Головна / НОВИНИ / Оголошення / Загальноунівеситетські / Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі»

9 листопада 2021 року кафедра культури української мови факультету української філологи та літературної творчості імені Андрія Малишка провела в НПУ імені М.П. Драгоманова Всеукраїнську науково- практичну конференція «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі». Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови.
    Із вітальним словом звернувся до учасників свята проректор з наукової роботи НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Торбін Григорій Мирославович, який наголосив на тому, що студенти педагогічного університету повинні вільно володіти і спілкувати виключно єдиною державною мовою, якою в Україні є українська літературна мова.

Проводила конференцію завідувач кафедри культури української мови, професор, академік АНВО України Світлана Володимирівна Шевчук. Вона зазначила, що мова берегла і береже душу й дух народу міцніше за будь-які гармати, є найнадійнішим прихистком від морального звиродніння та духовного здичавіння, від розпорошення між іншими етносами.
   Викладачі кафедри культури української мови проф. Шевчук Світлана Володимирівна, доц. Глущик Сергій Васильович, доц. Дияк Олена Володимирівна, доц. Лобода Тетяна Михайлівна, ст. викл. Виноградова Юлія Борисівна підготували і залучили до участі в конференції студентів усіх факультетів університету.
    Почесними учасниками конференції були Андрущенко Віктор Петрович, ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, доктор філософських наук, професор - голова оргкомітету; Вернидуб Роман Михайлович, проректор з навчально-методичної роботи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор; Вєтров Ігор Георгійович, проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних факультетів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, кандидат історичних наук, професор; Висоцький Анатолій Васильович, декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор філологічних наук, професор, який підготував виступ на тему: «УКРАЇНСЬКА МОВА ЗА ПРОФЕСІЙНИМ СПРЯМУВАННЯМ ЯК СВІТОГЛЯДНА ДИСЦИПЛІНА ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ВИЩОЮ ОСВІТОЮ»; Горбачук Іван Тихонович, голова осередку «Просвіта» Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, академік АН ВО України, кандидат фізико-математичних наук, професор; Патинок Оксана Петрівна, професорка кафедри соціальної політики соціально-правового факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, кандидат психологічних наук та інші.
    У конференції брали участь викладачі, вчителі, магістранти, студенти багатьох навчальних закладів України. Відбулися секційні засідання за такими напрямами: сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні; мова як чинник національної самоідентифікації; аспекти професійної комунікації в Україні і світі; актуальні проблеми текстології, дискурсології, прагмалінгвістики. Готується видання збірника наукових робіт студентів та викладачів за результатами роботи конференції.
     Справжнім подарунком для усіх присутніх став музичний виступ. Пролунала пісня у виконанні Яретика Миколи, студента 4-го курсу історико- філософського факультету НПУ імені М.П. Драгоманова

Ukr m 1