Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

IMG 927911-21 серпня 2014 р. на навчально-оздоровчій базі НПУ «Синевир» в с. Колочава відбувся виїзний науково-практичний семінар «Інноваційні методи освіти. Розвиток творчих та інтелектуальних можливостей студентів у контексті трансцендентальної медитації» за участі студентів і викладачів Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

Протягом десяти днів студенти та викладачі вишу дискутували про сучасні форми навчання, участували в низці «мозкових штурмів», створювали проекти нових заходів, які можна реалізувати в ювілейному для університету навчальному році. Особливе місце у програмі семінару зайняли лекції про трансцендентальну медитацію Геннадія Лук’янова, який розкрив основні аспекти цієї практики. «Хвиля суспільного інтересу до техніки трансцендентальної медитації викликана, по-перше, радістю, яка помітна в житті людей, що її практикують, – підкреслює Геннадій. – По-друге, зростанням наукового визнання позитивного впливу цієї практики на всі аспекти життя людини».

IMG 9128

Зацікавленість серед учасників викликав тренінг з психосинтезу доцента кафедри психології і педагогіки Єгора Кучеренка. «Усвідомлення власних бажань – це одна з головних умов досягнення суб’єктивної успішності, яка, на відміну від об’єктивної, визначається людиною за індивідуальними критеріями, а не соціально прийнятими стандартами щастя. На жаль, наші індивідуальні бажання часто бувають хибними, оскільки мають реальну життєву історію, яка зберігається у несвідомому і нагадує про себе через звичні «хочу, бо так треба хотіти», – підкреслює Єгор Валерійович. Індивідуально для бажаючих можна було пройти майстер-клас з основ ораторського мистецтва журналіста та викладача Сергія Русакова.

IMG 9313

Літній науково-практичний семінар було підтримано ректоратом університету, а організатором заходу стала кафедра фізичної реабілітації Інституту фізичного виховання і спорту та кафедра культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ. Завдяки нетрадиційності обраної теми семінару програма містила як навчальну частину, так і культурологічну, краєзнавчу, спортивну. Вільний час протягом десяти серпневих днів для драгомановців став часом майстер-класів, тренінгів, практик з медитації, екскурсій, походів, творчих вечорів, гри у волейбол і теніс та ін.

Усі учасники заходу вперше відвідали як навчально-оздоровчу базу «Синевир», так і село Колочава, тому приємно були вражені гостинністю. Аня Ткач, студентка напряму «Дизайн» ділячись враженням підкреслила, що коли будь-де в селищі говориш, що є представником Драгомановського університету, то місцеві мешканці проявляють ще більшу доброзичливість і повагу. Це підтвердив і директор університетської бази Анатолій Дербак: «Більшість діточок, які зростають в селищі мріють вступити саме до НПУ імені М. П. Драгоманова та із задоволенням спілкуються зі студентами та викладачами, бо поважають освіченість і вихованість драгоманівців. Для них кожна така зустріч сповнена новими смислами».

IMG 9471

Окрім участі у науково-практичному семінарі, який щодня відбувався в першій половині дня, учасники активно взяли участь в культурологічний частині заходу. Студенти та викладачі відвідали скансен «Старе село», Церкву Святого Духа, меморіал «Воїнам-інтернаціоналістам», історико-військовий музей «Лінія Арпада», музей «Колочавська вузькоколійка». Також особливо драгомановців зацікавила екскурсія в музеї «Чеська школа» і «Радянська школа». «Ці два музеї цікаві, як з педагогічного, так і з культурологічного погляду, – говорить студентка напряму «Культурологія» Юлія Пятковська. – У музеях представлені архівні документи, які дають можливість ознайомитись зі специфікою освітянської галузі в Закарпатті у першій половині ХХ століття. Наприклад, я дізналась, що одиниця була найвищою оцінкою в чеських школах. Неймовірно!».

