DSC 007816 листопада на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася презентація буктрейлерів та арт-проекту «Сузір’я». До уваги студентів, викладачів та членів журі було запропоновано 4 буктрейлери від студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування» та філологів-редакторів 3 – 5 курсів, які були відзначені в різних номінаціях: оригінальний задум, найкращий сценарій, найкращий відеоряд, найкращий саундтрек, найбільш резонансний контент, найкраща акторська гра, найточніше відображення змісту книги.

Розпочала презентацію вступним словом Харитоненко Олена Іванівна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики, організатор заходу й ідейна натхненниця студентів. Першими про буктрейлери, історію їх створення розповіли студентки 5 курсу. Дівчата не тільки подали теоретичний матеріал, а й наочно продемонстрували буктрейлери різних жанрів та часів.

Організатори заходу вирішили, що ролики будуть показані в порядку їх подання на конкурс. Першими студентами, які виконали своє завдання, була група 4 сквс. Усім сподобалося, що студентка Діана Приліпко, яка презентувала буктрейлер, змістовно й цікаво ознайомила аудиторію зі структурою та тематикою книги. Та, звісно, перегляд буктрейлера – це найцікавіша частина конкурсу. Ми мали змогу переглянути буктрейлер на книгу оригінальної форми відомих та талановитих братів Капранових – «Історія України в коміксах». Трейлер починався кращими панорамними видами на історичні пам’ятки в місті Києві. Для підсилення ефекту застосовувалися відео-врізи, де з уст студенток лунали патріотичні вірші. Хотілося б відзначити доречність реклами цієї книги, адже історія в такому форматі буде дуже цікавою для дітей. Буктрейлер отримав беззаперечну перемогу в номінації «Найбільш резонансний контент».

Цікавим був і буктрейлер 307 вс групи, адже відтворити ролик вдалося не з першого разу через невеликі технічні проблеми. Але, як наголосила на початку зустрічі Олена Іванівна, «технічний прогрес має як свої переваги, так і недоліки». Усе вирішилося для видавців якнайкраще і в найкоротший термін. У повітрі відчувалася напруга, а в очах учасників з легкістю упізнавались очікування й надія на перемогу. Кожному хочеться перемогти, чи не так?

Наступною конкурсанткою була Горлач Поліна, студентка четвертого курсу. Вона представила буктрейлер на книгу, упорядником якої була сама. «Кольорова поезія» від яскравої та емоційної Поліни справила на всіх хороше враження. Тому не дивно, що дівчина отримала перемогу в номінації «Оригінальний задум».

Анна Пляс, студенка 4 вс групи, представила буктрейлер на книгу «ДНК» – творчий експеримент сімох українських письменників: Сергія Жадана, Юрія Винничука, Ірени Карпи, Олександра «Фоззі» Сидоренка, Макса Кідрука, Андрія Кокотюхи та Володимира Рафєєнка.  Ми побачили точне відображення змісту, яскраві кадри, які різко змінювалися, й це додало ролику більше емоцій. Відеоряд буктрейлера супроводжувався добре підібраним саундтреком. Тож не дивно, що саме цей трейлер отримав найбільше номінацій – аж три.

Поки журі радилося, студентка 3 курсу Ганна Кінаш (голова Студентської ради факультету) представила часопис «Сузір’я». Усіх вразило, наскільки чудові перспективи розвитку для студентів можуть запропонувати керівники цього європейського проекту. Керівництво Міжнародної академії літератури і журналістики, друкованим виданням якої є літературно-мистецький журнал-газета для школярів «Сузір’я», із радістю відгукується на бажання співпрацювати. Видається щомісячно невеликим колективом ентузіастів під керівництвом заслуженого журналіста України, письменника Василя Тарчинця. У відділеннях МАЛіЖ діють кореспондентські пункти. Журнал-газета поширюється серед школярів і вчителів громадськими розповсюджувачами. Друкуючи свої твори на сторінках літературно-мистецького видання, юні літератори України та закордону мають прекрасну можливість взаємного спілкування та участі у всіх заходах, які проводяться за планом МАЛіЖ.

Отже, оголошення результатів! Усі буктлейлери були відзначені, усі заслужили чимало гарних слів. Але абсолютним переможцем визнано 307 вс групу. До створення ролика долучилась уся група, студенти спробували свої сили в акторській грі, гарно продумали сюжет і як результат – чудово прорекламували книгу Деніела Кіза «Таємнича історія Біллі Міллігана». А всі присутні задоволені тим, що провели цікаво, пізнавально та весело свій час.

Читайте, розширюйте свій кругозір і ніколи не забувайте використовувати свій час із користю!

Олена Семенишин,

Анна Іванова, Ганна Кінаш,

прес-служба факультету української філології

та літературної творчості імені Андрія Малишка

Події та оголошення

Адреса: 01601 м. Київ вул. Пирогова 9, кім 133.
Приймальна комісія працює:
Понеділок-п'ятниця