Головна / НОВИНИ / Події / Загальнуніверситетські / Міжнародний семінар у Польщі до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Міжнародний семінар у Польщі до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

DSC00494У березні 2014 р. у Кракові (Республіка Польща) відбувся Міжнародний семінар, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Організаторами заходу виступили Педагогічний університет імені Комісії народної освіти в Кракові та Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова за сприяння Генерального консульства України в Кракові.

Участь у семінарі взяли дипломати і політики, науковці, представники влади Кракова, адміністрація, викладачі і студенти Педагогічного університету імені К омісії народної освіти в Кракові, українська громада, інтелігенція міста. Національний педагогічний університет представляли Тетяна Андрущенко, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри етики та естетики НПУ імені М. П. Драгоманова і Олена Биковська, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри позашкільної освіти НПУ, ректор Інституту екології економіки і права.

11

З вітальним словом до учасників міжнародного семінару звернулися Генеральний консул України в Кракові Віталій Максименко, проректор Педагогічного університету імені Комісії народної освіти в Кракові, професор Казімєж Карольчак.

IMG 7736

Професор Драгоманівського університету представила учасникам семінару унікальну доповідь, пов’язану з життям і творчістю Великого Кобзаря під назвою «За що я Вкраїну люблю?» Презентація пані професор надовго запам’ятається полякам як подія, що наближає постать Тараса Шевченка і сприяє усвідомленню вічності краси через величезність його творчості.

Ректора Педагогічного університету імені Комісії народної освіти в Кракові проф. Міхал Сліва висловив глибоку вдячність ректору Віктору Андрущенку і співробітникам НПУ імені М. П. Драгоманова за допомогу в організації семінару, сприянні у його проведенні та залученні кращих шевченкознавців держави.

IMG 7752

Студентами педагогічного університету імені Комісії народної освіти в Кракові після виступів та дискусій були прочитані вірші Тараса Шевченка. При підтримці і сприянні Генерального консульства України в Кракові в університеті відкрито фотовиставку, присвячену творчості Великого Кобзаря, а Педагогічний університет імені Комісії народної освіти в Кракові  організував виставку книг Шевченка польською мовою.