Головна

Майже оскарівська церемонія

alt

Урочистий концерт нагородження переможців Першого Всеукраїнського конкурсу на кращий літературний твір «Слово про мого першого вчителя», що відбувся 15 листопада у НПУ імені М. П. Драгоманова справді дещо скидався на світову церемонію вручення Оскара.

І хоча справа полягала не у червоній доріжці, зірках світового масштабу та яскравих фотосесіях, але за ідейною та емоційною наснаженістю захід не поступався оскарівському. Варто відзначити, що й тут були свої зірки й кумири, а спалахи фотокамер учасників та гостей, мабуть, радували навіть більше ніж голлівудських знаменитостей на відомій церемонії.

alt

У актовій залі університету Великого Драгоманова зібралися поважне керівництво, студенти, викладачі, вчителі та учні – учасники й лауреати літературного конкурсу, започаткованого ректором НПУ Віктором Андрущенком. Масштаб церемонії визначила її тематика. Наче мимовільно змагання задало тон розмові. Про проблеми вчителя, педагогічної професії, школи, які зовсім нещодавно обговорювалися на Міжнародних самітах і форумах в Україні за участі міністрів освіти європейських країн, ректорів педагогічних університетів Європи, заговорили діти, студенти, вчителі. Тільки форма викладу набула художнього забарвлення. За словами голови журі конкурсу, українського поета, народного артиста України Андрія Демиденка, жанрова різноманітність творів, поданих на конкурс, заповнювала всі щаблі в системі літературознавства. З-понад 1360 робіт було складно виокремити навіть фіналістів. Та все ж до другого туру пройшли 63 літературні творіння. Виявилося, що віковий діапазон учасників обіймав конкурсантів від 7 до 80 років.

alt

Це не єдиний аспект, що вирізняв конкурс із-поміж сотень подібних. Як розповів заступник голови організаційного комітету, проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів, професор Богдан Андрусишин, його географія охопила більше 18 областей України, а значення та мета виходили далеко за кордони нашої держави. Протягом дев’яти місяців, що відбувався конкурс, журі у складі відомих письменників Бориса Олійника, Івана Драча, артиста Анатолія Паламаренка, професорів Любові Мацько, Марії Плющ, Володимира Погребенника та інших намагалися урівноважити права усіх конкурсантів. Врешті дипломи ІІІ премії конкурсу з рук начальника Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віктора Бутника отримали першокурсниця Інституту історичної освіти НПУ Вікторія Левченко, студентка третього курсу Інституту української філології Марія Зарінова. Учителька української мови й літератури Нововодолазької школи Харківської області – лауреат ІІІ премії конкурсу – Оксана Степаненко - удостоїлась однієї з найвищих нагород університету «Срібної медалі М. П. Драгоманова».

alt

Диплом ІІ ступеня та сертифікат на літнє оздоровлення голова Профкому студентів університету Станіслав Цибін вручив першокурснику Інституту історичної освіти НПУ Артему Оніщишену.

Срібну позицію посіла також учениця 3-А класу Сіверської загальноосвітньої школи Донецької області Катерина Додонова. Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь подарував школярці персональний ноутбук. Справжнім сюрпризом заходу стала маленька збірка віршів Катерини, яку вона презентувала ректору НПУ. Гості ж заходу мали нагоду почути твір, що виборов диплом ІІ ступеня з уст авторки.

alt

Гран-прі конкурсу та диплом переможниці отримала одна з найменших конкурсанток, учениця 2-А класу Донецького багатопрофільного ліцею №124 Єва Патріча. Ідейний натхненник змагання Віктор Андрущенко привітав талановиту донеччанку з перемогою, вручивши їй новенький ноутбук, книги та солодощі. Юна дипломантка поділилася своїми враженнями: «Я дуже щаслива, що мою роботу оцінило журі, а найбільше вдячна своїй вчительці. Без неї у мене нічого б не вийшло». Наставниця Єви Ірина Вікторівна Миронюк отримала «Подяку ректора НПУ імені М. П. Драгоманова».

На церемонії також було відзначено ще десятки лауреатів, вручено понад двадцять подяк, грамот, величезну кількість подарунків. Теплими словами та відзнаками прийшли привітати учасників академік-секретар Національної академії педагогічних наук України Микола Євтух, голова Шевченківської у м. Києві районної адміністрації Сергій Зимін та інші поважні гості.

alt

 Щирі слова подяки за творчість і майстерність конкурсантам висловив співголова Наглядової Ради університету Анатолій Толстоухов. Майже всі лауреати отримали від Анатолія Володимировича подарункові видання проекту «Україна. Історія великого народу». Спеціальні призи та відзнаки були вручені від Київського міського голови, Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, університетської газети «Педагогічні кадри». Наставники талановитих учнів отримали персональні «Подяки ректора НПУ імені М. П. Драгоманова».

Увінчався урочистий захід, наскрізь присвячений першій вчительці, музичними композиціями, спогадами, тепер уже великих українських мужів, про своє учнівство та першого вчителя, що вказав правильну дорогу в житті.

alt

Нагороди отримувати звичайно, приємно, але, як зауважили поважні гості, найбільшими нагородами для кожного вчителя стане ось такий художній твір в його честь, написаний його ж учнем.

Організатори висловили сподівання, що конкурс стане традиційним, а невдовзі набуде масштабу міжнародного, стверджуючи величність вчительської професії в усі віки в усіх народів.

Людмила КУХ,

 прес-служба університету

Якщо помітили помилку, то виокреміть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter