Who is online?  

We have 259 guests and no members online

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Пошук у Google  

   

 

 

 

Нещодавно Рада ветеранів НПУ імені М.П.Драгоманова відзначала 50-річницю свого існування. До свого ювілею вона підійшла із вагомими здобутками, а саме: стала переможницею міського конкурсу на кращу ветеранську організацію вищих навчальних закладів. Успішним для наших ветеранів був і 2008 -2009 навчальний рік, про що засвідчують численні схвальні відзнаки МОН України, загальноукраїнських ветеранських організацій, ректорату університету. Такі досягнення стали можливими завдяки вже традиційній співпраці керівництва вузу, професорсько-викладацького складу та студентства у вирішенні питань патріотичного виховання.


 

У своїй діяльності ми керуємося:

 

Законом України про увічнення  перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941– 1945 років


 

 УКАЗОМ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1152/2008

Про відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 роківПостановою

Верховної Ради України від 13.01.2009 року

№ 842-VІ

Про відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та звільнення України від фашистських загарбників

 Розпорядженням

Кабінету Міністрів України від 17.12.2008

№ 1547-р

Про заходи щодо підготовки та відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

 


Наказом

Міністерства освіти і науки України від 24.02.2009 № 166

Про відзначення 65 - ї річниці пам’ятних дат Великої Вітчизняної війни


 

Статутом НПУ імені М.П.Драгоманова, 
Статутом Ради ветеранів НПУ імені М.П.Драгоманова

та відповідними розпорядженнями ректорату.

 


“Відзначаючи всесвітньо-історичне значення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941– 1945 років, …, виходячи з історичних традицій Українського народу зберігати пам'ять про захисників Вітчизни, зважаючи на необхідність постійного піклування про ветеранів Великої Вітчизняної війни та жертв нацизму приймається цей Закон. ”

Така преамбула “Закону України про увічнення  перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941– 1945 років ” абсолютно співвідносна з основними постулатами патріотичного виховання в університеті, а саме:

·         формуванням патріотичних почуттів;

·         виробленням високого ідеалу служіння народові; готовності до трудового та героїчного вчинків в ім’я процвітання та розвитку української державності.

·         готовністю у будь-який час захищати Батьківщину;

·         виробленням глибокого розуміння громадянського обов'язку;

·         оволодінням військовими та військово-технічними знаннями;

·         спонуканням  до фізичного вдосконалення;

·         вивченням бойових традицій та героїчних сторінок історії українського народу і Збройних Сил України

            Відповідно до згаданої нормативної бази ми визначили основні напрямки п
атріотичного виховання в НПУ імені М.П.Драгоманова :

 

1) Проведення заходів до історичних та пам’ятних дат.

      НПУ імені М.П.Драгоманова здавна славиться великомасштабними урочистостями з нагоди свят національно-патріотичного спрямування (День Перемоги, День захисника Вітчизни, День визволення Києва та України від фашистських загарбників.) Для їх проведення ми залучаємо всесвітньо відомі колективи (наприклад Національний заслужений академічний народний хор імені Григорія Верьовки і т.і.) та колективи художньої самодіяльності університету.

Також в урочистостях беруть участь керівники вузу, запрошені представники громадських організацій та державних установ.

 Так, під час одного із святкувань Дня Перемоги ректор університету академік В.П.Андрущенко зазначив: “Наш священний обов’язок – шанувати ветеранів війни, допомагати їм і захищати їх. Наш університет свято дотримується цього правила.2) Залучення студентів до роботи з патріотичного виховання
    

З 2007 року в університеті створена Студентська патріотична організація «Афганці-Чорнобиля». Мета її діяльності - сприяння і допомога студентам-чорнобильцям, ветеранам афганської війни та Великої Вітчизняної війни, постраждалим від чорнобильської катастрофи, а також допомога їх близьким та родичам.

За активну участь у громадсько-патріотичній роботі та відмінне навчання кращі студенти університету відзначаються спеціальними стипендіями Всеукраїнської Асоціації „Афганці Чорнобиля”, головою правління якої є депутат Верховної Ради України Рябка О.Г. та Благодійного фонду імені М.П.Драгоманова.3) Пошук нових
форм та методів  національно-патріотичного виховання
 

До Дня захисника Вітчизни  була організована зустріч з представниками діючої української армії (Башинський Роман Сергійович – полковник, заступник командира Навчального центру „Десна”, Верещак Василь Григорович – полковник, представник Академії збройних сил України.)

