ст. 55 Закону України “Про вищу освіту”,   п.п. 4.11.3, 5.2, 5.3 статуту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова оголошується конкурс на заміщення посад науково-педагогічних працівників:

Факультет політології та права

Кафедра теорії та історії держави і права

Професор – 1, старший викладач – 0,25

Кафедра правознавства та галузевих юридичних дисциплін

Завідувач кафедри; професор – 2, доцент – 0,5, старший викладач – 0,75

Детальніше...

Прохання підтримати екологічну ініціативу стосовно НПП Синевир

NPP Synevir   7 жовтня 2019 року стартував Проєкт очищення Національного природного парку Синевир. Але для того, аби він переміг і виграв грант для реалізації і втілення в життя, необхідно проголосувати. Голосування триватиме до 21 жовтня 2019 року.

   На кошти, виграні в гранті, будуть встановлені по периметру парку смітники, територія озера та саме озеро будуть прибрані. І що не менш важливо, встановлені туалети.

Детальніше...

«Dragomanov StartUp Club» почав свою роботу

     startup zast 1Під час відкриття нового сезону 1 жовтня 2019 року підприємницький клуб НПУ продемонстрував програму своєї роботи на наступний рік, що складається з більш ніж 30 заходів. Зокрема, буде проведено три міні-тренінги з таких ключових напрямків:

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 517 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід