Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Ректори з Польщі та Болгарії стали Почесними професорами Драгоманівського вишу

Ректори з Польщі та Болгарії стали Почесними професорами Драгоманівського вишу

IMG 2680На урочистому засідання Вченої Ради Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова 17 квітня 2014 року у присутності поважних вчених, академічного корпусу вишу мантії і дипломи Почесних професорів вручили ректору Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві Яну Лащику та ректору Софійського університету імені Климента Охридського Івану Ілчеву.

Засідання відкрив очільник Драгоманівського університету, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко. Ректор привітав академічну спільноту, викладачів і студентів НПУ, поважних гостей з Франції, Почесного сенатора Українського вільного університету, почесного професора в галузі зв’язків з громадськістю та комунікації Моріца Гунцінгера (Німеччина), Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні Красіміра Неделчева Мінчева зі святом – обранням у Почесні двох великих науковців, поважних педагогів з дружніх нам країн, друзів і партнерів університету, які вже кілька років поспіль підтримують прекрасні стосунки з українськими освітянами, забезпечують тісне співробітництво між викладацьким і студентським колективами навчальних закладів.

IMG 2445

У традиції драгоманівських Вчених Вад таке засідання відкриває студентським гімном «Гаудеамус» Національний заслужений академічний український народний хор імені Григорія Верьовки під диригуванням художнього керівника, Героя України, народного артиста України, проректора-директора Інституту мистецтв НПУ Анатолія Авдієвського.

IMG 2460

Під загальні оплески мантію й диплом ректор і студенти НПУ одягнули доктору природничих наук, дипломованому фізику, астронавту, ректору Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві Яну Лащику.

IMG 2462

Слова вітання пану Лащику від усієї педагогічної спільноти України, від Національної академії педагогічних наук України в особі Василя Кременя висловила учений секретар НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Неля Ничкало.

IMG 2513

IMG 2524

У власній доповіді Почесний професор Ян Лащик подякував драгоманівцям за надану йому честь, за тісне співробітництво, що вже протягом довгих років налагоджене між двома університетами, і з цього часу стане ще більш плідним та результативним. У Варшаві давно дуже цінують українських вчених-педагогів, особливо професорів і наукові школи Драгоманівського вишу. Чимало наукових проектів, що виконуються спільно колегами з Польщі і України, мають результати міжнародного масштабу і рівня.

IMG 2543

Драгоманівці запросили пана Лащика частіше навідуватися до Києва та в НПУ, прочитати кілька публічних лекцій для студентів і викладачів університету, адже для драгоманівців – це буде справжня честь.

IMG 2560

Ще одну мантію та диплом Почесного професора вручили талановитому історику державницького значення, який докладає чимало зусиль для розвитку болгарської освітньої системи, підняття престижу вченого на світовому просторі, ректору Софійського університету імені Климента Охридського Івану Ілчеву.

IMG 2576

Слова вдячності і вітань пану Ілчеву висловила доктор філологічних наук, професор, академік Любов Мацько. У програмі співробітництва між двома університетами Любов Іванівна досить часто відвідувала Болгарію та саме Софійський університет. За словами академіка, навіть у архітектурі цього прекрасного вишу збереглася часточка душі великого патрона Драгоманівського університету Михайла Драгоманова. За збереження пам’яті українського культуротворця, громадського діяча Драгоманова українські педагоги безмежно вдячні своїм болгарським колегам.

IMG 2627

Іван Ілчев детальніше розповів Драгоманівській родині про освіту в Болгарії, труднощі й перемоги навчального закладу, який сам очолює, подякував за надану йому честь бути причетним і входити до відомої вже на світовому освітянському просторі Драгоманівської родини. Пан Ілчев побажав педагогам з НПУ багато сил життєвих і творчих нових перемог, здобутків, осягнень, адже, на думку болгарського ректора, в українців ще все попереду і, якщо працювати і вірити, то все обов’язково вдасться.

IMG 2638

Найщирішими й найприємнішими подарунками для гостей стали пісні рідною мовою у виконанні великого народного хору імені Г. Верьовки.

IMG 2663

Одухотворені й задоволені члени Вченої Ради та гості залишали залу й обіцяли обов’язково приїхати знову з лекціями та науковими проектами.

Людмила КУХ,

прес-служба університету