SCEGES

DSC 283423 вересня 2016 року в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбулося засідання Асоціації ректорів педагогічних університетів України з тематикою «Педагогічна освіта в контексті становлення нової школи: виклики та перспективи». Головною темою обговорення став проект «Нова школа. Простір освітніх можливостей» представлений громадськості фахівцями Міністерства освіти і науки України. У засідання взяли участь Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Президент НАПН України Василь Кремень, Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти ВРУ Олександр Співаковський та ін.

Загалом усі учасники зійшлися на тому, що проект важливий і актуальний у сучасних реаліях, власне такий, якого Україна потребує уже досить тривалий час, але разом з тим, потрібно докласти ще чимало спільних зусиль науковців, педагогів-практиків і громадськості для його повного втілення.

«Українська школа вже мусить відійти від деспотичного викладання знань, - переконаний Президент НАПН Василь Кремень, - натомість ми повинні плекати гідність та індивідуальність кожної дитини. Це якраз яскраво відображено у Концепції Нової української школи».

DSC 2855

На думку Міністра Лілії Михайлівни, у вищих навчальних закладів є усі можливості, щоб вже зараз адаптувати навчальні програми до нових викликів часу та фахово підготувати педагогів до викладання у Новій українській школі.

Підтримав думку Міністра ректор НПУ імені М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко закцентувавши увагу у своїй доповіді саме на завданнях педагогічних університетів щодо реалізації концепції Нової школи. За словами Віктора Петровича, не можна залишити поза увагою досвід європейських освітніх систем, але разом з тим потрібно знову й знову повертатися до методик Василя Сухомлинського та інших талановитих українських педагогів, чиї теоретичні і практичні напрацювання не втратили своєї актуальності. Це пов’язано безпосередньо з ментальністю українців, нашою історією, культурною традицією та географічним положенням.

DSC 2860

З вітальним словом та окресленням переваг Нової школи до учасників засідання звернувся Олександр Співаковський - Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти  Верховної Ради України.

Можливість виступити із власними думками щодо нового Проекту отримали усі члени Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи. За результатами обговорення був запропонований текст звернення Асоціації.

двд

Відео буклет