Не оминули учасники і краєзнавчі акценти: окремий день було виділено для поїздки пам’ятками архітектури Закарпаття, зокрема всі мали змогу відвідати Палац графів Шенборнів, Замок Сент-Міклош, Замок Паланок.

IMG 9684

Науково-практичний семінар був спрямований на глибоку рефлексію учасників, які зможуть у своїй професійній діяльності використати набуті знання і реалізувати нові ідеї. Якщо культурологів зацікавили музеї, а дизайнерів можливість практичної реалізації творчих проектів у селі Колочава як туристичному центрі Закарпаття, то голова Студентської ради Інституту соціальної роботи та управління Аліна Марценюк зізналась, що її вразив час проведений у реабілітаційному центрі бурого ведмедя. «Для мене це стало часом для роздумів, – говорить Аліна. – Зустріч з тваринами, які постраждали від рук людини змушує по-іншому подивитись на світ».

IMG 9893

Підводячи підсумки, можна сказати, що сьогодні молодь обирає активне дозвілля і літо є чудовим часом як для відпочинку, так і для самопізнання. Ця особливість враховується керівництвом Драгомановського університету. Літній виїзний науково-практичний семінар було реалізовано завдяки ректору університету, академіку Віктору Андрущенку. Університет загалом у рамках наукових пошуків і поважних вчених і молодих науковців підтримує сучасні методи в освіті, тому семінар про інноваційність в освіті, сам по собі і став такою інновацією.

Сергій РУСАКОВ,

модератор заходу

   

Короткі новини

Запрошуємо на концерт «Під Покровою твоєю, Богородице...»

    konz zastЩиро запрошуємо Вас на концерт «Під Покровою твоєю, Богородице...», який відбудеться 23 жовтня 2019 року о 18:00 в Патріаршому соборі УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 5, метро Лівобережна, біля Експоцентру). 

      Концерт вже став традиційним і проходить щороку, але саме цього року він приурочений також до визначної дати – 185-річчю від заснування нашого університету.

      Вхід, як завжди, вільний, а програма цікава й насичена. Тож ласкаво просимо!

Деталі на https://www.facebook.com/events/428794407780875/

Пресслужба університету 

Лабораторія інтелектуального розвитку в НПУ імені М.П. Драгоманова

    lab zastЗапрошуємо всіх зацікавлених учнів 5-6 класів м. Києва та області взяти участь у роботі Лабораторії інтелектуального розвитку. Заняття будуть проводитися у формі гуртків з математики, фізики та астрономії, інформатики та роботехніки, де діти отримають цікаві та корисні експериментальні знання.

Детальніше...

Оголошено конкурс на заміщення посад науково-педагогічних працівників

ogoloshennya 1    На виконання вимог п. 11 ст. 55 Закону України “Про вищу освіту”,   п.п. 4.11.3, 5.2, 5.3 статуту Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова оголошується конкурс на заміщення посад науково-педагогічних працівників:

Факультет політології та права

Кафедра теорії та історії держави і права

Професор – 1, старший викладач – 0,25

Кафедра правознавства та галузевих юридичних дисциплін

Завідувач кафедри; професор – 2, доцент – 0,5, старший викладач – 0,75

Детальніше...

Прохання підтримати екологічну ініціативу стосовно НПП Синевир

NPP Synevir   7 жовтня 2019 року стартував Проєкт очищення Національного природного парку Синевир. Але для того, аби він переміг і виграв грант для реалізації і втілення в життя, необхідно проголосувати. Голосування триватиме до 21 жовтня 2019 року.

   На кошти, виграні в гранті, будуть встановлені по периметру парку смітники, територія озера та саме озеро будуть прибрані. І що не менш важливо, встановлені туалети.

Детальніше...

«Dragomanov StartUp Club» почав свою роботу

     startup zast 1Під час відкриття нового сезону 1 жовтня 2019 року підприємницький клуб НПУ продемонстрував програму своєї роботи на наступний рік, що складається з більш ніж 30 заходів. Зокрема, буде проведено три міні-тренінги з таких ключових напрямків:

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 396 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід