7rGTRNl8hwA«Підготовка фахівців, які б забезпечили подолання, або послаблення недоліків розвитку дітей з особливими освітніми потребами та ввели їх у повноформатний життєвий процес, є найбільш благородною, відповідальною і невідкладною справою», - саме так вважає доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений юрист України, директор Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ Віктор Синьов.

«Діти сонця», саме так називають дітей із синдромом Дауна. І це тільки одне захворювання, хоча насправді їх дуже багато.Віктор Синьов Такі діти частіше за все дуже чутливі і дуже відкриті для оточуючого світу. Разом з тим вони талановиті, а щоб розвивати їхні таланти та адаптувати в суспільстві потрібна робота педагога-дефектолога. Адже не завжди вчитель-предметник чи звичайний педагог зможе знайти спільну мову з вихованцями, які мають особливі потреби. А таких дітей, на жаль, дуже багато. На це впливають різні фактори: спадковість, екологія, поведінка самих батьків.

Серед проблем спеціальної педагогіки завжди були актуальними питання корекційно-виховної роботи з аномальними дітьми. Праця педагога-дефектолога виходить далеко за межі традиційних видів роботи вчителя, оскільки охоплює: консультаційну, діагностичну, соціально-педагогічну, реабілітаційну, психотерапевтичну та корекційну діяльність. Саме педагог-корекційник високого фахового рівня повинен допомогти таким діткам адаптуватися в суспільстві.

У Національному педагогічному університет імені Михайла Драгоманова – провідному педагогічному виші країни – готують таких фахівців з 1920 року. У 2003 дефектологічний факультет було реорганізовано в Інститут корекційної педагогіки і психології. На сьогодні це вже не тільки підрозділ, що забезпечує підготовку талановитих дефектологів, але й потужний науково-методичний освітній центр в галузі підготовки психолого-педагогічних та менеджерських кадрів для корекційної освіти і реабілітаційної діяльності. В Інституті встановлені тісні міжнародні зв’язки з десятками найрізноманітніших організацій в Литві, Канаді, Німеччині, Польщі, Нідерландах, США, Швеції, Росії, Білорусі та інших країнах світу. Викладачі-драгоманівці неодноразово на запрошення іноземних колег діляться власним досвідом і читають лекції у зарубіжних вишах, беруть участь у міжнародних конференціях, симпозіумах. Серед таких метрів науки слід назвати безперечно академіків Віктора Синьова, Володимира Бондаря, видатних професорів Марію Шеремет, Євгенію Синьову, Івана Колесника, Людмилу Фомічову, Андрія Шевцова та чимало інших.

Також розширюється мережа базових освітніх і реабілітаційних установ кафедр tiflo4 20091012_1800972033інституту. До їх числа увійшли такі відомі в Україні та за її межами центри, як Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, Львівський реабілітаційний центр сліпих дітей «Левеня» та інші.

Вже кілька років поспіль Інститут забезпечує відповідність прогресивним світовим тенденціям організації спеціальної та інклюзивної корекційно-реабілітаційної освіти систему підготовки фахівців у галузі корекційної педагогіки та спеціальної психології, динамічно вводячи нові спеціальності, спеціалізації, курси. Нині в Інституті за чотирма формами навчання – стаціонар, заочна форма, екстернат, перепідготовка кадрів на спецфакультеті – навчається понад 1500 студентів. А за всі роки свого існування, тут пройшли підготовку понад 10 тисяч педагогів-дефектологів. Серед колишніх студентів факультету є відомі політичні і громадські діячі, митці, директори шкіл, заслужені вчителі України тощо.

Особливою гордістю ІКПП є випускники-дефектологи, які стали видатними вченими у галузі загальної і спеціальної педагогіки і психології:C6AEFD25E503-236 академіки НАПН України Микола Ярмаченко, Віктор Синьов. Сергій Максименко (директор Інституту психології імені Г. С. Костюка, вчений секретар відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України), Віталій Бондар (директор Інституту спеціальної педагогіки НАПН України), Іван Бех (директор Інституту проблем виховання НАПН України), Володимир Бондар (директор Інституту педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова).

Минулого року педагоги Інституту отримали почесні титули рейтингового голосування тижневика «Освіта» - «Кращі освітяни 2012 року»: директора Інституту Віктора Синьова та заступника директора, завідувача кафедри логопедії Марію Шеремет визнано кращими у номінації «Засвіти вогонь».

021D0869CFD9-197Сьогоднішні студенти Інституту колекційної педагогіки та психології теж пишаються тим, що стали студентами ІКПП.

«Починаючи працювати з учнями, вчитель-дефектолог має визначити індивідуальну структуру дефекту кожної дитини, вивчити її досвід, спрямованість та поведінку. Це складне завдання. Як лікар, такий педагог не має права на помилку, і я буду щаслива, якщо досконало опаную цю науку», - розповідає першокурсниця ІКПП.

«Дітей з вадами також можна навчити писати, малювати, говорити. У нашій державі завдання навчання, розвитку, працевлаштування дітей з особливими потребами залишаються внутрішньою проблемою родин, у яких є такі діти. Держава не зацікавлена створювати робочі місця для неповноцінних людей, а лікарі, в основному, ставлять на них хрест. Я завжди мріяв допомагати таким людям», - ділиться мріями майбутній педагог-дефектолог.

У Інституті корекційної педагогіки та психології готують логопедів,bUMd3CVv 64 тифлопедагогів, сурдопедагогів, психокорекційних педагогів, ортопедагогів, реабілітологів, спеціальних та медичних психологів. За такими напрямами кожен абітурієнт може обрати свою професію та подати руку допомоги людині, яка її потребує.

За світовою концепції інвалідності на рівні ООН та Конвенції про права інвалідів, інвалідність трактується як одна з ознак людства, адже інвалідність – це не вирок, це можливість жити.

 

 

Олександра ДУДКО,

студентка ІКПП,

журналіст прес-служби університету,

фото з сайту ІКПП

   

Короткі новини

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

20.02 1    Традиційно в цей день студенти, викладачі, випускники та співробітники Драгоманівського вишу вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні.
   Факультет філософської освіти і науки ініціює зустріч о 12.00 біля пам’ятного знаку  Героям Небесної Сотні у формі козацького хреста, встановленого на майданчику поблизу факультету мистецтв  по вул. Тургенєвській. Чекатимемо всіх!Ніколи не забудемо!

Прес-служба університету

В НПУ проводиться щомісячний семінар «ІКТ в освітньому процесі»

 seminar      Відповідно до угоди, укладеної між Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова та корпорацією Microsoft, рішенням ректорату університету від 18 грудня 2017 року з метою підготовки сучасного методичного забезпечення навчальних курсів засобами програмного забезпечення корпорації Microsoft у рамках «Програми Microsoft Imagine Academy» на Факультеті інформатики буде проводитися щомісячний семінар «ІКТ в освітньому процесі».
Деталі на сторінці: http://www.fi.npu.edu.ua/microsoft-imagine-academy
 
 
Прес-служба університету

Запрошуємо на круглий стіл!

arhiv   Шановні колеги! Навчально-науковий інститут неперервної освіти, кафедра інновацій та інформаційної діяльності в освіті запрошують взяти участь у круглому столі на тему «Державна політика у сфері архівної справи: завдання та виклики», який відбудеться 21 лютого 2018 року о 12.00 в конференц-залі центрального корпусу НПУ імені М. П. Драгоманова (ауд. 231).

    Мета заходу – привернути увагу суспільства та органів влади до проблеми розвитку архівів як важливих установ національної пам’яті.

Детальніше...

УВАГА!

kalendar 1      З метою раціонального використання робочого часу студентів і працівників університету та створення сприятливих умов для відпочинку і святкування 8 березня – Міжнародного жіночого дня, 1 травня – Дня праці, 28 червня – Дня Конституції України робочі дні перенесені з:

          - п’ятниці 09.03.2018 р. на суботу 03.03.2018 р.;

          - понеділка 30.04.2018 р. на суботу 05.05.2018 р.;

          - п’ятниці 29.06.2018 р. на суботу 23.06.2018 р.

Адміністрація університету

Культурологія 2018

kulturolog zast     Обираєте навчальний заклад та маєте бажання дізнатися більше інформації про спеціальність «Культурологія»? факультет філософської освіти і науки підготував освітній проект «Культурологія», який допоможе отримати відповіді на всі запитання про особливості спеціальності і занурить в захоплюючий світ культури і мистецтва.

   Культурологія – наука, яка вивчає смисли, втілені в результатах культурної діяльності людства. Провідні фахівці кафедри культурології запрошують на відкриті зустрічі із зацікавленими дізнатись найбільш актуальні і перспективні аспекти культурології.

Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

Facebook

   

Дні відкритих дверей  

дні відкритих дверей1

   

Переведення та поновлення  

imgonline com ua GifAnimationTwoPic I0m3L8s6Qq2I

   

Піготовка до ЗНО  

Distant

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Горизонт-2020  

   

Корпоративна пошта  

email

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 788 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   
   

Приймальна комісія

Адреса: 01601 м. Київ вул. Пирогова 9, кім 133.
Приймальна комісія працює:
Понеділок-п'ятниця
З 9:00 до 17:00, з 13:00 до 14:00 обідня перерва
Телефони для довідок: (044) 239-30-17, (044) 235-82-36
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу


НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка ::
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Вхід