DSC 001010 листопада 2016 року о 10.00 (ауд. 44, вул. Освіти, 6) для студентів та викладачів факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова була проведена презентація онлайн-платформи «ЦЕНТР ЗНАНЬ» (http://www.knowledge.org.ua), що об’єднує знання та досвід експертів, організацій з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Азербайджану з питань профілактики ВІЛ-інфекції серед підлітків.

Платформа організована спільно з Українським Інститутом соціальних досліджень імені А. Яременко (спікер Дарина Павлова – координатор дослідницьких проектів Українського Інституту соціальних досліджень імені А. Яременко – Результати міжнародних досліджень учнівської молоді ESPAD и HBSC, фахівець з комунікацій Світозар Ницполь, координатор проекту Річард Герц, – Презентація міжнародного молодіжного проекту U-Report), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) (спікер Наталія Нахабич – координатор проекту «Центр Знань» – Презентація проекту «Онлайн Платформа «Центр Знань» – онлайн-платформа для фахівців, працюючих з підлітками та їх батьків).

Із словами привітання до учасників заходу презентації проектів та досліджень від факультету соціально-психологічних наук та управління виступила Тетяна Олександрівна Голубенко – доцент, кандидат педагогічних наук, заступник декана по роботі зі студентами факультету.

Спікер Наталія Нахабич, координатор проекту «Центр Знань», представила презентація проекту «Онлайн Платформа «Центр Знань» – онлайн-платформа для фахівців, працюючих з підлітками та їх батьків.

Спікер Дарина Павлова, координатор дослідницьких проектів Українського Інституту соціальних досліджень імені А. Яременко, на заході представила презентації національних досліджень по роботі з підлітками:

HBSC - Міжнародний проект «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді»;

ESPAD - «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин – ЕСПАД (ESPAD)».

Наступна частина заходу була присвячена проекту опитування молоді U-Report та огляду Концепції ООН зі сталого розвитку, яку представив координатор проекту Річард Герц. Аудиторія і спікери залишились в захваті.

Студенти та викладачі Факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова висловили подяку та побажання про продовження співпраці з Українським Інститутом соціальних досліджень  імені А. Яременко та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

У Східній Європі та Центральній Азії молодь домінує серед зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції. Понад 80% ЛЖВ у цьому регіоні ще не виповнилося 30 років, водночас у Західній Європі тільки 30% зареєстрованих випадків ВІЛ спостерігаються серед людей у віці до 29 років. Враховуючи необхідність простору, присвяченого профілактиці ВІЛ-інфекції серед підлітків, у тому числі серед ПГР, за ініціативи та технічної підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ у грудні 2014 р. було створено першу у Східній Європі та Центральній Азії інформаційну платформу –  «Центр Знань», пріоритетом якої є відповідь на термінову необхідність розвивати потенціал у регіоні щодо роботи з підлітками та молоддю з питань епідемії ВІЛ та СНІДу. «Центр Знань» об’єднує досвід експертів та організацій з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Азербайджану. Координація та інформаційне наповнення ресурсу здійснюється Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка у співпраці з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід».

«Центр Знань» орієнтований на різноманітні аудиторії: представників державних організацій та служб, а також громадських організацій, зокрема надавачів послуг у межах профілактики ВІЛ/СНІД: медичних працівників, соціальних працівників, психологів, юристів; дослідників; батьків чи офіційних представників неповнолітніх; самих підлітків та молодь.

Он-лайн-платформа включає декілька компонентів: інформаційні ресурси щодо законодавчої бази і досліджень у сфері профілактики ВІЛ серед підлітків та молоді, включаючи оцінку різних інтервенцій; інтерактивний інструмент для самостійного навчання надавачів послуг щодо тестування підлітків на ВІЛ (ICATT); навчальні курси у формі вебинарів щодо різних аспектів роботи з цільовою групою; ресурси, які можуть використовуватися самими підлітками та молоддю, а також їх батьками чи офіційними представниками. Всі ресурси доступні трьома мовами: українською, російською та англійською.

Протягом 2015-2016 року проведено більш аніж 30 вебінари, навчанням на базі платформи охоплено понад 3000 представників цільових груп. Відеозаписи всіх вебінарів розміщено на веб-сайті «Центру Знань» у вільному доступі, що дає можливість охопити додаткову кількість зацікавлених осіб. На базі вебінарів підготовлено 10 навчальних модулів, доповнених навчальними матеріалами та списком літератури.

Сформована команда експертів та консультантів з різних аспектів епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Десять консультантів з числа психологів, юристів, соціальних працівників наразі надають консультації відвідувачам платформи.

Адреса:
01601, м.Київ,
вул. Пирогова, 9
Телефон приймальної ректора:
(044) 234-11-08

Адреса: 01601 м. Київ вул. Пирогова 9, кім 133.
Приймальна комісія працює:
Понеділок-п'ятниця