Рада ветеранів разом з відділом виховної роботи розробила систему різноманітних виховних заходів, які втілюються  в практику.  Актуальними стали уроки мужності, круглі столи, науково-практичні конференції до ювілейних дат, конкурси студентських творчих робіт патріотичної спрямованості, екскурсії по місцях бойової слави, музеях Київщини, України.

Продовжуючи навчання, кожен студент готує та демонструє під час практичних занять очно-заочну екскурсію „По місцях бойової Слави рідного краю", а під час педагогічної практики організовує екскурсію для учнів закріпленого класу.

Традиційні зустрічі студентів з ветеранами під загальною назвою          „І воїни, і педагоги" проходять під керівництвом Голови Ради ветеранів НПУ імені М.П.Драгоманова, полковника у відставці Рябухіна М.А. Також традиційно відбуваються зустрічі з ветеранами Безродним Е.Ф., Ніколаєко В.4) Волонтерський рух.

В рамках програми „Турбота" волонтерський загін надає посильну допомогу в благоустрої одного з найстаріших історичних некрополів міста - Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника. Волонтерів було ознайомлено з об'єктами історико-культурної спадщини заповідника. Адміністрація кладовища відзначила добросовісне ставлення студентів 1-го курсу до благоустрою.

Разом з Радою ветеранів університету на базі Інституту історичної освіти створено „Клуб пам'яті”. Стали постійними зустрічі викладачів і студентів з ветеранами Великої Вітчизняної війни (полковником Рябухіним М.А., Ніколаєнко В.Ю. та ін.)

Протягом останніх п’яти років студенти Інституту під керівництвом заступника директора з виховної роботи Вєтрова І.Г., наставників академічних груп Бабенко Р.В., Сегеда Р.А., Черевко О.С., Загребельної Н.І., та інших піклуються за могилами загиблих воїнів і партизанів Великої Вітчизняної війни (Байковий цвинтар), ведуть пошукову роботу разом з Радою ветеранів університету за напрямом „Ніхто не забутий, ніщо не забуте”.


5)    Підготовка до друку і вихід  доповненого видання книги

          І воїни, і педагоги”.

Вперше книга вийшла друком до святкування Дня Перемоги  у травні 2007 року, згодом витримала декілька перевидань у 2008 та 2009 роках. У ній зазначено, що “Вихованці університету брали участь у визволенні України, Білорусі, Прибалтики, Польщі, Румунії, Чехословаччини, штурмували Берлін, боролися проти фашистських загарбників у підпіллі та партизанських загонах. За героїзм і мужність, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, вони відзначені урядовими нагородами, а шестеро удостоєні звання Героя Радянського Союзу: Ф.І. Жарчинський, Г.Є.Брик, О.Т.Тканко, Т.М.Шашло, Б.Р.Єремєєв, Ю.О.Збанацький.”

         Кожний навчальний підрозділ університету отримав екземпляр книги, кожний студент зміг ознайомитися з її матеріалами.

6)    Виготовлення та наповнення інформацією стендів „І воїни, і педагоги

 

Кожний навчальний підрозділ університету має відповідний стенд. Його оформленням та інформаційним наповненням займаються студентський актив під керівництвом членів Ради ветеранів та дирекцій Інститутів.7)                Пошукова та музейна робота.

В університеті створений та успішно функціонує музей, значне місце експозиції якого займає висвітлення славного подвигу ветеранів. Щорічно проводиться його організоване відвідування першокурсниками.

Студенти університету співпрацюють з Київською міською громадською організацією „Пошук", яка багато років об'єднує понад двадцять громадських угрупувань Київщини, що працюють за різними напрямками пошукової діяльності.

Рішенням Ради Київського міського історико-патріотичного клубу „Пошук” студентський актив Інституту природничо-географічної освіти та екології визнано переможцем першого етапу конкурсу - огляду „Пам’ять воєнної пори”.8)               
Оголошення і проведення огляду - конкурсу на кращу організацію національно-патріотичного виховання серед студентської молоді в Інститутах університету. 

 Конкурс-огляд проводиться в НПУ імені М.П.Драгоманова відповідно до Положення затвердженого Вченою радою університету у листопаді 2006 року. Його загальні положення такі:

            Огляд–конкурс на кращу організацію національно-патріотичного виховання студентської молоді організовується та проводиться ректоратом, Радою ветеранів, студентським профкомом, відділом виховної роботи;

            Мета огляду-конкурсу – вивчення, узагальнення та розповсюдження досвіду Інституту щодо організації національно-патріотичного виховання студентської молоді, виконання Законів України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр.” і “Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту”;

            Огляд-конкурс проводиться в 2 етапи:  

-         1 етап огляду - січень-лютий поточного  року;                                            

-   2 етап – березень – квітень поточного  року.   

Конкурс проводиться за відповідними напрямками та оцінюється за такими критеріями:                              

-         організація роботи відповідно до закону “Про увічнення Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр”;

-         стан волонтерської роботи;

-         наявність наглядної агітації;

-         участь і проведення круглих столів, науково-практичних конференцій за участю студентської молоді;

-         музейна робота;

-         публікації у ЗМІ;

-         взаємодія ветеранської організації з іншими громадськими організаціями (профбюро, органи студентського самоврядування) при проведенні суспільно-політичних заходів.

 

          Переможцями конкурсу-огляду у 2006 – 2007н.р. стали:

 

             1 місце    Інститут природничо–географічної освіти та екології

             2 місце    Інститут політології, соціології та права

             3 місце    Інститут історичної освіти.

 

                 у 2007 – 2008 н.р. :

 
 
 

1 місце    Інститут корекційної педагогіки та психології

2 місце    Інститут політології, соціології та права,

                  Інститут історичної освіти

3 місце    Інститут природничо–географічної освіти та екології,

                  Інститут української філології.

 
 

                у 2007 – 2008 н.р.

 
 

1-е місце – Інститут природничо-географічної освіти та екології

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2-е місце –  Інститут корекційної педагогіки та психології

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2-е місце – Інститут педагогіки та психології

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3-е місце – Інститут історичної освіти

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3-е місце –  Фізико-математичний інститут

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3-е місце –  Інститут політології та права 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

9)                Встановлення і призначення іменної стипендії імені Ф.І. Жарчинського.

Проаналізувавши виконану роботу, конкурсна комісія надає інститутам-переможцям право подати кандидатури лауреатів іменної стипендії імені Ф.І. Жарчинського на розгляд комісії.

        Комісія на відкритому засіданні заслуховує претендентів та визначає переможців:    

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 у 2007 році – студент ІІ курсу Інституту історичної освіти - Андрєєв Андрій;

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

у 2008 році Гайворонська Алла - студентка Інституту корекційної педагогіки та психології.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  у 2009 році Муляр Дарина - студентка Інституту природничо-  геогафічної освіти та екології 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10) Питання патріотичного виховання студентської молоді регулярно заслуховуються на засіданнях кафедр,  Вчених Рад інститутів та університету.

Зокрема, 13 квітня 2009 року на засіданні ректорату розглядалося питання “Про підготовку до відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Був розроблений та затверджений детальний план організації патріотичного виховання в університеті, проведення відповідних заходів та урочистостей.

 Ректор університету академік В.П.Андрущенко, проректори та директори інститутів всіляко сприяють діяльності ветеранської організації, примножуючи традиції, які складалися десятиліттями. За багаторічну сумлінну викладацьку та наукову діяльність Вчена Рада присвоїла ветеранам університету доцентам М.О.Гуріну, В.Ю.Ніколаєнку, М.А.Рябухіну, Полякову звання “Почесний професор НПУ імені М.П.Драгоманова”, а гвардії підполковнику медичної служби Чуйченко О.Н. вручена Срібна медаль НПУ імені М.П.Драгоманова за особливі заслуги та з нагоди 95-річчя. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Голова ради ветеранів                                                                           

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

НПУ імені М.П.Драгоманова                                                                                                        М.А.Рябухін

        
   

Contacts

Address: 
9, Pyrogova st.
01601, Kyiv
Ukraine
Reception Phone: 
(+38 044) 234-11-08
   

Admission for foreigners

Address: Room 243 (Foreign students department),
9, Pyrogova st., 01601 Kyiv, Ukraine
 
Monday-Friday, 9.00-13.00, 14.00-17.00
 
Tel.: (+38 044) 239-30-86