Головна / Центр цифрових освітніх технологій / Події / З Днем української писемності та мови!

З Днем української писемності та мови!

9 листопада в Україні традиційно відзначають День української писемності та мови, вшановують пам'ять Преподобного Нестора-Літописця та творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. А ще цього дня українці з усіх куточків світу об’єднує написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Зважаючи на обставини – повномасштабну війну, яку розпочала росія проти України, локації цьогоріч були абсолютно різні: укриття, катакомби, авдиторії, онлайн-платформи. А тема «Твій дім» – близькою кожному українцю, який змушений був зібрати все життя до однієї валізи й залишити власний дім, про який  так «довго мріялося», в пошуках нової долі, так і тому, хто, попри все, все ж залишається у рідних стінах дому, який «тепер щосили намагається бути фортецею». Та прийде час, і зло буде подолано, зруйновані будинки відновляться, а український дух, загартований «жорнами темних часів», ще більше зміцніє. І кожен, хто повернеться, зможе сказати: «Я вдома!».

Військові, виборюючи сьогодні нам життя у вільній незалежній державі, вкотре підтверджують, що українська мова – мова вільного вибору. І коли Ви вчергове себе запитаєте, що я можу сьогодні зробити, як внесок у перемогу, відповідь буде простою – говоріть українською, говоріть мовою свого народу, своєї нації.  Мова – це теж наша зброя. У цьому переконані і наші захисники, які писали сьогодні диктант в окопах.

Щорічно до цієї акції приєднується і Драгомановська родина. І цей рік не став винятком. На кожному факультеті студенти з викладачами написали диктант, а ректорат та всі охочі драгомановці, хто мав бажання і можливість приїхати, писали у центральному корпусі офлайн.

Працюємо спільно, долаємо труднощі, віримо у ЗСУ й обов’язково переможемо!

dyktant 2022 zast

dyktant 2022 1